Poziomkowa pasta do zębów

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i wrażliwa - wymaga szczególnej ochrony i doboru odpowiednich kosmetyków.

Poziomkowa pasta do zębów

Postprzez Naturalna 31 maja 2012, 10:30

Kto czytał mój blog ten już wie, że tą pastą zachwycił się nie tylko mój synek ale również ja. Bardzo smaczna - taka lekko słodka z delikatnym smakiem poziomek. Dzięki tej paście mój synek chętnie szoruje ząbki. Niestety tak już jest, że mój synek nie analizuje skŁadu pasty :lol: dla niego liczy się smak.
Obrazek
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna

Re: Poziomkowa pasta do zębów

Postprzez miraga80 31 maja 2012, 10:54

Ja też myślałam o paście do zębów bez fluoru dla mojej ponad dwuletniej córci.
Ale ostatnio ukruszył się jej ząbek i wybraliśmy się do dentystki.
I pani dentystka zaleciła pasty dla dzieci z fluorem, by nie wdała się próchnica.
Chyba jej posłucham, bo w końcu chyba wie co mówi.
miraga80

Postprzez kaylime 31 maja 2012, 15:16

Czytałam wczoraj Twój post o tej paście :) Przyznam, że ja też się nią zachwycam już na samą myśl o jej smaku ;) Chociaż jest to pasta dla dzieci, to rozważam kupienie jej dla siebie. Chyba nie wpłynie to jakoś bardzo negatywnie na moje uzębienie? Zastanawiam się tylko, jak radzi sobie z wybielaniem ząbków (bo moje niestety mają tendencję do żółknięcia- choć nie palę papierosów, to miłość do herbaty i kawy tak je dobija).
kaylime

Postprzez miraga80 31 maja 2012, 19:38

kaylime napisał(a):Czytałam wczoraj Twój post o tej paście :) Przyznam, że ja też się nią zachwycam już na samą myśl o jej smaku ;) Chociaż jest to pasta dla dzieci, to rozważam kupienie jej dla siebie. Chyba nie wpłynie to jakoś bardzo negatywnie na moje uzębienie? Zastanawiam się tylko, jak radzi sobie z wybielaniem ząbków (bo moje niestety mają tendencję do żółknięcia- choć nie palę papierosów, to miłość do herbaty i kawy tak je dobija).

Podobno dobre na usunięcie osadów z zębów jest płukanie ust olejem jadalnym bio.
1-2 łyżeczki około 15-20 minut codziennie. Następnie nie połykać tylko wszystko wypluć. Raz próbowałam z jedną łyżeczką, ale po 5 monutach zrezygnowałam. Brakowało mi zacięcia.
Ale słyszałam o tym "olejowaniu" jamy ustnej same pozytywne rzeczy.
miraga80

Postprzez kaylime 01 cze 2012, 14:55

O wow, a to informacja! Nie słyszałam jeszcze o takiej metodzie, muszę poczytać. Z tego wynika, że olej jest dobry na wszystko ;)
kaylime

Postprzez aisos 01 cze 2012, 17:45

Dla mnie też ta metoda jest nowością kompletną, mam nadwrażliwe zęby, więc pasty wybielające odpadają, a chętnie usunęłabym brzydki osad. Muszę spróbować!
aisos

Postprzez Sandra 01 cze 2012, 18:07

To o czym piszecie to jest tzw. ssanie oleju. Służy ono nie tyle wybielaniu zębów, co oczyszczaniu jamy ustnej i całego organizmu z toksyn i leczeniu wielu chorób. Podobno może też wybielać zęby. Sporo na ten temat można przeczytać np. tu: http://www.apetyt-na-zdrowie.pl/oleje/ssanie-oleju-kuracja-olejem-slonecznikowym.html. Wystarczy wpisać w Google hasło "ssanie oleju" i można sobie dużo na temat tej metody poczytać.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra

Postprzez aisos 01 cze 2012, 19:33

O, po tym co napisałaś jeszcze bardziej mi się podoba. Trochę boję się, czy wytrzymam tyle minut z olejem w buzi, ale jeszcze dziś spróbuję.
aisos

Postprzez kaylime 02 cze 2012, 22:29

Wow, to niesamowite, nigdy o tym nie słyszałam! Ja też jeszcze dziś spróbuję i w miarę możliwości będę stosować tą metodę systematycznie. Trudno mi uwierzyć, że płukanie ust olejem może wpłynąć na takie skomplikowane choroby wewnętrzne, ale spróbować nie zaszkodzi :)
kaylime

Postprzez Sandra 02 cze 2012, 22:33

Wiadomo, że ssanie oleju przesadnie przyjemne nie jest, ale można się przyzwyczaić. Proponuję zacząć od mniejszej ilości oleju i ssać na początku krotko tzn. tyle czasu ile wytrzymacie. Stopniowo ten czas należy przedłużać. ja tak robiłam i dosyć szybko się przyzwyczaiłam.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja dzieci i niemowląt