Eko dom

Re: Eko dom

Postprzez LIMONKA 08 sie 2011, 08:07

trochę już jest tych naturalnych środków i można coś wybrać, mnie zainteresowało mleczko do czyszczenia Werbena chyba kompletowanie zamówienia nabiera tempa :lol:
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: Eko dom

Postprzez jadwigaw 16 sie 2011, 11:33

mnie też interesuje to mleczko do czyszczenia, domowe sposoby są dobre ale czasochłonne, a to mleczko nakłada się, wyciera i gotowe
jadwigaw
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 sie 2011, 12:37

Re: Eko dom

Postprzez sarkaaa 17 sie 2011, 22:32

Co możecie polecić do szybkich przepierek ręcznych, zwłaszcza do tkanin delikatnych? Alepia Jaśmin była dobra do pralki, ale dla mnie za gęsta do prania ręcznego. Dobrze, żeby produkt był wydajny i łatwy w stosowaniu.
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Eko dom

Postprzez Bianka 18 sie 2011, 16:45

U mnie Alepia jaśminowa sprawdza się do prania. Zostawiam na chwilę w wodzie płyn i rozpuszcza się.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Eko dom

Postprzez Basia 29 sie 2011, 13:00

A ile dajecie jaśminowej Alepii do prania, faktycznie dwie malutkie nakrętki? I pranie jest doprane do czysta? Ja zawsze wleje więcej, chociaż pranie robię raczej dla odświeżenia rzeczy (ale np. jasne rzeczy wydaje mi się, że nieco szarzeją, co było widoczne i przy tradycyjnych proszkach, może powinnam wsypać trochę sody?). Zastanawiają mnie też ekokule piorące http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol ... rania.html, czy któraś z Was może próbowała? Aha, czym doczyścić ramy okienne, chciałabym, żeby wróciła lśniąca biel :D, mleczko do czyszczenia Werwena powinno się sprawdzić?
Basia
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 maja 2011, 05:06

Re: Eko dom

Postprzez Sandra 30 sie 2011, 20:59

Obrazek

Dziewczyny, mam pytanie do tych, które używały ten płyn do płukania. Chodzi mi o to, czy likwiduje on zjawisko elektryzowania się ubrań?
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Eko dom

Postprzez Bianka 31 sie 2011, 07:52

Mam :D . Kolejną zreszta już butelkę. Płyn ten chyba występuję w różnych wersjach zapachowych. Albo producent zmienił formulę. Obecny jest o zapachu werbeny. Poprzednie były bardziej świeżo-miętowe. Stosuję go wg wskazań na opakowaniu czyli nakrętkę (30 ml) na pranie. Ubrania po praniu świeżo pachną i nie elektryzują się .
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Eko dom

Postprzez Sandra 01 wrz 2011, 13:52

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy płyn do prania Alep Jaśminowy nadaje się do prania swetrów wełnianych? Mam na myśli pranie ręczne.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Eko dom

Postprzez Bianka 01 wrz 2011, 20:18

Wiesz Sandro, ja w Alepii jaśminowej i tej klasycznej nie prałam jeszcze wełnianych swetrów. Z opisu na opakowaniu nie wyczytałam nic takiego. Jedwab potraktowałam tym płynem. W przewadze piorę w tym płynie lniane ubrania. Taka szybka przepierka do odświeżenia. Nawet wtedy nie używam płynu do płukania. Swetry z mieszanek bawełnianych prałam. Wszystko w porządku. W kwestii wełny niestety nie pomogę :cry:
Ostatnio edytowano 02 wrz 2011, 07:07 przez Bianka, łącznie edytowano 1 raz
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Eko dom

Postprzez sarkaaa 01 wrz 2011, 22:04

Jak pachnie werbena?? :) Da się ją do czegoś przyrównać?
Szarzejące ubrania w eko środkach to niestety częsta sprawa. Soda pomaga, ale nie likwiduje problemu niestety. Słyszałam, że proszek do pieczenia ma wybielające działanie, ale nie próbowałam :D
Do prania używałam dwóch nakrętek Alepii, wystarczały. Jak ubranie mocno zabrudzone, dorzucałam orzechy (+ do białego sodę)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w eko domu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości