swędzi głowa

Egzema, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik - czyli jak sobie radzić z problemami skóry z użyciem naturalnych kosmetyków.

swędzi głowa

Postprzez wypaloneoczy 31 paź 2011, 01:41

Witam,
mam problem ze swędzącą skórą głowy. Ciągnie się to już niestety od kilku lat z niewielkimi przerwami i pomimo moich wysiłków nie ma poprawy. Włosy mam półdługie, proste, nie przetłuszczające się; łupież zdarza się, ale bardzo rzadko i po zastosowaniu szamponu z ketokonazolem przechodzi, skóra jest czysta, niezaczerwieniona. No i właśnie to swędzenie...Mam wrażenie, że pojawia się na skutek dotykania skóry, czyli po uczesaniu się, spięciu włosów klamrą lub gumką, bezpośrednio po umyciu głowy, za dnia podczas opierania głowy o poduszkę ...Czeszę się już tylko tak, żeby nie dotykać skóry - rozczesuję tylko część "wiszącą" włosów :) Zrezygnowałam z szamponów z SLS (obecnie Lavera nawilżająca), od 3 lat nie farbuję włosów, odżywki, środków do stylizacji i suszarki używam sporadycznie, włosy myję letnią woda i tylko wyciskam w ręcznik. Wypróbowałam różne szampony; po przeprowadzce mam w kranie wodę miękką...i żadnych zmian, ciągle swędzi.
Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć, doradzić, będę bardzo wdzięczna, bo mnie skończyły się już pomysły.
Pozdrawiam
Koryna
wypaloneoczy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2011, 11:44

Re: swędzi głowa

Postprzez Sandra 31 paź 2011, 10:31

Witaj,

też miałam kiedyś problem ze swędzącą skórą głowy. Minęlo gdy zrezygnowałam z farbowania włosów farbami chemicznymi i do pielęgnacji włosów zaczęłam używać kosmetyków naturalnych.

Ty już stosujesz szampon naturalny i problem nie mija. Na Twoim miejscu spróbowałabym zastosować glinkę beloun. Jeśli to nie pomoże to pozostaje Ci jeszcze wypróbować olejowanie włosów. Ja to robię od roku z dobrym skutkiem. Można do tego celu użyć olejków indyjskich (niestety nie ma ich w Biolanderze), ale można też użyć innych olejów. Może to być olej nigella, arganowy czy kokosowy. Być może skóra Twojej głowy jest przesuszona i oleje ją nawilżą. Olej należy nałożyć na skórę i włosy, lekko pomasować i trzymać na głowie ok. godziny po czym głowę umyć. Można zastosować olejowanie na noc i rano umyć głowę.
Szampony naturalne dosyć kiepsko radzą sobie ze zmywaniem oleju. Ja w tym celu zawsze mam w domu szampon dla dzieci z Rossmana z serii Baby Dream. Kosztuje niewiele (4zł z groszami), jest delikatny i świetnie zmywa olej przy dwukrotnym namydleniu.

Obecnie olejowanie robię 2 razy w tygodniu, na początku robiłam przynajmniej 3 razy w tygodniu. Robię to zawsze na noc. Rano zmywam olej szmponem Baby Dream. W dni bez oleju myję głowę jednym z szamponów naturalnych.

Myślę, że glinka beloun lub olejowanie powinno Ci pomóc. Są to bardzo dobre i naturalne odżywki zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj. Jeśli będę potrafiła na nie odpowiedzieć to chętnie odpowiem.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47


Powrót do Problemy skórne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość