Strona 1 z 1

ostropest plamisty

PostNapisane: 05 sie 2011, 09:04
przez alex82mario
Polecam używanie tej cudownej rośliny. Oczyszcza ona organizm z wszelkich zanieczyszczeń. Działa dobrze na wątrobę, reguluje jej pracę. Ostropest zwiększa wydzielanie soków żołądkowych przez co poprawia trawienie.
Wskazania:Zapalenie i marskość wątroby, osłabienie jej czynności wydzielniczej i odtruwającej, a także uszkodzenie wątroby

Re: ostropest plamisty

PostNapisane: 05 sie 2011, 12:21
przez jadwigaw
a dokładnie to co masz na myśli, zioła do parzenia czy jakiś konkretny preparat?

Re: ostropest plamisty

PostNapisane: 05 sie 2011, 14:40
przez Sandra
Zgadzam się z alex co do zalet ostropestu plamistego, sama też go stosuję. Ostropest plamisty jest to roślina (odmiana ostu o ile się nie mylę) której nasiona mają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm, przede wszystkim na wątrobę. Ziarenka ostropestu zawierają substancję zwaną sylimaryną, tę samą z której produkuje się popularne tabletki na wątrobę SYLIMAROL. Dla naszego organizmu korzystniej jest spożywać ostropest niż Sylimarol. W ziarenkach sylimaryny jest więcej niż w tabletkach, poza tym gdy jemy ziarna omija nas cała szkodliwa tabletkowa chemia.
Ostropest można kupić mielony lub w postaci całych ziarenek. Odradzam kupowanie mielonego. Najlepiej jest kupić całe ziarna i sukcesywnie samemu sobie mielić np. w młynku do kawy. Dlaczego? Dlatego, że ziarna (wszystkie, nie tylko ostropestu) bardzo szybko, bo w ciągu mniej więcej 15 minut po zmieleniu tracą swoje odżywcze i prozdrowotne właściwości, które po prostu ulegają procesowi utleniania. Dlatego kupowanie zmielonego ostropestu, siemienia lnianego czy innych ziaren nie ma żadnego sensu.

Zmnikelony ostropest możemy zmieszać z wodą czy sokiem i wypić, można tez zmieszać go na przykład z jogurtem itp.

Re: ostropest plamisty

PostNapisane: 05 sie 2011, 22:12
przez alex82mario
witaj mam na myśli zioła do parzenia. Kupiłam jej w moim sklepiku eko ;) Ma ciekawy , słodkawy smak. Mój mąż jednak nie chce tego pić. Dla niego smakuje zbyt mdło ;)