Piękne loki bez puszenia

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji, aby zachowały piękny naturalny skręt bez efektu puszenia się

Piękne loki bez puszenia

Postprzez Naturalna 16 kwi 2012, 19:56

Od urodzenia mam naturalnie kręcone włosy. Mam ich tyle, że gdy fryzjerka miała uczesać mnie do ślubu wychodziły mi gigantyczne koki -dlatego poszłam do ślubu w rozpuszczonych - tylko lekko spiętych :D
Często zdarzała mi się, że po umyciu włosów miałam ich jeszcze więcej :D Pamiętacie scenę z Misia ?? No właście coś koło tego i do tego takie sianowate. :x
Dziś używam szampony naturalne i stosuje olejowanie włosów.
Najlepszy skręt uzyskuję myjąc włosy w płynach Bio Plasis - włosy są lśniące i mają piękne sprężynki.
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez miraga80 17 kwi 2012, 15:26

Muszę spróbować to olejowanie włosów, bo puszą się niemiłosiernie. Zwłaszca, że taka duża wilgoć teraz panuje.
A jak i kiedy stosujemy te oleje? Po umyciu i wysuszeniu?
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez Sandra 17 kwi 2012, 16:12

Olejowanie robimy przed myciem włosów. Można to zrobić np. godzinę lub dwie przed umyciem lub na noc, a rano umyć głowę.

Olej należy wmasować w skórę głowy i we włosy. Trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością oleju. Włosy powinny być tłuste, ale żeby nie kapał z nich olej. Oleje to świetna odżywka zarówno dla skóry głowy jak i dla włosów.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez miraga80 17 kwi 2012, 16:34

Sandra napisał(a): Można to zrobić np. godzinę lub dwie przed umyciem lub na noc, a rano umyć głowę.


No to nie wiem czy u mnie da radę. Moja Mała nie da mi spokoju, gdy zobaczy u mnie na głowie ręcznik. Zaraz będzie chciała go ściągnąć.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez Naturalna 25 kwi 2012, 16:58

Ja ostatnio nie zakładam ręcznika na głowę - tylko na ramiona, aby nie potłuścić ubrania. I tak sobie chodzę wieczorkiem po domu. Czasami nakładam olej i biorę kąpiel podczas której błogo wyleguję się w wannie czytając gazetkę i pijąc sok. Kąpiel trwa około godziny więc to w sam raz. Oczywiście na takie lenistwo pozwalam sobie tylko raz w tygodniu, ale dla włosów taka częstotliwość olejowania wystarcza. :D
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez miraga80 26 kwi 2012, 06:51

Naturalna napisał(a):Ja ostatnio nie zakładam ręcznika na głowę - tylko na ramiona, aby nie potłuścić ubrania. I tak sobie chodzę wieczorkiem po domu. Czasami nakładam olej i biorę kąpiel podczas której błogo wyleguję się w wannie czytając gazetkę i pijąc sok. Kąpiel trwa około godziny więc to w sam raz. Oczywiście na takie lenistwo pozwalam sobie tylko raz w tygodniu, ale dla włosów taka częstotliwość olejowania wystarcza. :D


Aż zazdroszczę takiego leństwa. Już zapomniałam jak to jest zażywać długą kąpiel.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez Naturalna 15 maja 2012, 09:03

jestem po użyciu maseczki z 10 ziół - pisałam o niej na moim blogu więc nie będę się powtarzać, ale efekt jest wspaniały - przynajmniej dla mnie.
O to moje włoski po użyciu tej maseczki - zero puszenia się. Maseczka ma tylko jedną wadę- jest dość trudna w użyciu, na początku byłam załamana i nie ukrywam, że zła - tera jestem jednak zadowolona. Oczywiście nie mam zamiaru nakładać tej maseczki co drugi dzień, ale w weekend na pewno :)
Obrazek
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez miraga80 16 maja 2012, 08:01

Piękne i gęste włosy Naturalna. Gratuluję.
U mnie lekko krecone i wiecznie puszące się włosy.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez Naturalna 31 maja 2012, 10:27

to polecam maseczkę z ziół albo olejowanie - obie metody ciut upierdliwe, ale za to efekt super :)
Obrazek
Mój blog: http://i-naturalnie.blogspot.com
a w nim recenzje kosmetyków z Biolandera - i stały 5% rabat na zakupy kp-1231 - zapraszam
Naturalna
 
Posty: 75
Dołączył(a): 11 gru 2011, 16:48

Re: Piękne loki bez puszenia

Postprzez kaylime 31 maja 2012, 15:13

Naturalna napisał(a):to polecam maseczkę z ziół albo olejowanie - obie metody ciut upierdliwe, ale za to efekt super :)

Maseczki z ziół jeszcze nie stosowałam, chociaż nakładam inne maski (na umyte włosy maska, na to worek lub czepek foliowy, zawijam w ręcznik i siedzę tak godzinę- dwie, potem zmywam).
Ale wspomniałaś o olejowaniu- tej metody jestem wieeeelką zwolenniczką i każdemu ją polecam :)
Jakie są Twoje ulubione oleje i czym je zmywasz? Jak często olejujesz?
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja włosów kręconych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość