Pomarańczowa skórka na udach

Jak z nim walczyć, aby zwyciężyć

Re: Pomarańczowa skórka na udach

Postprzez Sal 02 lip 2012, 12:58

Nie chce zakladac nowego watku, wiec w tym opisze swoj problem. Moze ktoras z Was bedzie w stanie wyjasnic, o jakie zjawisko chodzi?

Dwa lata temu natrafilam na recepture - mieszanine naturalnych olejkow dzialajacych antycellulitowo. Zrobilam jak autor receptury przykazal i zaczelam stosowac. Skora byla miekka, cellulit jakby mniejszy. Minelo kilka tyg i zaczelam puchnac. Myslalam, ze to zbieg okolicznosci i ze nogi puchna mi od goraca, siedzenia w pracy itp. Niemniej odstawilam olejki i sytuacja sie unormowala. Po dluzszej przerwie wrocilam do olejkow (bo jednak priorytetem jest walka z tym badziewiem na "c" ;-) )i znowu nogi zaczely mi puchnac. I to nie w kostkach, ale w udach!
Napisalam do autora receptury, ale mnie olal i nie odpowiedzial. Olejki przestalam stosowac,

Dwa m-ce temu podjelam szalona walke z cellulitem - chodze na masaze banka i na bieznie z podcisnieniem. Efekty super!
Do masazu pani uzywa olejku antycel Ziai, przed bieznia smaruje sie balsamem antycel Iwoniczanki, pani owija mnie folia i pol godz. "umieram" ;-) na biezni.
Jako ze moim marzeniem jest wyeliminowanie kosmetyków nienaturalnych na jedna z biezni wzielam olejek makadamia. Rytual sie powtorzyl: olejek, folia, cwiczenia. I wyobrazcie sobie, ze spuchlam!! Po jednym razie. Po odwinieciu folii skora prawie nie byla mokra (cwiczenia powoduja mocne pocenie, przez to wydala sie pot i produkty przemiany materii). Wieczorem po zabiegu nogi mialam jak banie, z trudem doszlam do sklepu w japonkach.
Odstawilam wiec olejek, wrocilam do Iwoniczanki i jest idealnie.

Jestem totalnie rozczarowana wplywem naturalnych olejkow na moje cialo. Co sie dzieje? Dlaczego zatrzymuje mi sie woda i puchne?? Dodam, ze gdy spuchne cellulit wywala mi n razy wiekszy niz mam. Mozna sie zalamac :( .

Pani, ktora robi mi masaze i przygotowuje na bieznie, rozumuje tak: moze olejki zatrzymuja wode, jako ze maja dzialanie nawilzajace? Moze na poziomie molekul "sciagaja" do siebie wode z organizmu i gromadza wlasnie w udach i pupie, bo tam sie smaruje?
O co chodzi? Dlaczego moj organizm tak reaguje?
Sal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 cze 2012, 11:47

Re: Pomarańczowa skórka na udach

Postprzez Biolander 02 lip 2012, 22:02

Witaj :)

Twoj przypadek mnie zainteresowal, sama prawie codziennie masuje cialo olejem z mieszanka olejkow eterycznych bio ( podalam w innym watku sklad mikstury). Czy mozesz podac dokladny sklad twojego oleju i czy olej i olejki sa Bio?

Dziekuje.
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Re: Pomarańczowa skórka na udach

Postprzez Sal 03 lip 2012, 07:54

Przed bieznia uzylam olejku makadamia - bio.

Wczesniej w skladzie mikstury byly m.in. olejek z orzecha laskowego, jojoba, pomaranczowy, cedrowy, grapefruitowy (niestety nie pamietam wszystkich skladnikow) - wszystkie kupilam w sprawdzonym sklepie internetowym, wszystkie bio (napisalabym, gdzie kupilam, ale nie wiem, czy nie naruszylabym zasad forum ;) ). Na pewno olejki z pewnego zrodla i posiadajace certyfikat: Quality Assurance International (QAI).
Sal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 cze 2012, 11:47

Poprzednia strona

Powrót do Cellulit - odwieczny problem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość