Reakcje rodziny i znajomych

Miejsce swobodnego wypowiadania się na wszelkie możliwe tematy

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez wypaloneoczy 27 maja 2011, 12:04

Witam wszystkich !

U mnie mydło Alep (5% lauru) zajmuje w łazience miejsce honorowe :)
Jest to mój pierwszy zakup w Biolanderze, ale wiem, że na pewno nie ostatni. Ja używam go do mycia buzi, ciała i rąk; mój mężczyzna podobnie. Jego akurat nie musiałam szczególnie przekonywać, bo też buntuje się przeciwko chemii. Na mydło namówiłam natomiast mamę i jest bardzo zadowolona, chociaż uważa, że z racji wieku, "nie przystoi" jej już rezygnacja z tradycyjnych - drogeryjnych - kremów.
Ostatnio ofuknęłam mojego ukochanego za użycie Alep do jakiejś drobnej przepierki, szkoda mi po prostu takiej super rzeczy zużywać na coś innego poza myciem.
Do prania uzywam od jakiegoś czasu produktów niemieckiej marki Frosch (mieszkam w Niemczech) i bardzo je sobie chwalę. Żel do prania, płyn do płukania, uniwersalny płyn do mycia powierzchni wszelakich, płyn do naczyń - wszystko mało się pieni, subtelnie pachnie. W pralce podczas prania w ogóle nie ma piany, a po praniu rzeczy nareszcie nie "pachną" proszkiem. Nie wiem czy mozna to dostać w Polsce, ale jak ktos ma mozliwość wypróbowania to polecam.

Pozdrawiam słonecznie
Koryna
wypaloneoczy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2011, 11:44

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez Kinga 27 maja 2011, 13:31

sarkaaa napisał(a):I jeszcze dzisiaj. Tato stwierdził, że szare mydło (Alepia 40% laurier) do prania ręcznego zadziwiająco dobrze myje i odświeża, po czy dodał, że ten nasz polski "Jeleń" się na korzyść zmienił... :lol:

to zupełnie jak u mnie - po wizycie gości - szwagra z teściową - usłyszałam, że nie muszę już aż tak oszczędzać, że mydła w cale nie sa takie drogie do 3 zł a ja biedna w szarym się myję :lol: :lol: :lol: :lol: nie tłumaczyłam, ile kosztuje moje "szare" mydło z Biolandera - niech żyją dalej w nieświadomości :lol: :lol: :lol: :lol:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez Kinga 01 cze 2011, 11:18

No wiecie co jestem tak zła, że szok. :evil: Wczoraj odwiedziłam mojego kuzyna. Jego żona jest w ciąży i w prezencie zabrałam jej mydełko Alepia - najpierw powąchała, obejrzała ze wszystkich stron i zrobiła taką minę :? co najmniej dziwną. Tłumaczyłam jej , że to są zdrowe mydełka (bez konserwantów na naturalnych składników etc.) a w jej stanie wręcz idealne i.... chyba jej nie przekonałam. :twisted: Kurczę patrzyła na mnie jak bym jej matkę i ojca zabiła a na koniec dowiedziałam się, że jestem - dosłownie cytuję NAWIEDZONA - no wiecie co! :evil: :evil: :evil: Oczywiście wzięłam to na żarty, ale do śmiechu to mi nie było :cry:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez Gabi 05 lip 2011, 21:06

Widzę, że u Was podobnie jak u mnie - reakcje raczej dziwne - ja je traktuję z przymrużeniem oka. Ostatnio ekokosmetyki są w modzie i wiele moich znajomych też chce być tzw. trendy i kupują byle co i byle gdzie byle z napisem ECO :lol: kiedy próbowałam ich wyedukować, że tutaj nie tylko chodzi o ładne opakowanie i napis BIO bądź ECO tylko o skład - to dopiero sobie narobiłam :evil: Jedna przyjaciółka była tak nie zadowolona z tego faktu, że do dziś się nie odzywa. :roll: Nie tak dawno dostałam w prezencie też krem BIO - a jego skład po prostu wywołał u mnie gęsią skórkę - włosy stanęły mi dęba - parabeny SLS i inne których już nie pamiętam, bo prezent wylądował w koszu :evil:
Gabi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 cze 2011, 10:32

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez alex82mario 04 sie 2011, 22:49

Moi rodzice dziwią się, że wydaje tyle pieniędzy na eko -jedzenie, a o eko- kosmetykach im nie powiedziałam, bo by powiedzieli , że to i tak oszustwo. Moi rodzice nie wierzą w taki kosmetyki ,ani eko- odżywianie,, ale mąż i ja jesteśmy zwolennikami dbania i inwestowania w siebie;)
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez amstaff91 07 sie 2011, 15:31

Ja dużo opowiadałem mojej starszej siostrze o biolanderze, dziś przeglądała stronę internetową będąc u mnie i własnie zamówiłem mydło alep dla mojej siostry i jej rodzinki. Mam nadzieje, że będzie zadowolona i może dołączy nawet do nas ;)
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez sarkaaa 11 sie 2011, 19:53

amstaff, ja wcześniej też zaczynałam od Alepii, ale sporo osób narzekało na zapach, więc najczęściej wybieram N&B lub Feniqię, kroję mydełka na mniejsze kosteczki i rozdaję próbki ;) A jak ktoś złapie bakcyla to przechodzę do ataku Alepią :D Inna sprawa, że są osoby, które lubią takie oryginalne zapachy jak Alep, albo zwyczajnie nie zwracają na to uwagi :)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez amstaff91 13 sie 2011, 19:08

Ja osobiście to uwielbiam zapach mydła Alep ;) nie przeszkadza mi to, zresztą zapachowe to wszystko kojarzy mi się z drogeryjnymi a alep jest takie...wyjątkowe :D
amstaff91
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 maja 2011, 09:55

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez sarkaaa 13 sie 2011, 19:15

Nozdrza przeciętnego człeka są chyba przyzwyczajone do intensywnych drogeryjnych mydlanych zapachów, stąd pewnie zdziwienie Alepią. Ja doceniłam Alepię przy drugim podejściu, gdy kilka lat temu zamówiłam ją po raz pierwszy zapach mnie odrzucił i została wykorzystana jako...szare mydło... ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Reakcje rodziny i znajomych

Postprzez alex82mario 16 sie 2011, 09:36

hehe

ja lubię szare mydło, jeśli nie mam jeszcze eko kosmetyków to używam szarego mydła. Jest lepsze niż te pozostałe chemiczne
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przy kawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości