niechciane włoski na rękach

Egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik - czyli jak sobie radzić z problemami skóry z użyciem naturalnych kosmetyków.

Re: niechciane włoski na rękach

Postprzez sarkaaa 15 lip 2011, 14:03

Z doświadczenia koleżanek i kuzynek raczej doradzałabym nie ruszanie ich...Zwłaszcza jeśli ma się tendencję do wrastania włosków czy brzydko gojących się meszków po depilacji. Ja za jakiś czas wypróbuję do wąsika (nie chcę go depilować, boję się, że jak go ruszę, to będzie mocniejszy) krem wybielający z Biolandera. Może to dobra alternatywa dla rąk jeśli włoski są naprawdę mocne, ciemne i bardzo przeszkadzają?

Inna sprawa, że mnie ostatnio strasznie zaczął denerwować przemysł trąbiący, że całe ciało musi być idealnie gładkie.
Szaleństwo jakieś, nawet mężczyźni zaczynają się w ten wir wciągać.Jak rozmawiałam kiedyś o tym z babcią, to mówiła mi, że nikt się kiedyś nie przejmował celulitem czy włoskami na ciele. Jedna kobieta miała tego więcej, inna mniej, ale nikt nie wpadłby na to, żeby wmawiać kobietom, zwłaszcza tym bujniej obdarzonym przez naturę, że trzeba "coś z tym zrobić".
Przepraszam też za wątek religijny, ale widziałam ostatnio taki filmik o Nicku, chrześcijaninie, głęboko wierzącym chłopaku bez rąk i bez nóg, który prowadzi bardzo szczęśliwe życie i pracuje z młodzieżą, zakompleksioną, wiecznie dążącą do ideału. Po spotkaniu z nim zmieniają optykę, zaczynają doceniać to co mają i starają się zdystansować do swoich niedoskonałości, które, jak to wpaja świat współczesny, "są prawdziwe i koniecznie trzeba się ich pozbyć". Ja ostatnio też pracuję bardzo intensywnie nad zmianą optyki 8-)
Dobra, już kończę, bo mnie ktoś z forum usunie :lol:
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: niechciane włoski na rękach

Postprzez Kinga 15 lip 2011, 20:44

Dzieki za podpowiedź - chętnie wypróbuję ten krem wybielający - doskonały pomysł - też bałam się depilować ręcę - nie jest może u mnie tak źle ale wloski są i nie koniecznie białe :evil:
A o tym co piszesz to prawda - kto widział aby facet się depilował dla mnie to jest niewyobrażalne z kolei moja szwagierka dręczy mojego męza że wygląda jak małpa - czyta niewydepilowana klata i pod pachami - na szczęscie jej nie posłuchał :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: niechciane włoski na rękach

Postprzez alex82mario 18 sie 2011, 18:59

Ja mam włosy na rękach, ale nie używam żadnego środka, gdyż potem włosy rosną mocniejsze. Ja polubiłam moje włosy ;)
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: niechciane włoski na rękach

Postprzez kaylime 04 maja 2012, 23:31

Dużo gęstych włosów na rękach może być oznaką problemów hormonalnych. Jeśli jednak hormony są okay, to ja polecam naturalny środek osłabiający włoski- olej z krokosza - to naturalny środek do depilacji :)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Problemy skórne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość