SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 26 mar 2012, 21:16

Bardzo obchodzi mnie los zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych, niechcianych czy źle traktowanych. Dlatego właśnie jestem stałą czytelniczką forum http://www.dogomania.pl/forums/20-Psy-w-potrzebie. Czasem wspomagam te biedne psiaki jakąś niewielką sumą pieniędzy lub staram się jakoś inaczej im pomóc.

Pewnego razu przeczytałam o podrzuconej do naszego schroniska młodej suczce imieniem Fara. Fara okazała się alergiczką, a poza tym cierpi na atopowe zapalenie skóry. Ponieważ w schroniskowych warunkach leczenie suni nie było możliwe, umieszczono ją w domu tymczasowym.

Gdy przeczytałam o tej biednej suni od razu pomyślałam o Savon Noir Marius Fabre, czyli o czarnym mydle marsylskim w płynie, którego od jakiegoś czasu używam do sprzątania. Przypomniałam sobie, że na stronie Biolandera było napisane, że to mydło może służyć jako naturalny szampon dla zwierząt. Kupiłam więc butelkę tego mydła i podarowałam Pani opiekującej się Farą. Zaznaczam, że sunia cały czas jest leczona przez weterynarza, a mimo to skóra bardzo ją swędzi i biedactwo drapie się niemiłosiernie.

Opiekunka Fary już po pierwszej kąpieli w tym mydle, stwierdziła, że sunia znacznie mniej się drapie, czyli swędzenie się zmniejszyło. Mniej więcej trzy tygodnie później dowiedziałam się, że stan psiaka poprawił się na tyle, że zużywa zaledwie 1/3 leków sterydowych przepisanych przez weterynarza. :D

Tak więc Savon Noir Marius Fabre wspaniale się spisało jako szampon dla psa. Nie mam już, niestety, swojego psa, ale gdybym miała nie znałby on innego szamponu niż Savon Noir. Polecam wszystkim właścicielom psów. :D
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Chomik 31 mar 2012, 22:38

Miło i tu spotkać dogomaniaczkę :) Witaj Sandra :)

Prowadzę wraz z 5 innymi dziewczynami Forum Pomocy Retrieverom Złoty Pies. Pomagamy psom w potrzebie - skupiając się głównie na Retrieverach, czy psach w typie tych ras, ale w miarę naszych możliwości staramy się pomagać wszystkim psom niezależnie od rasy. Sklep Biolander stał się od kilku dni naszym sklepem partnerskim - cały dochód uzbierany z naszego kodu rabatowego jest przeznaczony na psy w potrzebie znajdujące się pod naszą opieką.

Sama prywatnie mam dwie suczki, jedną od szczeniaka - ma teraz 6 lat. Drugą adoptowaną - ma teraz 9 lat i jest z nami od roku. Młodsza sunia jest alergikiem pokarmowym - ogólnie przez całe swoje życie miała dużo problemów skórnych. Pamiętam, że parę lat temu myłam ją mydłem - Alepem konkretnie, którymś z tych o niskim stężeniu oleju laurowego i pamiętam również, że bardzo sobie chwaliłam efekty. Ponieważ było to parę lat temu, nie pamiętam już dokładnie szczegółów - musiałabym poszukać czy nie mam tego przypadkiem gdzieś zapisanego.

Jeśli chodzi o pielęgnację psów, a przez mój dom (który przed adopcją starszej suni funkcjonował również jako dom tymczasowy) przewinęło się ich trochę - stawiam na oleje i masła... ale o tym może w innym wątku :) Savon Noir nie stosowałam nigdy na żadnej ze swoich sucz, może czas wypróbować! ;)
Forum Pomocy Retrieverom - Złoty Pies!
www.zlotypies.com.pl

Obrazek Obrazek
Chomik
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2012, 21:02

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 31 mar 2012, 22:56

Witaj Chomik,

Savon Noir Marius Fabre możesz z powodzeniem wypróbować na swoich psiakach. Jestem przekonana, że im nie zaszkodzi. Może będziesz się ze mnie śmiała, ale zanim dałam to mydło dla suni, o której piszę w swoim poprzednim poście, wypróbowałam je na sobie. Po prostu musiałam przekonać się na własnej skórze, że psiakowi nie zaszkodzę. Umyłam nim całe ciało z wyjątkiem twarzy i głowy. Muszę ci powiedzieć, że byłam mile zaskoczona delikatnością tego mydła. Oczywiście mojej skórze nic się nie stało mimo, że nie należy ona do zdrowych. Tak jak pisałam poprzednio, gdybym teraz miała psa to byłby kąpany wyłącznie tym mydłem. :D
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 31 mar 2012, 23:02

Jeszcze muszę dodać, że to mydło jest rewelacyjnym środkiem do sprzątania i w tym celu je kupuję. Dzisiaj myłam nim okna, myję też nim podłogi, meble. Krótko mówiąc wszystko co się da.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Chomik 31 mar 2012, 23:14

Marius Fabre nigdy nie używałam, natomiast używałam czarnego mydła Alepia na sobie (razem z Kessą również), efekty super.
Forum Pomocy Retrieverom - Złoty Pies!
www.zlotypies.com.pl

Obrazek Obrazek
Chomik
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2012, 21:02

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 31 mar 2012, 23:24

Savon Noir Alepii i kessę znam i posiadam, ale Savon Noir Marius Fabre nie jest przewidziane jako kosmetyk dla ludzi, tylko jako środek do sprzątania, jako szampon dla zwierząt, a także do spryskiwania roślin w ogrodzie w celu wyniszczenia szkodników np. mszyc. U piesków ma działanie przeciwpchelne. To jest to mydło:
Obrazek
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Biolander 16 kwi 2012, 15:46

Czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem?


""MARIUS FABRE Savon Noir 1L. Od jakiegoś czasu używam mydła marsylskiego i zauważyłam ze pozostawia ono taki matowy nalot na umywalkach itd.. pytanie czy ten produkt jest inny, mam obawy i dlatego pytam, czy ma Pani jakieś doswiadczenia z tym płynem ?""

To jest pierwsza uwaga negatywna odkad biolander ma go w swojej ofercie. Czy ktos tez tak ma?
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 21 kwi 2012, 18:01

Żadnego osadu czy nalotu nie zauważyłam. Może po prostu po umyciu umywalki czy wanny trzeba dokładniej spłukać je wodą?
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez kaylime 05 maja 2012, 00:08

O wow, to dopiero niespodzianka! Nie wiedziałam, że można naturalną pielęgnację zastosować na swoich pieskach.
Ja mam psa rasy west highland white terrier. Jak sama nazwa wskazuje- ma białe futerko. Dlatego też chciałabym zapytać, czy ktoś wie, jak to jest ze stosowaniem tego szamponu na białych pieskach? Białaski niestety potrzebują wybielenia, bo łatwo sobie farbują sierść- np. przy pyszczku od jedzenia. Czy Savon Noir nie zmieniłoby jego koloru sierści?
Dajcie znać, jeśli wiecie coś na ten temat, bo chętnie wypróbowałabym naturalną pielęgnację na moim czworonożnym domowniku :)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: SAVON NOIR - wspaniały szampon dla piesków.

Postprzez Sandra 05 maja 2012, 00:23

Kaylime, myślę, że bez obaw możesz zastosować to mydło na swoim białym piesku. Z jednej strony jest ono bardzo łagodne. Muszę Ci powiedzieć, ze zanim podarowałam mydło dla suni, o której pisałam wcześniej, wypróbowałam je na sobie. Umyłam nim całe ciało z wyjątkiem twarzy i głowy. Byłam zadziwiona łagodnością tego mydła. Z drugiej strony Savon Noir wspaniale usuwa wszelki brud. Wiem o tym, gdyż już od dłuższego czasu używam go do sprzątania. Uważam, że z powodzeniem możesz "wyprać" w nim białe kudełki swojego pupila.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja piesków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość