WITAMINA E

ziółka, mikstury - czyli wszystko związane z ziołolecznictwem

WITAMINA E

Postprzez Biolander 26 paź 2016, 22:08

Postaram się napisać krótko i na temat, najkrócej jak to możliwe, bo usłyszałem że za dużo piszę i ludzie tego czytać nie lubią. Streszczam jak to możliwe, ale nie mogę pomijać istotnych faktów i zamknąć np 50 stron książki w krótkim wpisie.. staram się.

Witamina E to nie żadna substancja.
Poprzez 'witamina E' rozumiemy że jest to nazwa grupy 8 różnych substancji.
Dwie podstawowe grupy to : tokoferole i tokotrienole.

Każda z tych grup składa się z 4 podgrup oznaczanych jako alfa, beta, delta i gamma :
- alfa-tokoferol i alfa tokotrienol
- beta-tokoferol i beta tokotrienol
- delta-tokoferol i delta tokotrienol
- gamma-tokoferol i gamma tokotrienol

Sztucznie produkowany beta-karoten sprzyja powstawaniu nowotworów, podczas kiedy naturalna forma beta-karotenu im zapobiega!

Zastosowanie 1 czy 2 składników witaminy E, nie działa w sposób dobry, nie ma sensu stosować 1-2 składników to moja się z celem.

Najlepszym źródłem TOKOTRIENOLI są nasiona palmy. Są one 40-60 razy mocniejszym przeciwutleniaczem niż alfa tokoferol !!

Mieszanka tokotrienoli z nasion palmy pozwala na usunięcie złogów cholesterolowych w czasie ok 6 miesięcy.

Delta tokotrienole - wykazują własności, które sprawiają że naszych żyłach i tętnicach zmiany np miażdżycowe, jakieś tam dokładanie złogów cholesterolowych zarastanie żył i tętnic.. nie jest możliwe, ponieważ działa to w ten sposób, że wnętrze żyły.. jakby to ująć działa jak szyba i jakbyś sypnął suchym piachem, to się po prostu odbije, a jak nie mamy tego składnika, po prostu mokry piach jeb na szybę i się przykleja... w ten sposób obrazowo to działa więc bardzo porządna własność.

Przy tej grupie substancji jaka jest witamina E miażdżyca to choroba uleczalna ! Da się ją tym szybko wyleczyć !

Tokotrienole obniżają poziom cholesterolu.

Tokotrienole spowalniają wzrost komórek nowotworowych takich jak komórki nowotworu piersi, wątroby, prostaty, skóry, trzustki, jelita grubego, płuc, krwi, węzłów chłonnych, szyjki macicy i nerwów podczas gdy tokoferole takiego działania nie wykazują.

Delta tokotrienol jest najskuteczniejszym składnikiem witaminy E powodującym zmniejszenie rozmnażania się komórek nowotworowych. Drugą zaletą jest że wywołuje proces apoptozy, czyli tego o co nam najbardziej chodzi w walce z nowotworami.

Alfa tokoferol (czyli to co jest najczęściej sprzedawane w aptekach jako witamina E ) nie wykazywał prawie żadnej skuteczności !

Skuteczność tokotrienoli w leczeniu chorób serca i nowotworów była określona na coś pomiędzy gamma tokotrienolem i alfa tokotrienolem i w związku z tym, mniej skutecznych niż delta tokotrienol.

Struktura witaminy E bardzo przypomina witaminę K2, ale to tylko tyle ze sobą mają wspólnego.

Witamina e znana jest przede wszystkim jako przeciwutleniacz. Chroni przed utlenianiem wielonienasyconych tłuszczów które są składnikiem błon komórkowych. To dobrze, bo jak wiemy proces utleniania tłuszczów powoduje powstawanie ogromniej liczmy wolnych rodników które psują nasze zdrowie. Jest to szczególnie istotne, kiedy ktoś spożywa duże ilości tłuszczy roślinnych.

Krótkie podsumowanie :

- najbardziej aktywną grupą są tokotrienole, pozyskiwane z nasion krzewu achiote (arnota właściwa)
- tokotrienole obniżają poziom cholesterolu tak samo jak statyny, ale bez skutków ubnocznych
- tokoferole brać rano, tokotrienole wieczorem
- w konkretnych przypadkach np nowotworu, stosuje się tokotrienole typu DELTA
- bezpieczna dawka tokotrienoli dla człowieka określono jako od 200 do 1000mg, gdzie powinno się używać do 200mg dziennie bo większe dawki nie dają lepszych korzyści.

Informacje pochodzą z forum haszysz.com
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Powrót do ZIELNIK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość