Strona 1 z 2

Kasza jaglana

PostNapisane: 18 kwi 2012, 07:59
przez miraga80
Polecam KASZĘ JAGLANĄ.

Zawiera rzadko występującą KRZEMIONKĘ, która leczniczo wpływa na stawy. Dobrze też działa na nasze włosy, skóre i paznokcie.
Idealna dla ludzi uczulonych na gluten, bo go nie zawiera. Jest bezglutenowa.

Ja zaczęłam jej używać, gdy rozpoczęłam u mojej córki rozszerzanie diety. Wtedy całej rodzinie zasmakowała kasza jaglana. Najsmaczniejsza jest zapiekanka z jabłkami.
Później umieszczę ten prosty przepis w wątku Kulinaria.
Obrazek

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 30 kwi 2012, 12:35
przez aisos
Ja też kaszę jaglaną odkryłam niedawno. Mój brat choruje na stawy i gdzieś wyczytaliśmy, że ta kasza jest właśnie polecana przy tego typu schorzeniach.
Jest naprawdę smaczna, dziwię się, czemu jest tak mało popularna, skoro taka zdrowa! Często używam jej do dań zamiast ziemniaków czy ryżu. Sama nie lubię kaszy na słodko, ale Twój przepis polecę bratu, bo podejrzewam, że jemu może się bardzo spodobać. Dzięki! :)

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 30 kwi 2012, 12:55
przez aisos
W kulinariach też wrzuciłam swój przepis z wykorzystaniem kaszy jaglanej. Może ktoś skorzysta ;)

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 30 kwi 2012, 13:41
przez miraga80
Popularność jakiś dań chyba zależy od tego co wynieśliśmy z domu. U mnie kaszy jaglanej w ogóle się nie jadło. W ogóle nie myślało się o zdrowym żywieniu.

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 30 kwi 2012, 19:28
przez aisos
Masz rację, dobrze, że same poznajemy i zaczynamy żyj zdrowiej niż np. nasi rodzice.

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 01 maja 2012, 07:34
przez miraga80
Moje zainteresowanie zdrową dietą, kosmetykami naturalnymi i ekologią właściwie narodziło się razem z moją córeczką. To jej istnienie natchnęło mnie do zastanowienia się co zrobić, by córcia była zdrowa.

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 01 maja 2012, 14:28
przez aisos
To super, bo nie dość, że zapewnisz córeczce lepszy start, to jeszcze już od małego będzie mogła nauczyć się ekologicznego stylu życia

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 02 maja 2012, 10:23
przez miraga80
Tak dla mnie to teraz bardzo ważne, bo dziecko jest dla mnie w życiu priorytetem.

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 04 maja 2012, 23:38
przez kaylime
A propos kaszy- uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! Jaglana czy jakakolwiek inna- wszystkie są pyszne. I właściwie nie trzeba do nich zbyt wiele dodatków, bo już z samym masłem smakują wyśmienicie. I przy tym są zdrowie! Szkoda, że obecnie w Polsce odeszło się od tradycji i kasza nie jest już tak popularna. U mnie w domu na szczęście kasza gości często, bo wszyscy domownicy uwielbiają.

Re: Kasza jaglana

PostNapisane: 05 maja 2012, 15:56
przez miraga80
kaylime napisał(a):A propos kaszy- uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! Jaglana czy jakakolwiek inna- wszystkie są pyszne. I właściwie nie trzeba do nich zbyt wiele dodatków, bo już z samym masłem smakują wyśmienicie. I przy tym są zdrowie! Szkoda, że obecnie w Polsce odeszło się od tradycji i kasza nie jest już tak popularna. U mnie w domu na szczęście kasza gości często, bo wszyscy domownicy uwielbiają.

To napisz może w jakiej postaci najczęściej jadacie. Szczególnie jeśli chodzi o kaszę jaglaną.