Masło Karite o zapachu monoi tiare

Problemy z sucha skórą? Nie wiesz jak dobrze ją nawilzyć, zregenerować? Zapytaj tutaj!

Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Bianka 11 wrz 2011, 21:41

Najpierw kilka słów o tym skąd bierze się ten przepiękny zapach i czym jest monoi.
MONOI - to unikalny, tradycyjny olej wywodzący się z rejonów wyspy Tahiti, produkowany ręcznie od zamierzchłych czasów przez ludy Polinezji, według ściśle określonej procedury. Monoi, w starym języku Tahitańskim, oznacza "perfumowany olej". Jest to produkt, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne z wyjątkowym zapachem egzotycznych kwiatów.
Kwiat Gardenii tahitańskiej, zwany też Tiare - od ang. słowa 'tiara' oznaczającego diadem,korona. Gardenia to rzeczywiście koronowana królowa kwiatów porastających kompleks wysp Polinezji, charakterystyczna głównie dla wyspy Tahiti. Jak drogocenne klejnoty, śnieżnobiałe kwiaty gardenii w kształcie gwiazdy, porastają krzewy o kontrastowo zielono-ciemnych, błyszczących liściach.
Kwiaty gardenii posiadają intensywny i egzotyczny zapach, którym przepojone jest powietrze Tahiti. W każdym przewodniku piszą, że Tahiti pachnie gardenią. Mnie ten zapach kojarzy się właśnie z wakacjami, słońcem, plażą... oraz ciszą i spokojem gdzieś na krańcu świata. Tak sobie wyobrażam Tahiti. Wcale się nie dziwię, że Paul Gauguin postanowił zostać tam na dłużej....
Rozmarzyłam się bardzo... Wracam jednak do kosmetyku. Zapach już wiecie - przepiękny! (nie każdemu jednak odpowiada - kwiatowy,ciepły, intensywny,odurzający). To masło ma inną konsystencję niż te z Argile. Trzeba je najpierw dobrze rozgrzać w dłoniach, aby rozprowadzić na skórze. A potem? Dobrze odżywiona skóra (masło karite i olej arganowy) i długo pachnąca. Wiem, że każdemyu będzie odpowiadać taki pachnący krem do ciała. W monoi trzeba po prostu się zakochać....

Ps. Otrzymałam to masło w nagrodę za aktywność na forum. A jakie doświadczenia ma druga laureatka?
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Kinga 12 wrz 2011, 13:23

wOW :shock: BRZMI BARDZO KUSZĄCO!!!
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez violka42 12 wrz 2011, 19:07

o tak bardzo kuszące jest to masełko, zapach przepiękny, ja już nie używam perfum, zapach utrzymuje się na skórze bardzo długo, a ta aksamitna miękkość skóry, super jest to masełko
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez violka42 27 paź 2011, 21:05

Masło pachnie bardzo słodko i kwiatowo. Zapach gardenii utrzymuje się długo na skórze. Niewielką ilość masła rozgrzać w dłoni i nałożyć na ciało. Bardzo przyjemne jest to masło. Skóra jest doskonale nawilżona i gładka. Nie ma potrzeby używać już perfum.
Ponieważ wystarczy niewielka ilość masła do aplikacji jest ono bardzo wydajne i wystarczy na długo.
Masło to będzie idealne dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i podrażnionej. Nadaje skórze miękkość, jedwabistość, chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wody.
Skąd ten piękny zapach?
Gardenia tahitańska występuje na wyspach południowego Pacyfiku. Jest to narodowy kwiat Tahiti , gdzie znany jest jako tiare tahiti ( w języku tahitańskim "kwiat Tahiti"). Kwiat gardenii stanowi godło zarówno Tahiti, jak i Wysp Cooka, znajduje się także w logo tahitańskich linii lotniczych. Pierwszy opis botaniczny tego gatunku sporządził George Forster, przyrodnik biorący udział w drugiej wyprawie Jamesa Cooka.
Roślina ta znajduje zastosowanie ze względu na swe walory ozdobne, jak i kosmetyczne.
Poprzez macerację kwiatu w oleju kokosowym otrzymuje się w Polinezji kosmetyk do pielęgnacji skóry i włosów, zwany monoi. Olej monoi-tiare to olej przygotowywany z kwiatów bądź pąków gardenii tahitańskiej macerowanych w oleju kokosowym. W temperaturze poniżej 22°C olej zastyga, ma białawy kolor i przyjemny zapach.

Masełko to z powodzeniem można stosować na twarz, ciało i na włosy w formie maseczki do włosów.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Bianka 22 sty 2012, 00:06

Moje masło karite zrobiło mi dowcip. Skrystalizowało się. Nie wiem dlaczego. Osobiście przypuszczam, że z zazdrości i tęsknoty, że dawno go nie używałam. :lol: Jeśli Wam przydarzy się coś podobnego - nie wyrzucajcie masełka. Wystarczy rozgrzać je w kąpieli wodnej tak ,aby stało się płynne a potem szybko schłodzić w zamrażalniku. Odzyska aksamitną postać a na walorach nic mu nie ubędzie. Dalej będzie można go używać.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Fibi 06 lut 2012, 11:12

Czytam ostatnio dużo o zaletach masła karite. Zima, szczegolnie taka mroźna, bardzo wysusza mi skórę. Opis tego masła jest bardzo zachęcający. I Violka i Bianka były bardzo zadowolone używając tego masła. Ja pewnie też będę :D Myślę o jego zakupie.
Fibi
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 gru 2011, 16:10

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Fibi 20 lut 2012, 22:19

Już zaopatrzyłam się w to masło :) Mam je od tygodnia więc na rezultaty pewnie muszę poczekać ale jedno już napewno mogę napisać zakochałam się w tym zapachu :)
Fibi
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 gru 2011, 16:10

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Bianka 22 lut 2012, 19:14

Uwielbiam to masło za zapach. :)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez violka42 22 lut 2012, 19:19

dokładnie, zapach jest cudowny
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Masło Karite o zapachu monoi tiare

Postprzez Sandra 22 lut 2012, 19:23

Ja miałam kiedyś mydełko N&B Monoi. Zapach był przepiękny. :D
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Następna strona

Powrót do Nawilżanie i regeneracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość