CUKIER

ziółka, mikstury - czyli wszystko związane z ziołolecznictwem

CUKIER

Postprzez Biolander 26 paź 2016, 22:58

Profilaktyka raka wykluczając z diety tylko ten 1 składnik

Kancerogenów, czyli substancji rakotwórczych jest obecnie mnóstwo, od pestycydów po różne przekąski, więc profilaktyka raka wydaje się być trudna.

Całkowicie zrozumiałe jest to, że możemy czuć się przytłoczeni. Dlatego w tym wpisie wszystko będzie bardzo proste.


Jeżeli miałbyś dostać tylko jedną wskazówkę jako profilaktyka raka.

Powinno być to właśnie to:

Unikaj rafinowanego cukru w każdej postaci.

Informacje pochodzą z forum haszysz.com

W 1920 roku, zwycięzca Nagrody Nobla dr Otto Warburg obmyślił teorię, że komórki rakowe rozwijają się na cukrze. Wierzył, że kiedy organizm rozkłada cukier, produkuje różne substancje chemiczne, które wspierają rozwój raka i dysfunkcję mitochondriów.

Ta teoria pozostała popularna aż do dziś dzięki badaniom, które wyjaśniły to bardziej szczegółowo.

Obecnie wiemy bez cienia wątpliwości, że spożywanie zbyt dużych ilości cukru wywołuje insulinooporność organizmu. Kiedy to się dzieje, ciało zaczyna produkować coraz więcej insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF) by metabolizować cukier. IGF stymuluje również wzrost komórek nowotworowych.

„Komórki rakowe są normalnie trzymane pod kontrolą dzięki ciągłej wymianie – nowe, zdrowe komórki wzrastają, stare, chore umierają.” – mówi dr Carrie Daniel-MacDougall. IGF blokuje sygnały komórkowe stymulujące normalny wzrost i śmierć, kiedy zachodzi taka pora. Zatem w takiej sytuacji komórki tylko rosną i rosną.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których obserwujemy wysoką zapadalność na raka wśród ludzi z IGF-zależnych problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca. Oczywiście faktem również jest, że sam cukier promuje na pierwszym miejscu rozrost nieprawidłowych komórek nowotworowych.

Profilaktyka raka – jak zagłodzić komórki rakowe wykluczając cukier z diety?

Kluczem jest eliminacja rafinowanego cukru. Pożywienie zawierające naturalny cukier, np. owoce, dostarczają organizmowi składników odżywczych i witamin. Produkty z rafinowanym cukrem wnoszą mało korzyści dla zdrowia i w zasadzie jedynie szkodzą.

Jak zdrowo się odżywiać? Trzymaj się od nich z daleka.

Łatwo jest mówić, trudniej robić. Cukier jest narkotykiem bardziej uzależniającym od kokainy. Miliony Amerykanów są w to wkręceni. Co nie znaczy, że niemożliwym jest rzucenie nałogu. Potrzebujesz po prostu wytrenować swój mózg i pokochać odpowiednie pożywienie.

Na dobry początek możesz odrzucić słodzone napoje gazowane. Jedna puszka zawiera około 40 gramów cukru (8 łyżeczek) – ilość większą niż zalecane dzienne spożycie dla dorosłego człowieka.
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Powrót do ZIELNIK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość