HISTORIA BIOLANDERA

Biolander czy to tylko sklep z kosmetykami?

HISTORIA BIOLANDERA

Postprzez Biolander 21 cze 2011, 12:46

BIOLANDER CZY TO TYLKO SKLEP Z KOSMETYKAMI?

Idea biolandera powstała z zamiłowania do natury, harmonii i piękna. To był czas ( 2006 r. ) kiedy w Polsce mało kto wiedział o kosmetykach naturalnych, szkodliwych składnikach zawartych w produktach codziennego użytku a tym bardziej o mydle aleppo, ałunie, mydle czarnym, rhassoulu, oleju arganowym, opuncji figowej, kigeli, maruli, które to biolander wprowadzil jako pierwszy na polski rynek.

Z marką Alepia Biolander rozpoczął (2007 r.) swoja naturalną przygodę. Do dziś jest to najlepsza marka Biolandera i śmiało można powiedzieć, że najlepsza marka na rynku produktów naturalnych.

Produkty Biolandera ( Alepia) coraz częściej wypełniają sklepy z kosmetykami naturalnymi i bio, mydlarnie, apteki, perfumerie, aż po małe sklepiki wiejskie! Bowiem dobre, naturalne kosmetyki są dla wszystkich!

Serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym wiernym klientom, których ku naszej uciesze z roku na rok przybywa coraz więcej. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do częstego odwiedzania naszego nie tylko sklepu ale zapraszamy także na forum Biolandera, na blogi mówiące o naszych kosmetykach i oczywiście na Facebooka :D, gdzie każdego dnia jest mnóstwo nowych recenzji naszych produktów.

2016 rok to czas na zmianę. Ostatnie lata potwierdziły, że ze wszystkich marek, które Biolander posiadał w ofercie a było ich ponad 60!! tylko jedna marka zasługiwała na uznanie w oczach klienta!! Jak sami Państwo wiecie jest to ALEPIA. Stąd w styczniu 2016 Alepia otworzyła oddział w Polsce gdzie Biolander jest jego Przedstawicielem na Polskę. Jak pracować to tylko z najlepszym!

KONTYNUACJA DROGI, KTÓREJ POCZĄTEK ZACZĄŁ SIĘ W PROWANSJI W 2005r.

Przyszedł czas na powrót do Domu, do źródła. Zostawiłam Francję, moją miłość i jesienią 2014 r. wprowadziłam się na Saską kępę gdzie mieszkam do dzisiaj.

Co się działo przez te lata? Dużo.. Adaptacja do życia w Polsce była bardzo trudna i trwała kilka lat…Nie byłam w stanie pracować za co bardzo przepraszam Was drodzy wielbiciele Biolandera. Aby nie tracić czasu w 2016 roku zapisałam się na studia zaoczne do Krosna na Zielarstwo do Dr Różańskiego. Na jakie trudności natrafiłam nie będę pisać. Sam fakt, że mieszkam w Warszawie a studia są w Krośnie już dużo mówi. Wytrwałam! Skończyłam 3 rok został mi jeszcze jeden semestr i obrona pracy dyplomowej pod patronatem dr Różańskiego. Tytuł mojej pracy to ‘’Wpływ minerałów na skórę’’. Zrobiłam pierwszy krem, testy wyszły bardzo pozytywne. Pierwszymi recenzentami były osoby z forum ‘’Kafeteria’’, które bardzo się na nim udzielały ( i pierwsze klientki Biolandera <3) za co im bardzo dziękuję. To był dawny czas, nie wszyscy zapewne już pamiętają, tyle się w Polsce zmieniło od tamtego czasu…to już historia kosmetyków naturalnych, ich początków w Polsce.

Otworzenie oddziału Alepia w Polsce w 2016 i dało nowe możliwości..
Jeśli mogę powiedzieć coś w tym miejscu na temat Alepii to mydło Aleppo ( Alep) 40% jest nie do przebicia pod każdym względem. Sukces Alepii tkwi w doskonałych mydłach, które kochają Polacy.
Na zakończenie chciałam Wam coś powiedzieć od serca, zachęcić Was abyście szli za sercem i nie bali się wyzwań bez względu na wiek.

KONTYNUACJA DROGI BIOLANDER....I JEJ WŁAŚCICIELKI. JESIEŃ 2021r.

Jak już wspominałam w 2016 roku rozpoczęłam studia zielarskie w wieku 53 lat! Prace dyplomową pisałam pod okiem dr Henryka Różańskiego i obroniłam się w czerwcu 2020r. Tematyką mojej pracy była receptura kremu oparta na minerałach.
Ale już jesienią 2020 byłam na kolejnych studiach w Instytucie Zielarskim w Warszawie i do tej pory uczęszczam. Zakończenie i obrona wiosna 2022r.

Przez cały ten czas miałam w głowie jedno aby wreszcie zrobić coś samemu. Wiem jak zrobić dobry krem, dobre mydło....!Jaką cudowna sprawą jest tworzyć! Studia zielarskie bardzo mi w tym pomogły. Dały mi wiedze o roślinach, o ich właściwościach.
Jeśli mogę Was prosić o jedno to wspierajcie mnie w tym co robię i zaglądajcie do mnie od czasu do czasu :)
Dziękuje :)
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Re: Krótka Historia Biolandera

Postprzez Kinga 07 lip 2011, 08:58

Bardzo ciekawa historia - nawet nie wiedziałam, że te produkty do Polski pierwszy wprowadził Biolander. HMMM aż od 2006 roku :!: szok, a ja znam Biolandera dopiero 2 lata - szkoda, że nie znałam go wcześniej - ominęłabym wszystkie kosmetyczne wpadki :evil: a
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Krótka Historia Biolandera

Postprzez violka42 02 sie 2011, 23:03

Ja znam Biolandera zaledwie miesiąc i też żałuję, że nie znałam wcześniej. Nawet o markach jakie sprzedaje nie miałam pojęcia. Ale cóż człowiek uczy się przez całe życie i lepiej późno niż wcale. Bardzo ciekawa historia i super wiedza do wykorzystania.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Krótka Historia Biolandera

Postprzez alex82mario 06 sie 2011, 09:30

witajcie


Dla mnie to również ciekawa historia. Słyszałam o różnych markach ekologicznych, ale nie wiedziałam , że kosmetyki można kupić przez internet. Zresztą w Polsce trend eko nie jest rozwinięty tak jak na przykład w Niemczech , czy w Austrii, gdzie jest normą, że ludzie kupują jedzenie i kosmetyki ekologiczne
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: Krótka Historia Biolandera

Postprzez jadwigaw 06 sie 2011, 18:28

wiele się tu na forum można dowiedzieć, Historia Biolandera jest bardzo ciekawa i kosmetyki zachęcająco opisane. Nie wiedziałam, że produkty ekologiczne jako pierwsze wprowadził Biolander. I że jest dystrybutorem tych produktów. Oznacza to, że pewnie inne sklepy kupują w Biolanderze swój asortyment. Nie ma co szukać gdzie indziej, najlepiej kupować u źródła.
jadwigaw
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 sie 2011, 12:37

Re: Krótka Historia Biolandera

Postprzez alex82mario 08 sie 2011, 08:29

Teraz panuje duża konkurencja na rynku. Myślę , że za kilka lat nastąpi boom ekologiczny, zarówno w produktach spożywczych, jak i kosmetycznych,. Myślę, że wtedy ceny tych produktów mogą być odrobinę tańsze. Teraz jedzenie ekologiczne jest drogie, a ceny są porównywalne w bogatych krajach takich jak Niemcy , czy Austria
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: HISTORIA BIOLANDERA

Postprzez LIMONKA 19 sie 2011, 07:10

Bardzo ciekawa historia. Podoba mi się, że w jednym sklepie jest tyle różnorodnych naturalnych kosmetyków. Odkąd dzięki mojej siostrze zaczełam intersować się kosmetykami naturalnymi moja fascynacja pogłębia się coraz bardziej. Składy kosmetyków, piękne opakowania i na pewno cudowne zapachy powodują, że mam ochotę spróbować tych wszystkich kosmetyków.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: HISTORIA BIOLANDERA

Postprzez Fibi 22 sty 2012, 20:10

Interesująca historia. Widać, że jak bardzo się chce to pasję można połączyć z pracą. I właściwie traktować to co się robi jak pasję, a nie zarabianie pieniędzy. Zazdroszczę takiego życia.
Fibi
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 gru 2011, 16:10

Re: HISTORIA BIOLANDERA

Postprzez kaylime 05 maja 2012, 00:12

Bardzo dobrze, że takie firmy jak Biolander dążą do wypromowania w Polsce eko stylu życia! Dzięki Wam poprawia się w naszym kraju świadomość tego, co na siebie wylewamy, czym się smarujemy, czym czyścimy nasz dom.
Biolander odnosi sukcesy, bo przekazuje pewną pasję- ekopasję. To do ludzi trafia, bo nie są to puste słowa, puste slogany reklamowe "kupcie nasz produkt, bo jest dobry". Każdy, kto choć raz wypróbuje ekopielęgnację, nie będzie chciał z tego zrezygnować. W tym tkwi siła, bo człowiek jest dziełem natury i zawsze do tej natury będzie go ciągnęło.
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: HISTORIA BIOLANDERA

Postprzez miraga80 05 maja 2012, 16:17

Wsyd się przyznać, ale ja też dopiero od niedawna zainteresowałam się kosmetykami naturalnymi. Teraz czytając o tym coraz więcej, coraz bardziej się do nich przekonuję.To ważne, aby takie firmy nadal się rowijały, bo jeszcze tyle mogą nam zaoferować w zamian za tą wszechobecną chemię.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Następna strona

Powrót do Biolander Importer i Dystrybutor Kosmetyków Bio od 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości