ostropest plamisty

dom, kulinaria, uroda, zdrowie, miłość i seks, macierzyństwo, zwierzaki,

ostropest plamisty

Postprzez alex82mario 05 sie 2011, 09:04

Polecam używanie tej cudownej rośliny. Oczyszcza ona organizm z wszelkich zanieczyszczeń. Działa dobrze na wątrobę, reguluje jej pracę. Ostropest zwiększa wydzielanie soków żołądkowych przez co poprawia trawienie.
Wskazania:Zapalenie i marskość wątroby, osłabienie jej czynności wydzielniczej i odtruwającej, a także uszkodzenie wątroby
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: ostropest plamisty

Postprzez jadwigaw 05 sie 2011, 12:21

a dokładnie to co masz na myśli, zioła do parzenia czy jakiś konkretny preparat?
jadwigaw
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 sie 2011, 12:37

Re: ostropest plamisty

Postprzez Sandra 05 sie 2011, 14:40

Zgadzam się z alex co do zalet ostropestu plamistego, sama też go stosuję. Ostropest plamisty jest to roślina (odmiana ostu o ile się nie mylę) której nasiona mają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm, przede wszystkim na wątrobę. Ziarenka ostropestu zawierają substancję zwaną sylimaryną, tę samą z której produkuje się popularne tabletki na wątrobę SYLIMAROL. Dla naszego organizmu korzystniej jest spożywać ostropest niż Sylimarol. W ziarenkach sylimaryny jest więcej niż w tabletkach, poza tym gdy jemy ziarna omija nas cała szkodliwa tabletkowa chemia.
Ostropest można kupić mielony lub w postaci całych ziarenek. Odradzam kupowanie mielonego. Najlepiej jest kupić całe ziarna i sukcesywnie samemu sobie mielić np. w młynku do kawy. Dlaczego? Dlatego, że ziarna (wszystkie, nie tylko ostropestu) bardzo szybko, bo w ciągu mniej więcej 15 minut po zmieleniu tracą swoje odżywcze i prozdrowotne właściwości, które po prostu ulegają procesowi utleniania. Dlatego kupowanie zmielonego ostropestu, siemienia lnianego czy innych ziaren nie ma żadnego sensu.

Zmnikelony ostropest możemy zmieszać z wodą czy sokiem i wypić, można tez zmieszać go na przykład z jogurtem itp.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: ostropest plamisty

Postprzez alex82mario 05 sie 2011, 22:12

witaj mam na myśli zioła do parzenia. Kupiłam jej w moim sklepiku eko ;) Ma ciekawy , słodkawy smak. Mój mąż jednak nie chce tego pić. Dla niego smakuje zbyt mdło ;)
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17


Powrót do Dobre rady na różne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość