Mydełka GAIIA

Które wybrać? Z olejem laurowym i oliwą z oliwek, z oślim i kozim mlekiem, mastyksem, marulą i innymi naturalnymi dodatkami? Naturalne czy tylko Bio? Opinie i recenzje na ich temat.

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez violka42 18 paź 2011, 22:57

W końcu mam moje długo wyczekiwane nowe mydełko naturalne.
Mydełko zawiera olejki eteryczne z Grejfruta, Pomarańczy, Limonki, Neroli, Bergamotki i Imbiru. Jest wzbogacone olejem roślinnym z Jojoby i Masła Kokum.
Jak pisałam wcześniej Gaiia oferuje prawdziwą alternatywę dla kosmetyków do mycia istniejących na rynku. Odpowiedzialna alternatywa, prawdziwie ekologiczna i ekonomiczna sprawia, że pielęgnacja mydłami nawilżającymi i zmiękczającymi skórę jest prawdziwą przyjemnością.
Mieszanka olejków eterycznych takich jak Grejfrut, Pomarańcza, Limonka, Neroli i Bergamotka w połączeniu z mocą Imbiru daje zapach świeży, owocowy i pobudzający.
Właśnie dla tego składu tak bardzo chciałam mieć to mydełko.

Olejek grejfrutowy posiada bardzo silne właściwości antyseptyczne oraz pomaga zwalczyć cellulit.
Olejek pomarańczowy jest używany do produkcji perfum, w aromaterapii i jako dodatek do wypieków.
Ma działanie odświeżające i dodaje energii.
Limonka to owoce okrągłe lub jajowate, jagodowe, o średnicy 3-5 cm. Skórka żółtawozielona lub żółta, woskowana, gorzka. Posiada miąższ bardzo kwaśny i pachnący. Z owoców wytwarza się również olejki eteryczne działające pobudzająco i dające powiew świeżości.
Limonka ma bardziej intensywny zapach niż cytryna, jej zapach odpręża i dodaje energii.
Działa antyoksydacyjnie, co spowalnia starzenie się skóry. Ma też działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. Pozyskane z niej olejki eteryczne skutecznie walczą z wolnymi rodnikami.
Owoce Bergamotki są podobne do małej, zielonej Pomarańczy o gładkiej i grubej skórce, żółtej gdy dojrzeje. Jej olejek jest słodki i owocowy.
Zapach olejku jest pobudzający i wzmacniający.
Skórka owoców, kwiaty i liście są źródłem eterycznych olejków – olejku bergamotowego stosowanego w produkcji herbaty Earl Grey (którą osobiście uwielbiam) oraz olejku nerolowego stosowanego w perfumerii ( woda kolońska). Znajduje też zastosowanie w aromaterapii (słynie ze swych właściwości antydepresyjnych) oraz leczniczo przy problemach układu trawiennego.
Olejek imbirowy ma zapach piernikowy. Działa rozgrzewająco i pobudzająco.
Olejek imbirowy wyszczupla i skutecznie walczy ze skórką pomarańczową.

Wszystko to sprawia, że mydełko jest prawdziwą kopalnią olejków.

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka to mocny zapach olejku eterycznego, pomarańczy i orzeźwienia. W czasie mycia zapach jest dużo delikatniejszy, mydło daje obfitą pianę, dobrze myje, pozostawia bardzo delikatny zapach na skórze, wąchałam skórę w kilku miejscach, skóra jest dobrze oczyszczona, podoba mi się to mydełko.

Jest to bardzo przyjemne mydełko. Umyłam nim również twarz i wszystko było w porządku. Żadnego ściągnięcia ani wysuszenia skóry nie zauważyłam. Mydełko jest naturalne i nie testowane na zwierzętach. Zapakowane jest w cieniutki pergamin i włożone do tekturowego pudełka. Sama prostota i naturalność.
Wybór tych naturalnych mydełek jest naprawdę duży i każdy znajdzie odpowiednie dla siebie.
Z pewnością wypróbuję i inne mydełka Gaiia.

Dlaczego to właśnie mydełko zagościło w mojej łazience?
Ponieważ to mydełko ma bardzo ciekawy skład i nie zawiera parabenów, silikonu, parafiny ani innych produktów petrochemicznych i nie zawiera tłuszczów zwierzęcych.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez Sandra 19 paź 2011, 07:32

To wspaniale, że już możesz cieszyć się mydełkiem Gaiia.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez Bianka 19 paź 2011, 20:16

Ja takż jestem posiadaczką mydeł tej marki. Na pierwszy ogień poszło to z kurkumą-tatarakiem- wetiwerem. Jestem dopiero po dwóch użyciach. Jeszcze kilka dni i coś więcej o nim powiem. :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez violka42 19 paź 2011, 20:23

czekam więc na Twoją opinię Bianka
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez LIMONKA 21 paź 2011, 06:22

Mam niezwykłą przyjemność zaproponować mydełko, które jest odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry.

Mydło Szlachetne Cedr-Wetiwer-Sandał-Jojoba-Mango zawiera olejki eteryczne: Cedr himalajski, Wetiwer. Wzbogacone sproszkowanym Drzewem Sandałowym, Masłem Mangowym, Jojobą.Wetiwer jest esencją o złożonym zapachu: drzewiastym, aromatycznym, zielonym, czasem lekko wędzonym co pięknie łączy się z zapachem drzewa sandałowego, balsamicznym, słodkim, ciepłym i aksamitnym.
Mydełko wspaniale się pieni, ma bardzo delikatny zapach. Skóra jest nawilżona i miękka. Zapach uspokaja i relaksuje. Po ciężkim dniu to mój sposób na stres. Mydełko ma działanie peelingujące, co sprawia, że skóra jest jeszcze bardziej delikatna. 
Mydełko idealnie nadaje się do codziennego stosowania. Używając je mamy świadomość, że żyjemy w zgodzie z naturą, nie stosujemy substancji chemicznych i robimy coś dobrego dla siebie i naszej rodziny.

 
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez Sandra 22 paź 2011, 21:50

A ja mam Mydło Szlachetne Drzewo Różane - Kardamon - Imbir.Obrazek

Mydełko zawiera olejki eteryczne z roślin wymienionych w jego nazwie. Wzbogacone jest olejem z jojoby i pestek moreli. Zapach mnie trochę zaskoczył, gdyż spodziewałam się bardziej intensywnej woni, a tymczasem mydełko ma bardzo delikatny zapach. Jest to zapach mydła złamany zapachem olejków eterycznych. Jest tak delikatne, że gdybym miała małe dziecko, nie zawahałabym się myć je tym mydełkiem.
Pieni się wspaniale i ta piana też jest charakterystyczna. Taka jakby kremowa, coś w rodzaju emulsji. Mydło nadaje się do mycia twarzy, całego ciała i do higieny intymnej. Nie tylko nie wysusza skóry ale wręcz ją nawilża. Bardzo dobre mydło, warto je kupować.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez violka42 23 paź 2011, 00:06

GAIIA Mydło Szlachetne Lawenda Himalajska Bazylia 100g
Drugie mydełko marki Gaiia, które używam, to mydełko lawendowe.
Mydełko zawiera olejki eteryczne z Lawendy Himalajskiej i Bazyli. Jest wzbogacone olejem roślinnym z Jojoby i Pestek Moreli.
Bazylia jest ważnym symbolem religijnym w tradycji hinduskiej. Znajduje się w większości domów indyjskich, ponieważ uważa się, że przynosi zdrowie, bogactwo i dobrobyt.
Olejek uwydatnia zapach herbaciany z ciepłą, pikantną i korzenną nutą. Dobrze łączy się z Himalajską Lawendą o aromacie świeżym i kwiatowym.
Mydełko bardzo dobrze się pieni, zapach jest delikatny, lawendowy z nutką ziołową. Mydełko jest tłuściejsze niż Mydło Szlachetne Grejfrut-Pomarańcza-Limonka-Neroli-Bergamotka-Imbir.
Nie wysusza skóry, daje przyjemną pianę i pozostawia delikatny zapach na skórze.
Jest to bardzo przyjemne mydełko. Umyłam nim również twarz i wszystko było w porządku. Żadnego ściągnięcia ani wysuszenia skóry nie zauważyłam. Mydełko jest naturalne i nie testowane na zwierzętach. Zapakowane jest w cieniutki pergamin i włożone do tekturowego pudełka. Sama prostota i naturalność.
Lawenda to symbol Prowansji. Prowansja to moje marzenie od dawna. Może właśnie dlatego tak lubię zapach lawendy. Lawendę bardzo chętnie uprawiały i lubiły nasze prababcie stosując ją do wyrobu domowych pachnideł a suszone kwiaty umieszczone w woreczkach służyły do nadawania zapachu pościeli i bieliźnie. Kwiaty lawendy wykorzystuje się w produkcji olejku lawendowego używanego w przemyśle perfumeryjnym i farmaceutycznym.
Zapach olejku lawendowego łagodzi stres i napięcie.
Jest to doskonałe mydełko zwłaszcza do kąpieli wieczorem ponieważ uspokaja i wycisza nas po długim dniu. Łagodzi stres i poprawia nastrój.
Bazylia natomiast zawiera olejek eteryczny - olejek bazyliowy (0,5 – 1,5%), który ma bardzo silny, korzenno-kwiatowy zapach i lekko żółtawą barwę. Powszechnie uważa się, że działa przeciwdepresyjnie, poprawia nastrój i dodaje sił. Olejek eteryczny używany jest w przemyśle perfumeryjnym do wyrobu perfum i mydła.
Dodatkowo mydełko nie zawiera parabenów, silikonu, parafiny ani innych produktów petrochemicznych i nie zawiera tłuszczów zwierzęcych.
Polecam.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez LIMONKA 29 paź 2011, 15:19

A ja mam jeszcze GAIIA Mydło Unikalne z Glinką 100g

To piękne, naturalne mydło pochodzi ze zmydlania olejów roślinnych na zimno:
- oleju kokosowego,
- oleju z otręb ryżowych,
- oleju rycynowego,
- oleju palmowego.

Dodatkowo zawiera glinkę pochłaniającą nieczystości jak bibułka. Idealne dla cer tłustych i trądzikowych.
Zawiera naturalne gliceryny powstające podczas zmydlania na zimno. Wyrabiane i krojone ręcznie, co jest widoczne!

Mydełko pachnie bardzo delikatnie. Tak ziołowo, ale bardzo przyjemnie. Wspaniale się pieni, bardzo skutecznie usuwa zanieczyszczenia pozostawiając skórę czystą i matową. Przy regularnym stosowaniu poprawia się wygląd skóry.
Polecam dla osób mających problemy z niedoskonałościami skóry, niezależnie od wieku.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez Bianka 29 paź 2011, 17:32

Gaiia - mydło z kurkumą, tatarakiem, wetiwerem i olejkiem paczulowym

Gaiia – mydło którego ziemia oczekiwała- tak brzmi motto na opakowaniu. Ja także na nie czekałam. Lubię dobre mydła. Z bogatej oferty wybrałam mydło “Le puissant” - z tatrakiem, kurkumą, wetiwerem i olejkiem paczulowym. W tłumaczeniu słowo “le puissant” oznacza kogoś silnego, mocnego.
Jaki jest więc ten mały “mocarz”?
Mydło to powstaje w wyniku procesu zmydłania tłuszczów na zimno. Polega on na niecałkowitym zmydlaniu (hydrolizie) tłuszczów w lekko podwyższonej temperaturze (40-60°C), gdzie wydzielonej gliceryny nie oddziela się, a wytworzone mydło wylewa do form i pozostawia, aby „dojrzało” (w tym czasie następuje całkowite zmydlenie).
Mydła takie są stosunkowo miękkie.
Tak uzyskane mydło bogate jest w naturalną glicerynę. Wszystkie mydła Gaiia powstają z oleju kokosowego, oleju palmowego, otrębów ryżowych oraz oleju rycynowego.
Aby nadać zapach użyto olejków eterycznych.

Znana nam, używana w kuchni przyprawa, kurkuma, pozyskiwana jest z dziko rosnącej byliny w południowej Azji, zwanej ostryżem plamistym. Olejek eteryczny ma korzenny, kamforowy zapach.

Olejek paczulowy (Pogostemon cablin) otrzymuje się z ziela brodźca palczatki uprawianej głównie w Indonezji, na Malajach, wyspach Mauritius i Reunion. Zapach tego olejku jest piękny - surowy, mocny, drzewny i ziemisty.Olejek ten ma właściwości bakterio i grzybobójcze, przydatne w leczeniu różnego rodzaju chorób skóry. Zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie stąd jego zastosowanie w walce z cellulitem.

Olejek wetiwerowy (Vetiveria zizanoides) otrzymuje się z korzeni trawy palczatki nastroszonej rosnącej w krajach podzwrotnikowych. Najlepszy olejek pochodzi z Jawy i Reunion. W medycynie ludowej wetiwer znalazł zastosowanie jako antyseptyk i środek tonujący. Olejek usuwa napięcie mięśni.

Mydło zostało wzbogacone mielonym korzeniem tataraku, olejem jojoba oraz masłem z damarzyka mocnego.
Tatarak zwyczajny (Acorus calamus) jest rośliną wydzielającą silny aromat. Preparaty z zawartością tatraku dodaje się do leczniczych kąpieli uspokajających i wzmacniających. Tatarak pomocny jest w leczeniu stanów zapalnych skóry (łupieżu i łojotoku).

Olej jojoba w tym mydle nawilża. Niezbyt wysoki krzew jojoba (Simmondsia chinensis) jest niezbyt wysokim krzewem uprawianym w Ameryce Północnej oraz wielu krajach Azji i Afryki. Ojej pozyskiwany z nasion bogaty jest w tokoferole (witamina E) zapewniające mu niebywałą trwałość (można go przechowywać około 20 lat).

Masło z damarzyka mocnego (Shorea robusta, hindi-sal) jest prawie u nas nieznane.
W tradycji buddyjskiej pod drzewem sal miał narodzić się Budda. Żywica uzyskiwana z tego drzewa wykorzystywana jest w ajurwedzie.

Dla Was "rozebrałam" mydło na czynniki pierwsze. Sama lubię wiedzieć z czym mam do czynienia.
"Mocarz" dobrze się pieni, wspaniale oczyszcza oraz perfumuje skórę drzewnymi aromatami. Mydło to spodoba się Paniom oraz Panom.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Mydełka GAIIA

Postprzez violka42 08 lis 2011, 21:05

GAIIA Mydło Unikalne Delikatne dla każdego.
Kolejne mydełko naturalne Gaiia zagościło w mojej łazience.
To piękne, naturalne mydło pochodzi ze zmydlania olejów roślinnych na zimno: oleju kokosowego, oleju z otrąb ryżowych, oleju palmowego i bogactwa oleju rycynowego.
Zawiera naturalne gliceryny powstające podczas zmydlania na zimno.
Mydełko bardzo dobrze się pieni, zapach jest delikatny i świeży oraz bardzo przyjemny.
Bogactwo olejów zawartych w tym mydle gwarantuje gładkość i nawilżenie skóry.

Olej kokosowy:
Jest to olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie i rozgrzanie kopry czyli twardego miąższu orzechów palmy kokosowej.
Jest głównie dodatkiem do kosmetyków przy bardzo suchej i pękającej skórze, przeznaczony również dla dojrzałej, uszkodzonej przez słońce skóry. Stosowany w preparatach do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów. Olej kokosowy ma działanie chłodzące i uspokajające.

Olej palmowy:
To olej otrzymywany z nasion lub miąższu olejowca gwinejskiego. W temperaturze pokojowej ma kolor żółto-brązowy
Olej palmowy posiada właściwości odżywcze, nawilżające, wygładzające, tonizujące oraz odżywia skórę bardzo suchą, dojrzałą i popękaną. Polecany jest do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza z tendencjami do przesuszenia. Doskonale natłuszcza i uelastycznia.

Olej rycynowy
To olej roślinny, otrzymywany z nasion byliny (w Polsce roślina roczna) rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Takie postępowanie pozwala na rozkład toksycznej toksoalbuminy – rycyny, której obecność w nasionach sprawia, że ich zażycie może wywołać śmiertelne zatrucie. Olej rycynowy to gęsta ciecz, bezbarwna lub jasnożółta. Na powietrzu gęstnieje, ale nie twardnieje. Stosowany jest ponadto w kosmetyce jako odżywka do włosów suchych. Pomaga w odbudowie łamliwych i wypadających brwi i rzęs oraz paznokci i naskórka wokół nich.

Olej z otrąb ryżowych
Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy linolowe (CLA) i kwasy palmitynowe. Olej ten cechuje również wysoka zawartość antyoksydantów: witaminy E i Gamma-Oryzanolu. Olej z otrębów ryżowych to substancja o właściwościach wygładzających skórę i utrzymujących w niej wilgoć. Posiada również silne działanie kojące wszelkie podrażnienia, przynosi ulgę suchej i popękanej skórze.

Obecność powyższych składników gwarantuje delikatność i naturalność mydła.
Jest to bardzo przyjemne mydełko. Umyłam nim również twarz i wszystko było w porządku. Żadnego ściągnięcia ani wysuszenia skóry nie zauważyłam. Mydełko jest naturalne i nie testowane na zwierzętach. Zapakowane jest w cieniutki pergamin i włożone do tekturowego pudełka. Sama prostota i naturalność. Wszystkie mydła Gaiia wykonane są metodą "zmydlania na zimno".
Mydła Gaiia są miękkie, ultra-nawilżające, bogate w naturalne gliceryny powstające podczas "zmydlania na zimno".

Są szacunkiem dla skóry i natury, są najlepszym sojusznikiem dla naszego zdrowia, piękna i przyjemności.
Jest to tak delikatne mydełko, że myją się nim również moje dzieci. Żadnego przesuszenia skóry czy jakiegokolwiek dyskomfortu nie było.
Jednym słowem jest to mydełko dla każdego.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przegląd mydeł Biolandera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości