moje Allep

Czym się różnią od zwykłych mydeł? Które wybrać? Opinie i recenzje

moje Allep

Postprzez morja 07 maja 2011, 12:45

Witam,

od niedawna jestem nową uźytkowniczkom mydła Allep. Na poczatek kupiłam Allep z 5% doddatkiem oleju laurowego. Jest świetne. Po 1,5 tygodnia używania buzia wygląda ładnie, zniknęło dużo czerwonych krostek z czoła, skóra po umyciu jest gładka, nie ma uczucia ściągnięcia, a samo namydlenie daje bardzo przyjemne uczucie. Mam wrażenie, że odkąd stosuję wystarcza mniejsza dawka kremu. Mydła uzywam też do kąpieli i sprawdza się równie dobrze. Skóra miękka, nawilżona, już nie swędzi, nawet bez balsamu. Zapach jak dla mnie miły, naturalny, o wiele lepszy niż sztuczne, drogeryjne aromaty. No i czuję się super mając śwodomość, że używam czegoś co jest naturalne, prawdziwe.
Mam jeszcze pytanie do wszystkich obeznanych z mydłami naturalnymi, bo ja swoja przygodę dopiero zaczynam. Jaka zawartość oleju laurowego jest najlepsza dla cery wrażliwej, naczynkowej, suchej? I jakie inne mydła dostępne w Biolanderze mogłabym jeszcze wypróbować przy takiej skórze? Zależy mi na jak najbardziej naturalnej, łagodnej pielęgancji i nawilżeniu. Zapach jest dla mnie sprawą drugorzędną.
I jeszcze jedna rzecz - jak ma się sprawa z mydłami Allep w płynie? Jak wynika ze składu nie są one chyba w 100% naturalne? Pytam, bo szukam czegoś na dłuższy wyjazd w plener, a mydło w kostce w tej sytuacji będzie trochę niewygodne.

Pozdrawiam i życzę słońca i radości ::))
Koryna
morja
 

Re: moje Allep

Postprzez anula.ga 10 maja 2011, 07:33

Witam,
wszystkie kosmetyki sprzedawane w sklepie Biolander są w 100% naturalne. Są produkowane wyłącznie z naturalnych składników i posiadają certyfikaty świadczące o ich naturalności i najwyższej jakości. Dlatego też jakikolwiek kosmetyk zakupiony w tym sklepie jest absolutnie i całkowicie naturalny :D
W celu nawilżenia cery ja polecałabym stosować mydła alep z niewielkim lub średnim dodatkiem oleju laurowego - tak do 20%. Myślę, że warte wypróbowania sa mydła Alep Premium z dodatkami o właściwościach nawilżających - argan, mleko. Bardzo nawilżające są mydła Feniqia (kostka perfumowana). Dziewczyny zachwalały też na forum nawilżające właściwości mydeł kastylijskich Andalucia i mydła Les Argiles z biała glinką kaoline (oba zamierzam właśnie nabyć :-) ). To wszystko są oczywiście mydełka w kostkach - mydeł Alep w płynie nigdy nie stosowałam do mycia twarzy. Do oczyszczania cery używam przeważnie mydeł w kostkach. Świetny jest także płyn micelarny Argile Provence http://biolander.com/produkty/kategoria/produkt/demakijaz/plyn-micelarny-do-demakijazu-bio-100ml/ - tutaj w małej pojemności i niewielkiej, zgrabnej buteleczce, idealnej na wyjazdy. Płyn micelarny zastępuje mleczko, tonik i płyn do demakijażu oczu, więc inne specyfiki do oczyszczania twarzy będą zbędne. Jest naprawdę świetny - szczerze polecam.
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: moje Allep

Postprzez Kinga 11 maja 2011, 11:08

Mydło Alep 70% było pierwszym jakie zakupiłam. Bałam się reakcji skóry i zapachu. Nie raz już nacięłam się na kosmetykach (nie mówię to o kosmetykach z Biolandera) wysypkę miałam na całym ciele :twisted: więc do zakupów podchodziłam bardzo ostrożnie. Dziś wiem, że mydła Alep mogę kupować w ciemno - nie mam żadnych uczuleń ani podrażnień a stan skóry uległ bardzo znaczącej poprawie. Mydła Alep można stosować u bardzo małych dzieci - myje nimi mojego synka i nie zauważyłam żadnych podrażnień, a skóra mojego synka jest bardzo wrażliwa - płyn do kąpieli prawie każdy go uczulał - krem musiał mieć robiony w aptece na receptę :shock: Teraz problem zniknął - ALEP :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: moje Allep

Postprzez Bianka 16 maja 2011, 11:23

Moim faworytem wśród "alepów" jest Premium Argan. Jest to jedno z pierwszych naturalnych mydeł, które zakupiłam. Wspaniale uporało się z suchą skóra rąk. Już nie stosuje tak często kremów do rąk jak dawniej. Zawartość złota Berberów - oleju arganowego zrobiła swoje. Lubię także Premium jaśminowe. To mydło wypróbowałam nawet do mycia włosów (trzeba pamiętać o płukance octowej). Swoim zapachem urzekło mnie Laurie 80 %. Obecnie mydeł alep używam w higienie całego ciała. Doskonale się sprawdzają. Mam cerę mieszaną. Przy żadnym z wypróbowanych nie zauważyłam szczypania czy wysuszenia. Zapomniałabym o Premium Damas. Drobne płatki róży mogą posłużyć jako peeling. Lubię zmieniać mydła, dużo alepów wypróbowałam. Każde dla mnie jest dobre i warte polecenia.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: moje Allep

Postprzez sarkaaa 25 maja 2011, 21:28

Mnie Alep Nigella i Mandarynka lekko wysuszały suche policzki, Alep 5% jakoś mi nie służył (skóra pozostała sucha na twarzy i ciele i miałam lekkie podrażnienie przy higienie intymnej). Alep Premium Laurier 70% jest świetne do mojej mieszanej cery (suche policzki są ładnie nawilżone po myciu). Alep tradycyjny 40% Laurier też świetnie się sprawdza.
Na wyjazd dobrze sprawdził mi się żel Alepii (Laurier), zaś ten jaśminowy lekko wysuszał skórę.
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: moje Allep

Postprzez LIMONKA 21 lis 2011, 15:41

Kupiłam mydło Alep Prestiż Owalne.
Mydełko zawiera wysokiej jakości oleje, posiada delikatny, ziołowy zapach i jest doskonale wykończone. Mydełko wspaniale się pieni i nawilża skórę. Skóra jest miękka i gładka. Idealne do codziennego stosowania.
Mydelko zawiera 100% mydła Alep z Aleppo.
Mydełko jest idealne w podróży, jest malutkie i można je nosić nawet w torebce.
Można kupić jeszcze inne kształty tych mydełek: liść oliwny, serce, romb i kwadrat. Fajna zabawa, zwłaszcza dla dzieci, które warto przekonać do używania naturalnych kosmetyków. To zaprocentuje w przyszłości.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: moje Allep

Postprzez violka42 23 lis 2011, 22:42

o tak , małe Alep Prestiż są naprawdę dobre, poręczne i skuteczne w działaniu.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: moje Allep

Postprzez Naturalna 11 gru 2011, 21:37

Ja używam małych prestiż do obdarowywania przyjaciół, jako odświeżaczy w garderobie i przydają się cz tzw. "czarną godzinę" gdy skończą się inne mydełka Alepia. :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: moje Allep

Postprzez Bianka 15 gru 2011, 20:50

U mnie małe alepki swietnie sprawdzają się w garderobie na półkach. Wiadomo, że zawsze należy bać się moli. Mydełka alepowe pachną laurem. Mole nie lubią tego zapachu. :lol:
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: moje Allep

Postprzez violka42 28 gru 2011, 11:37

tego zastosowania małych cudeniek nie znałam, zaraz włożę je do szafy, uwielbiam te mydełka, moja córka zresztą też
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52


Powrót do Mydła Alep Tradycyjne i Premium

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość