problem z cerą

Egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik - czyli jak sobie radzić z problemami skóry z użyciem naturalnych kosmetyków.

problem z cerą

Postprzez alex82mario 05 sie 2011, 22:04

Mam duży problem z trądzikiem chociaż mam 29 lat. Myślę , że to wina hormonów. Jaki środek naturalny jest najskuteczniejszy na wypryski. Myślę, że lek do wewnątrz jest lepszy , niż wszelkie maście . Proszę o pomoc
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: problem z cerą

Postprzez sarkaaa 11 sie 2011, 19:42

Nie jestem lekarzem, więc nie wiem czy mam prawo się wypowiadać w tej rubryce, ale z doświadczenia koleżanek, które bardzo się męczyły z dużym trądzikiem leki i maści niewiele dawały. Pomogła za to dieta tzn. zrezygnowanie (na początku całkowite) z cukru, słodyczy, białego pieczywa, ostrych przypraw, gotowych słoiczkowo- torebkowych, gotowych potraw, uprawianie sportu (przyśpiesza przemianę materii i wydalanie toksyn) no i zmiana pielęgnacji - Alep, glinka Rhassoul, olejek jojoba czy arganowy. A jeśli to wina hormonów, to może warto mimo wszystko odwiedzić endokrynologa, czy nawet sprawdzonego lekarza rodzinnego, choćby po to, żeby wykonać podstawowe badania krwi, hormonów i wykluczyć złą pracę jakichś organów?
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: problem z cerą

Postprzez LIMONKA 13 sie 2011, 07:04

dokładnie tak myślę. Jako nastolatka nie miałam wogóle trądziku. Dopiero po 30 roku życia zaczęły wychodzić mi pojedyncze pryszcze i skóra z normalnej zrobiła się mieszana. Strefa T dawała się we znaki i to bardzo. Okazało się, że to wina złej przemiany materii i pewnych produktów. Obserwowałam się i okazało się, że po zjedzeniu dużej ilości czekolady lub ostrej potrawy obsypywało mi nie tylko twarz, ale i dekolt i plecy. Większe wikwity smarowałam maścią Tribux, nie jest naturalna. Jak na razie jest dobrze, od czasu do czasu coś się pojawi, pewnie związane z cyklem. Tak więc dla pewności warto odwiedzić lekarza i obserwować swój organizm.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: problem z cerą

Postprzez alex82mario 13 sie 2011, 13:54

Dziękuję za porady. Już chodzę do endokrynologa, ale mi nie pomaga .Chyba zmienię lekarza;)
Myślę , że również muszę zrezygnować ze słodyczy, chociaż tak ciężko to zrobić. Dzięki za porady
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: problem z cerą

Postprzez violka42 17 sie 2011, 12:32

oj wiem jak ciężko zrezygnować ze słodyczy, mi się nie udało tak do końca, ale cóż trochę przyjemności w życiu trzeba mieć nawet kosztem gorszej cery
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: problem z cerą

Postprzez Bianka 17 sie 2011, 17:23

Lekarzem nie jestem, ale... na problemy z cerą uważam, że warto wypróbować zioła. Oczywiście do picia. Napar z pokrzywy i bratka powinien pomóc organizmowi z walce z "wewnętrznymi truciznami". Po sześciu tygodniach powinien byc efekt. Tylko o jednym pamiętajmy- nie zioła fix, tylko sypkie. Najlepiej z zielarskiego sklepu. Szkoda kasy na wizyty u dermatologa czy ednokrynologa, jeśli nie mamy do czynienia z jakims poważniejszym schorzeniem. Ja jestem wielką fanką ziół. Pomogają, tylko trzeba systematyczności w ich stosowaniu.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: problem z cerą

Postprzez Klolcia 18 sie 2011, 19:35

Również mam duże kłopoty z trądzikiem, ale w moim przypadku stawiam na problemy z hormonami. Nie byłam jeszcze u lekarza, bo czekam na umówioną wizytę u endokrynologa (31.08). Wizyty u dermatologów nic nie dawały. Naturalne sposoby na trądzik również nie przynoszą skutku. Liczę na pomoc lekarza i innym również polecam.

Szczerze mówiąc to liczę na to, że lekarz coś znajdzie, bo mi się już kończą pomysły co mogłoby pomóc na moją cerę :roll: Zdam relacje z wizyty u lekarza :)
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: problem z cerą

Postprzez Sandra 18 sie 2011, 19:47

Bardzo duży wpływ na stan skóry ma nasza dieta. Może to tu należy szukać przyczyny trądziku?
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: problem z cerą

Postprzez Bianka 18 sie 2011, 21:46

Sandra wskazuje dobry kierunek poszukiwań. Niestety przy wszystkich naturalnych kuracjach trzeba mieć anielską cierpliwość. A może oprócz endokrynologa warto odwiedzić także doświadczonego fitoterapeutę? Każda ingerencja w układ hormonalny nie pozostaje bez znaczenia dla organizmu. Jest to jeden z najbardziej czułych układów u człowieka. A sztuczne hormony mogą tylko sprawę pogorszyć.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: problem z cerą

Postprzez Sandra 18 sie 2011, 22:02

Tak tylko zapytałam, bo przecież nie mam zielonego pojęcia jak odżywia się Klolcia. Wiem tylko, że przy jakichkolwiek problemach ze skórą powinno się drastycznie ograniczyć, a najlepiej całkiem wyeliminować z diety gluten. Należy też zrezygnować z napojów typu Coca - cola i innych słodzonych i gazowanych, a także z jedzenia fast foodów, chipsów, słodyczy i innej wysoko przetworzonej żywności. Czy nam się to podoba, czy nie, jesteśmy dziećmi natury, a ona nie stworzyła nas do spożywania większości tego, co znajduje się we współczesnych sklepach spożywczych.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Następna strona

Powrót do Problemy skórne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość