Henna naturalna Alepia

Henna naturalna Alepia

Postprzez Naturalka 30 sty 2010, 22:46

Chciałam podzielić się moim doświadczeniem, z malowania włosów henną. Zawsze chciałam mieć rude, zdrowe włosy..ale nie chciałam ich farbować oraz męczyć chemią..Poszukując naturalnych sposobów natknęłam się na wzmiankę o naturalnej hennie..Przeczytałam chyba wszystko co możliwe o tej niepozornej roślince i..zaczęłam poszukiwania henny idealnej. Testowałam hennę z różnych źródeł, ale najlepsze efekty uzyskiwałam po hennie Alepia: bardzo głęboki, miedziano-rudy kolor, niesamowity blask!!!, poprawa kondycji włosów, szybszy wzrost!Żadną inną henną nie osiągnęłam takiej niesamowite głębi i soczystości koloru. Mała wskazówka: warto hennę wcześniej rozrobić z sokiem z cytryny lub pomarańczy, w kwaśnym środowisku uwalnia się lawson-barwnik, potem przed nałożeniem rozrobić np z miodem (henna nie zasycha wtedy na włosach, jest bardziej wilgotna) i podgrzać. Ja trzymam 1,5-2 h, folia i czapa zimowa na głowę..potem trzeba tylko dopilnować dokładnego spłukania i następnego dnia można już się cieszyć pięknym kolorem, blaskiem!Henna "dojrzewa" na włosach około 3 dni..więc kolor z dnia na dzień może "szlachetnieć" i się pogłębiać. Najlepszym dowodem na to, że warto hennować włosy..moja mama i babcia widząc co henna zrobiła z moimi wcześniej zabiedzonymi włosami już od 2 lat nie farbują chemicznie...tylko henna i indygo..Każdy się pyta co robią, ze mają takie zdrowe i piękne włosy..:-)W razie potrzeby chętnie służę poradami co do hennowania;-)
Podaję link do "mojej" henny:

http://biolander.com/produkty/pokaz/ale ... sow-100gr/
Obrazek
Szczęśliwa mama...
Naturalka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sty 2010, 20:06

Re: Henna naturalna Alepia

Postprzez Kinga 20 kwi 2011, 15:57

ja chętnie był pofarbowała włosy ale na naturalny kolor - nie rudy :? Tylko taki jasny brąz :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Henna naturalna Alepia

Postprzez anula.ga 11 maja 2011, 07:53

Witam,
ja od kilku miesięcy równiez zrezygnowałam z farb chemicznych i zaczęłam farbowac włosy mieszanką henny, indygo i amli. Jest z tym trochę zabawy, usiąść w fotelu fryzjera i pić kawkę jest łatwiej :-), ale jestem zadowolona z efektów a to najważniejsze.
Ja mieszankę ziół zalewam tylko gorącą wodą (ok. 80 stopni) i nakładam ciepłą na włosy. Kolor dość szybko sie wypłukuje, po około 3-4 tygodniach nie ma po nim sladu :cry: .
Naturalka, czy mieszankę henny, indygo i amli również można zakwasić cytryną? Czytałam, że hennę należy właśnie zakwasić i odstawić w ciepłe miejsce na kilkanaście godzin, ale bałam sie tak zrobić z mieszanką :D Nie wiem jak indygo zareaguje na cytrynę, a samą henną nie otrzymam pożądanego koloru.
Będę wdzięczna za podpowiedź :D
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04


Powrót do Hennowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość