POTRAWY Z KIEŁKAMI

Dzielimy się przepisami kulinarnymi

POTRAWY Z KIEŁKAMI

Postprzez aisos 20 maja 2012, 15:12

Ponieważ ostatnio Biolander poszerzył swoją ofertę o nasiona do kiełków, pomyślałam, że może warta podzielić się przepisami na ich wykorzystywanie :) O tym, że kiełki są bardzo zdrowe na pewno nikogo nie muszę przekonywać, ale chętnie poczytam, jak wykorzystujecie kiełki. Ja kiedyś dodawałam je tylko do sałatek i kanapek, ale odkryłam z czasem, że świetnie także pasują do innych potraw.
Oto na przykład:

Kurczak z migdałami i kiełkami


Składniki:
-2 filety drobiowe
-30g kiełków soczewicy
- 3 ząbki czosnku
- 40g migdałów
- 1 papryka
- 10g imbiru
- 1 cebula
- szczypta chilli w proszku
- sos sojowy
- sos chilli
- oliwa z oliwek,
- sól, pieprz

Migdały zaparzamy i usuwamy z nich łupki, siekamy. Czosnek również siekamy, a następnie razem z migdałami podsmażamy na łyżce-dwóch oliwy. Zdejmujemy z patelni, pozostawiając oliwę. Filety z kurczaka kroimy w cienkie paseczki, doprawiamy lekko solą i pieprzem i smażymy na naszej patelni. Dodajemy imbir, chilli i drobno posiekaną cebulę. Po ok. 5 minutach należy dodać paprykę, umyte kiełki i wcześniej przygotowane migdały z czosnkiem. Dusimy jeszcze przez parę minut. Doprawiamy do smaku sosem sojowym lub/i sosem chilli.
Smacznego :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: POTRAWY Z KIEŁKAMI

Postprzez miraga80 21 maja 2012, 09:07

Mam w planach wyhodować własne kiełki, bo zdrowe i dobre do sałatek, więc ten przepis na pewno mi się przyda. :D
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: POTRAWY Z KIEŁKAMI

Postprzez aisos 22 maja 2012, 09:05

Naprawdę fajna sprawa z kiełkami. Ja najbardziej lubię pszenicy albo soczewicy, bo są dość łagodne, ale za ostrymi też przepadam, właściwie wszystko zależy od tego, do czego chcemy je wykorzystać :)
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08


Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości