problem z cerą

Egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik - czyli jak sobie radzić z problemami skóry z użyciem naturalnych kosmetyków.

Re: problem z cerą

Postprzez Klolcia 19 sie 2011, 12:12

Tak się właśnie składa, że z powodu mojej alergii przez długi czas miałam wyeliminowany z diety gluten, mleko, orzechy, słodycze, czekoladę i inne silne alergeny. Ogólnie odżywiałam się zdrowo, jadłam dużo owoców i warzyw.
Niestety nie zauważyłam żadnej zmiany w cerze, dlatego teraz podejrzewam, że coś od wewnątrz jest nie tak.

Prawda jest taka, że każdy musi wypróbować wszystko na sobie i znaleźć złoty środek. Każdy reaguje inaczej i nie ma ogólnej metody na problemy z cerą.
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: problem z cerą

Postprzez Sandra 19 sie 2011, 12:35

Oczywiście, ze nie ma jednej metody dobrej dla wszystkich, przecież każdy organizm jest inny. Może jak do zdrowego odżywiania dodasz jeszcze naturalne kosmetyki to będzie jakiś efekt. Jeśli nie to faktycznie przyczyna najpewniej tkwi wewnątrz.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: problem z cerą

Postprzez Klolcia 19 sie 2011, 13:23

Nie napisałam na początku, ale owszem, dieta była połączona z naturalnymi kosmetykami i czym się dało. Efektów żadnych ;)
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: problem z cerą

Postprzez Bianka 19 sie 2011, 17:29

Masz kiepsko :cry: Jeśli dieta i naturalne kosmetyki nie dały rady, to rzecziwiście zostaje tylko mądry lekarz.
Ostatnio edytowano 20 sie 2011, 09:27 przez Bianka, łącznie edytowano 1 raz
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: problem z cerą

Postprzez Klolcia 19 sie 2011, 18:26

No właśnie, dobrze powiedziane. Mądrego lekarza też ciężko znaleźć.
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: problem z cerą

Postprzez Bianka 25 sie 2011, 22:49

Przeglądam ofertę Biolanera i tak zastanawiam się jaki kosmetyk może pomóc przy problemach Klolci. Sądzę, że warto zwrócić uwagę na hydrolat oczarowy. Oczar wirginijski (hamamelis virginiana) wykorzystywany jest w medycynie naturalnej już od setek lat. Odwary z oczaru wykorzystywali północnoamerykańscy Indianie do leczenia zastarzałych ran (z dobrym skutkiem). Najważniejszymi substancjami czynnymi oczaru wirginijskiego są garbniki i flawonoidy. Olejek oczarowy działa antyseptycznie, a kwasy organiczne - przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Garbniki uszczelniają także błony komórek skóry i śluzówek ograniczającv przez to wnikanie czynników chorobotwórczych do wewnątrz. Dzięki właściwościom ściągającym szybcie następuje ziarninowanie i odbudowa ubytków tkanki. Flawonoidy mają także działanie antyalergiczne. Z tego powodu oczar jest tak pomocny w leczeniu wszelkich problemów skórnych, począwszy od dermatoz u dzieci, przez łuszczycę, grzybicę aż po atopowe zapalenie skóry. W podeszłym wieku preparaty z oczarem poprawiają stan skóry. Z badań można dowiedzieć się , że maść oczarowa nie ustępuje maści kortyzonowej w łagodzeniu objawów atopowego zapalenia skóry. Może warto więć wprowadzić do codziennej pielęgnacji hydrolat oczarowy ?
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: problem z cerą

Postprzez Scarlett 29 sie 2011, 02:18

Witaj droga alex82mario ,

Ponieważ nigdy nie miałam problemów z cerą
nie musiałam się martwić o takie problemy
ale znam wiele osób które borykają się z tym
problemem jak moja znajoma
która miała straszny problem
wszystkie kosmetyki ją podrażniały,miała strasznie duże
stany zapalne ropne,wtedy poleciłam jej mydełka
z Alepii,a ponieważ jest strasznym łasuchem
dobrałam jej odpowiednią dietę
z czego wykluczyłam
słodycze
napoje słodzone i inne specyfiki
wysoko przetworzoną żywność
broń cię konserwy,i wszystko co jest w puszkach
stoi to często wile lat nawet nie wiemy ile dokładnie
bo producenci nie piszą często prawdy
nie polecam owoców i warzyw zapakowanych w folię
Oczywiście ułożenie pełnego kalendarza
wymaga konsultacji.
Jest to pełne ułożenie harmonogramu
DLA ODPOWIEDNIEJ OSOBY,jest to niezwykle ważne
nie można każdego pacjenta mimo ze z tym
samym schorzeniem traktować tak samo.
Każda osoba potrzebuje indywidualnej
konsultacji w której, dowiaduję się
jaki prowadzi tryb życia,czy na coś nie choruje
czy coś nie dolega,jakie się odżywia.
Poza tym trądzik to również jego zmiany i postacie
czy jest on łagodny,umiarkowany,lub ciężki
Jakie zachodzą zmiany
czyli
odczyny
niezapalne mikrozaskórnik, zaskórnik
zapalne grudka, krosta, torbiel, guzek
Każdy rodzaj powinno się LECZYĆ INNYM SPOSOBEM
żeby nie zaostrzyć stanu na gorszy.
Tak więc proszę nie wierzyć w słowa niektórych ludzi którzy maja się na tym znać
ze leczenie jest prostolinijne dla każdej osoby,oraz uważać na ludzi którzy polecają niewiadome
secyfiki po których nawet jeśli skóra wygląda lepiej,jest to tylko stan który ładnie
wygląda przez chwilę,natomiast ma konsekwencję bardzo negatywne.
Takich przypadków jest mnóstwo.
Jeśli coś stosujemy to zawsze sprawdzone,polecone po wcześniejszej konsultacji
z lekarzem.

Jeśli
P.S stosowanie odpowiedniej diety jak wyżej wymieniłam jest absolutnym priorytetem
przy takim problemie,pomoże na pewno nie zaszkodzi.
OPRÓCZ TEGO POLECAM PRZYJMOWANIE SUPLEMENTU CYNK
Scarlett
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2011, 15:58

Re: problem z cerą

Postprzez Basia 29 sie 2011, 15:26

Scarlett, czy Ty masz jakieś wykształcenie medyczne? Bo piszesz, że sama ułożyłaś znajomej dietę. Bardzo chciałabym poznać jej założenia, jeśli zechciałabyś napisać coś więcej. Ja w tym momencie wykluczyłam z diety gluten, produkty mleczne, no i nie jem mięsa, ale to już od dawna. Właściwie żywię się warzywami i owocami, głównie wyhodowanymi we własnym ogródku, do tego przeróżne kasze (bezglutenowe oczywiście), quinoa bardzo często (bo bardzo bogate w składniki mineralne, wapń, magnez, potas), rośliny strączkowe (żeby dostarczyć organizmowi białka, jestem i byłam zawsze bardzo szczupła, a na takiej dwutygodniowej diecie ubyło mi dodatkowo kilka kilo :shock: ) i nasiona (słonecznik, dynia, siemię lniane, produkuję z tego koktajle, recepturę zaczerpnęłam z bioslone.pl). Produkty staram się kupować z upraw ekologicznych. Wydaje mi się, że buzia jest ładniejsza, nie wyskakują już bolące krosty, ale twarz i dekolt mam nadal obsypaną drobniutkimi krosteczkami, zastanawiałam się czy to może nietolerancja pokarmowa i może by pod tym kątem spróbować. Nie leczę się dermatologicznie, nie mam zamiaru wsuwać garściami antybiotyków, chociaż próbowałam wieelu leków zewnętrzych i wewnętrznych, również tych na receptę, mam do nich dostęp, niestety z marnym skutkiem. Moja zaprzyjaźniona pani dr proponowała mi rozpoczęcie leczenia Izotekiem, ale bronię się przed tym rękami i nogami. Oczywiście do pielęgnacji twarzy używam kosmetyków z Biolandera, mydełek Alepia, kiedyś Gamila (twarz bardzo piekła w trakcie mycia i nie widziałam specjalnych efektów, tzn lepszych niż np po Alepii ;) ), glinki rhasoul, hydrolatów AP.
Basia
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 maja 2011, 05:06

Re: problem z cerą

Postprzez Klolcia 29 sie 2011, 20:38

Bianka, dziękuje pięknie za zainteresowanie. O hydrolacie oczarowym wiele czytałam i widziałam same pozytywne opinie. Już dłuższy czas się przymierzam do jego zakupu, więc może w końcu się na niego skuszę:) Dzięki raz jeszcze.
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: problem z cerą

Postprzez Bianka 29 sie 2011, 21:56

Nie ma za co. :D Takie moje przemyślenia. Oby tylko pomogło.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy skórne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość