Błoto z Morza Martwego

Jak dobrać do cery? Która maseczka jest najlepsza?

Błoto z Morza Martwego

Postprzez violka42 30 wrz 2011, 20:34

Błoto z Morza Martwego jest naturalnym szlamem o konsystencji mokrej glinki. Poprzez połączenie minerałów i pierwiastków występujących w wodzie z Morza Martwego oraz substancji organicznych, otrzymujemy wspaniały kosmetyk.
W błocie występuje wysoka koncentracja minerałów: krzem,wapń, magnez, potas, żelazo, jod, fluor, brom, sód, glin, które mają bardzo istotne znaczenie dla procesów wzmocnienia i regeneracji skóry.
Ponieważ błoto posiada wiele składników aktywnych głęboko oczyszcza skórę ze szkodliwych substancji, działa również jak peeling usuwając obumarłe komórki. Sprzyja także walce z uporczywym cellulitem i rozstępami.
Wspomaga również odchudzanie poprzez rozbicie złogów tkanki tłuszczowej. Odsłania wówczas napiętą, jędrną i gładką skórę. Ten aspekt wykorzystywany jest w wielu gabinetach odnowy biologicznej i licznych ośrodkach Spa w kraju jak i poza nim.

Maski i okłady z błota leczą wiele schorzeń:
- łuszczyca,
- łojotok,
- bielactwo,
- egzemy,
- AZS,
- trądzik.

Ponadto zabiegi błotne wykorzystywane są w walce z przetłuszczającymi się włosami, łupieżem lub łuszczycą. Wzmacniają i regenerują włosy.

W ofercie Biolandera mamy również kosmetyki z błotem z Morza Martwego.
ALEPIA Maska z błotem Morza Martwego 200gr.
Może być wykorzystana jako maska na twarz i na włosy.

Maska na twarz:
Stosuje się zwykle raz w tygodniu trzymając na twarzy około 10 minut. Błoto powinno się zmyć ciepłą wodą przed jego całkowitym zaschnięciem na twarzy.

Maska na włosy:
Na skórę głowy i na całe włosy nakładamy maseczkę błotną na około 20 minut. Po tym czasie włosy płuczemy i myjemy szamponem.

Kurację najlepiej powtarzać 2 razy w tygodniu.


Do pielęgnacji ciała najlepiej wybrać kosmetyk do codziennego stosowania taki jak:

ALEPIA Mydło Alep Premium z Błotem z Morza Martwego.
Składa się z olejów z pierwszego tłoczenia: olej z oliwek, olej laurowy 10%, błoto z Morza Martwego 30% i gliceryny.Proces produkcyjny polega na zmydlaniu na zimno do temperatury 40C.
Tak wyprodukowane mydła chronią wszystkie składniki zawarte w olejach. Olej z Jagód Laurie zachowuje wszystkie zalety dla skóry, a jego zapach jest (w odróżnieniu od tradycyjnego mydła Alep) bardzo przyjemny.

Warto spróbować takiej pielęgnacji dla dobra i kondycji naszego ciała i włosów.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Błoto z Morza Martwego

Postprzez Sandra 30 wrz 2011, 20:37

Rozważałam już zakup tej maski, ale "zwyciężył" inny kosmetyk. Mam na nią oko i na pewno ją kiedyś kupię. Myślę, że jest warta zakupu.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47


Powrót do Maski i maseczki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość