Aromatyczne kąpiele

Tutaj zapraszam do wypowiadania sie na temat olejków eterycznych, dyfuzorow,

Aromatyczne kąpiele

Postprzez Bianka 05 cze 2011, 18:54

Lubię w pielęgnacji ciała wykorzystywać olejki eteryczne. Lubię także sól morską. :) Z połączenia tych składników łatwo przygotować sól kąpielową. Sól morska, boraks i soda oczyszczona są solami sodowymi, zmiękczają twardą wodę i pomagają mydłu lepiej działać (a przecież jesteśmy fankami dobrego mydła), powodując wytwarzanie większej ilości piany. Soli używa się także, aby pobudzić ukrwienie tłustej skóry.
A oto przepis na aromatyczną sól kąpielową: ;)
- pół filiżanki soli morskiej
- po łyżeczce sody oczyszczonej i boraksu
- po 10 kropli olejku lawendowego i cytrynowego
- 5 kropli olejku ylangowego.
Jeśli nie mamy boraksu możemy z niego zrezygnować.
Należy wymieszać suche składniki a następnie wkropić olejki. I gotowe. :D
Sól kąpielową umieszczamy w eleganckim słoiczku lub buteleczce. Może być to wspaniały prezent.
Zachęcam do pachnących kąpieli ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Bianka 12 cze 2011, 15:25

Wypróbowałam jeszcze jedną ciekawą kompozycję zapachową. Na ilość soli podaną w pierwszym przepisie potrzebujemy następujące olejki:
- palmaroza - 12 kropli
-Ylang - ylang - 2 krople
- szałwia muszkatołowa 3 krople
- limetka - 8 kropli.
Kompozycję tę nazywam romantyczną ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Gabi 05 lip 2011, 20:51

Tak tu piszecie o tych kąpielach - że aż mi się błogo zrobiło :D - tylko ja jestem zbyt leniwa na takie rytuały - wolę gotowe i szybkie płyny do kąpieli ;) ale chętnie może kiedyś spróbuję Waszych przepisów są bardzo kuszące :D
Gabi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 cze 2011, 10:32

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Bianka 06 lip 2011, 10:00

Daj się Gabi skusić na kąpiel z pachnącymi solami. ;) Nie ma przygotowaniem pachnących soli dużo pracy. Za to pachnąca kąpiel jest ogromna przyjemnością 8-) Muszę przyznać, że kąpielowe rytuały wzbogaciłam o pachnące kule. Z ich przygotowaniem jest już trochę zabawy, choć wcale nie jest to trudne. :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez sarkaaa 07 lip 2011, 08:18

Podepnę się tutaj bo chodzi mi o kąpiel :) Przypomniałam sobie jak kilkudniowy pobyt nad morzem przed kilkoma laty cudnie wpłynął na moją skórę (wtedy jeszcze nie znałam eko kosmetyków i jej stan był fatalny) i zapragnęłam "zorganizowania" sobie takiej solnej odprężającej kąpieli :) Zniechęciła mnie jednak ilość potrzebnej soli - wg opisu na stronie Biolandera potrzeba jej od 1-3kg soli na wannę wody. Naprawdę aż tyle ??? Czy działanie soli z olejkami aromatycznymi nie wyklucza się? Będę wdzięczna za podpowiedzi ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Bianka 07 lip 2011, 08:23

Dobra garść soli wystarczy ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Sandra 07 lip 2011, 22:19

W pierwszym przepisie na aromatyczną kąpiel widnieje boraks. Trochę mnie to zdziwiło gdyż nie sądziłam, że można używać boraksu do kąpieli. Myślałam, że tylko do takich rzeczy jak sprzątanie, odplamianie itp. No cóż, człowiek całe życie się uczy i ponoć głupi umiera... ;)
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Biolander 29 lip 2011, 18:10

Szukję Wam następną niespodziankę :) Tym razem coś dobrego do kąpieli :D
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez Sandra 29 lip 2011, 18:22

Już mnie zżera ciekawość co to takiego. :o
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Aromatyczne kąpiele

Postprzez alex82mario 05 sie 2011, 08:53

witajcie


Również uwielbiam olejki aromatyczne. Jest ich obecnie na rynku mnóstwo. Moimi ulubionymi zapachami są wanilia i pomarańcza.Zanim jeszcze zostałam mężatką mój narzeczony kupił cały zestaw do aromaterapii i wspólne z niego korzystamy. To bardzo odprężające i pomocne , aby odstresować się po ciężkim dniu
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Następna strona

Powrót do Wszystko na temat Aromaterapii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości