Nasze kosmetyczne patenty

Miejsce swobodnego wypowiadania się na wszelkie możliwe tematy

Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez aisos 11 maja 2012, 22:19

Dziewczyny! mówią, że potrzeba matką wynalazku, a że non stop potrzebujemy być piękne, zadbane i wypielęgnowane, to na pewno każda z nas ma jakieś swoje (lub podpatrzone u kogoś) "patenty" kosmetyczne, które w znacznym stopniu ułatwiają nam codzienną pielęgnację. Podzielmy się nimi!

Przedstawiam Wam moje, niektóre może są wręcz banalne, ale ciągle odkrywam, że nie wszyscy, je znają:

* Oprócz hydrolatu do przemywania twarzy mam również hydrolat w pojemniku ze spryskiwaczem, który trzymam w lodówce i który przez całe lato służy mi jako cudowne orzeźwienie i odświeżenie dla skóry,

* Staram się nie używać ciepłej wody do twarzy. Wszelkie peelingi, maseczki, glinki itp. zmywam zawsze zimną wodą - dzięki temu pory nie rozszerzają się niepotrzebnie, a i naczynka przy okazji mają się nieźle.

* Już chyba o tym gdzieś pisałam, ale tutaj też o tym wspomnę - żeby wzmocnić kolor cienia, zwiększyć jego trwałość albo z klasycznego cienia otrzymać eyeliner używam płynu do soczewek. Moczę leciutko pędzelek w płynie, następnie nabieram cień i nakładam wg własnego widzi-mi-się :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez miraga80 12 maja 2012, 10:01

Ciekawe ciekawostki.
Ja w ogóle twarz myje tylko wodą.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez aisos 12 maja 2012, 14:51

Jak myłam głowę, przypomniał mi się jeszcze jeden :P :

* Szampony bez SLS-u mają najczęściej tę wadę, że się słabo pienią, co czyni je mało wydajnymi i nieco tępymi w użyciu. Dlatego nauczyłam się wytwarzać za nie pianę :D Do pustego pojemnika pianotwórczego (są w nich np. pianki do mycia twarzy, farby do włosów, można też kupić samodzielnie) bezpośrednio przed myciem wlewam szampon (ile to sprawa indywidualna, zależna od długości włosów i szamponu, ja używam proporcji mniej więcej 1:5) i wodę. Zakręcam, lekko potrząsam i gotowe - piany mamy pół umywalki :D
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez kaylime 14 maja 2012, 09:00

Ja nie wyrzucam niektórych opakowań po kosmetykach- zawsze mogą mi się przydać, kiedy wybieram się w podróż. Nie biorę wtedy ze sobą np. całego żelu pod prysznic, tylko potrzebną ilość odlaną do mniejszej buteleczki.
Mam też taką małą buteleczkę po sprayu z H&M- wymyłam ją i teraz trzymam w niej wodę różaną. Noszę ją zawsze w torebce i spryskuję twarz, szyję, dekolt i plecy- idealnie odświeża podczas gorących dni.
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez aisos 14 maja 2012, 13:24

Również wykorzystuję mini-opakowania do zabrania moich ulubionych kosmetyków w podróż :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez Naturalna 15 maja 2012, 08:59

Fajne patenty z tymi małymi opakowaniami - a ja w tym celu kupuję zawsze małe opakowanie szamponu no tego:
Obrazek http://biolander.com/produkty/kategoria/produkt/Szampon-naturalne/szampon-zel-do-kapieli-morela-bio-100ml/
ale wtedy się przepłaca i teraz już wiem że jak mi się skończy to nie wyrzucę opakowania tylko sobię będę dolewać szamponu z wielkiej butli
Obrazek
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez violka42 16 maja 2012, 21:21

ja też mam ten patent tylko z płynem micelarnym, małe opakowanie zabieram w podróż, a duże stoi w łazience, super sprawa

Obrazek
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez aisos 17 maja 2012, 11:01

Widzę, że patent na mini-opakowania jest uniwersalny :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez aisos 17 maja 2012, 11:38

Przypomniało mi się coś jeszcze:
żeby przedłużyć trwałość perfum miejsca, które spryskuję, smaruję wcześniej jakimś tłustym kremem :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Nasze kosmetyczne patenty

Postprzez kaylime 22 maja 2012, 23:44

aisos napisał(a):Przypomniało mi się coś jeszcze:
żeby przedłużyć trwałość perfum miejsca, które spryskuję, smaruję wcześniej jakimś tłustym kremem :)

O, o tym nie słyszałam!

A czy też stosujecie ten patent, by lakiery do paznokci trzymać w lodówce?
Ja gdzieś to usłyszałam i od tej pory trzymam moje lakiery w pudełeczku w lodówce- mam nadzieję, że to choć trochę przedłuży ich trwałość.
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Przy kawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość