Pomoc w wyborze

Egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik - czyli jak sobie radzić z problemami skóry z użyciem naturalnych kosmetyków.

Pomoc w wyborze

Postprzez amstaff91 02 maja 2011, 22:16

Które z oferowanych mydeł biolander jest najdelikatniejsze, najlpesze do twarzy, konkretnie do suchej cery? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję! ;)
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez anula.ga 03 maja 2011, 16:03

Witam,
ja do mycia twarzy ostatnio uzywam Alep Premium 70% i jestem zadowolona. Wczesniej bardzo fajnie spisywało sie mydło Alep tradycyjne 40%. Uwielbiam ponadto mydła z glinka czerwoną (Alep i Les Argiles) oraz Feniqia (kule). W żadnym wypadku nie zauwazyłam wysuszania cery, ale przyznam szczerze, że posiadaczka suchej cery nie jestem.
Myslę, że do suchej cery bardzo fajne moze byc mydło z oślim mlekiem - Labogravier albo Alep Premium z arganem. Ja przymierza sie ponadto do zakupu mydła Andalucia, bo strasznie mnie kuszą od dawna :D
Wybór trudny, bo mydeł cała masa i wszystkie sa super :lol: zycze powodzenia!
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez Gość 03 maja 2011, 18:03

Myślę o Alep "extra delikatnym" lub SAVONNERIE Mydło Marsylskie Oliwkowe 72 % nie wiem które z nich jest lepsze, bardziej nawilżające?
Gość
 

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez anula.ga 04 maja 2011, 08:37

Mydła marsylskiego nie uzywałam, więc niestety w tej kwestii nie pomogę.
Mydło Alep extra delikatne stosowałam i bardzo dobrze sie spisywało :D faktycznie jest bardzo delikatne i świetnie sprawdzało się u mnie do zmywania makijażu. Trudno mi powiedzieć czy nawilża, napewno nie wysuszało i nie miałam uczucia ściągnięcia twarzy. Fajnie łagodziło podrażnienia skóry. Po myciu twarzy stosuję kremy, więc nie umiem się wypowiedzieć co do nawilżających właściwości samego mydła.
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez Kinga 04 maja 2011, 16:47

Z mydeł nawilżających na pewno polecam ARGILES DU SOLEIL Mydło z glinką kaolinite oraz ANDALUCIA Mydło Kastylijskie 100% oliwa Bio z Różą Damas. Oba te mydełka cudnie nawilżają - zero ściągnięcia - wspaniale miękka skóra. Zaznaczę, że stosuję je jak maseczkę, tzn. pianę z mydełek nakładam na buzię +/- 1,2 minutki a nastepnie spłukuje wodą. Je innej metody nawilżania nie znam. Czasami zdaża mi się zapomnieć zaaplikować kremu :mrgreen: co po innych mydełkach było niemożliwe skóra sama wolała - KREMU :twisted:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez amstaff91 04 maja 2011, 17:12

Zamówiłem to mydło marsylskie, zobaczymy. Jeszcze odnośnie pielęgnacji. Wieczorem po umyciu twarzy mydłem, smaruje ją masłem karite, a co robić z nią po przebudzeniu? Jak wy postępujecie? Myjecie, smarujecie? Jeśli tak to czym. I czy powinno się rano znów myć twarz mydłem?

P.S Kinga dziękuję za odpowiedź. Na pewno przy kolejnym zamówieniu wypróbuję, któreś z tych mydeł. ;)
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez Kinga 04 maja 2011, 20:42

Mydełek nigdy za wiele, ale ja rano zawsze myję twarz tylko wodą, zmywam płynem micelarnym i na to ARGILE PROVENCE Krem Botox z ziarnami Hibiskusa. Fajnie nawilża a przy tym matuję skórą - idealnie pod makijaż. Z kolei na noc obowiązkowo mój nr 1 - czyli Wspaniały Olej Opuncja Figowa, Argan, Nigella, Róża Damsceńska :lol: Warto w niego zainwestować :lol:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez amstaff91 08 maja 2011, 22:18

Dziękuję za odpowiedz! Chciałem się jeszcze poradzić odnośnie kremów do twarzy z filtrami przeciwsłonecznymi. Biolander ma w swojej ofercie tylko jeden z filtrem 25 a to troche mało. Czy możecie mi polecić jakieś kremy tego typu które i wy stosujecie? Byłbym wdzięczny! ;)
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez Bianka 09 maja 2011, 10:50

Witam, jeśli chodzi kremy z filtrami nie mam zbyt dużego doświadczenia. Wspominane masło karite zawiera naturalne filtry. Może więc wystarczy? Fanka opalanie nie jestem, ale wtedy kiedy dłużej jestem na słońcu smaruję się masłem karite. Mimo jasnej karnacji nie dochodzi do poparzenia. :)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Pomoc w wyborze

Postprzez amstaff91 09 maja 2011, 20:28

Na wakacje potrzebuję kremu z dużym filtrem... a jeśli w masełku karite jest jakiś filtr to pewnie znikome ilości...dlatego zwracam się do Was z prośbą o podanie z jakich kremów do twarzy chroniących przed słońcem wy korzystacie... gdyby biolander miał w swojej ofercie takie kremy to nie byłoby problemu bo kupiłbym bez wahania stąd, ale póki co jest tylko jeden taki krem z filtrem 25, mam nadzieje, że oferta jednak się powiększy tymczasem proszę Was o pomoc ;) Pozdrawiam!
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Następna strona

Powrót do Problemy skórne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość