przepis na jogurt naturalny

Dzielimy się przepisami kulinarnymi

przepis na jogurt naturalny

Postprzez Kinga 13 lip 2011, 22:28

Ostatnio bardzo trudno znaleźć jogurt bez mleka w proszku - jest niemal w każdym jogurcie. Znalazłam w internecie przepis na jogurt. Wkrótce go zrobię i dam relację - opinie na forach ma bardzo dobre - zobaczymy.

przepis:
1 l mleka o zawartości tłuszczu 3,2% (musi to być świeże mleko - tylko nie UHT)
kubek jogurt naturalnego (w miarę możliwości bez żadnych dodatków, typu cukier, stabilizatory itd.)

Zagotuj mleko do temperatury 60 stopni - jeżeli nie masz termometru, właściwą temperaturę sprawdzisz, wkładając palec do mleka i wytrzymując 10 sekund.
Następnie wlej jogurt do mleka i dobrze wymieszaj.

Nakryj garnek, owiń go ściereczką i włóż pod puchową poduszkę lub kołdrę. Potem idź do pracy albo połóż się spać. Po kilku godzinach uzyskasz wspaniały, gęsty jogurt, który możesz przechowywać w lodówce przez dwa tygodnie. Pamiętaj, aby zostawić pół szklanki jogurtu na następną porcję. :!:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: przepis na jogurt naturalny

Postprzez Gabi 14 lip 2011, 09:25

ojej! :shock: nic o tym nie wiedziałam- czekam z niecierpliwością na recenzję
Gabi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 cze 2011, 10:32

Re: przepis na jogurt naturalny

Postprzez Kinga 15 lip 2011, 20:22

No to słuchajcie- jogurt zrobiłam
Za pierwszym razem wyszedł bardzo rzadki, ale dlatego, że co chwila mieszałam mleko i patrzyłam co się dzieje - teraz już wiem, że garnek ma stać w cieple i nie ruszać go :!:
Za drugim razem wyszło pysznie - gesty i bardzo dobry - nie będę już kupować jogurtów. Od tej chwili będę robić sama - przecież robi się go bardzo szybko, no i oczywście nie zawiera mleka w proszku.
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: przepis na jogurt naturalny

Postprzez violka42 30 sie 2011, 20:19

jaki prosty sposób, dzięki Kinga, wypróbuję go na 100%
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: przepis na jogurt naturalny

Postprzez Kinga 31 sie 2011, 15:24

daj znać co wyjdzie. Ja już nabrałam takiej wprawy, że jak zrobię to jest taki gęsty , że łyżka stoi :lol:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09


Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość