OLEJ ARGANOWY

Nie wiesz jak sobie poradzić z suchą skórą, pierwszymi zmarszczkami, utratą elastyczności, przebarwieniami? Zapytaj tutaj!

Re: Olej arganowy

Postprzez violka42 17 sie 2011, 10:31

mam olej z róży rdzawej, olej kokosowy uwielbiam na końcówki włosów, pięknie się wygładzają i ten zapach :D
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Olej arganowy

Postprzez Bianka 18 sie 2011, 16:52

Olej kokosowy rzeczywiście jest bardzo interesujący. U mnie sprawdził sie po intensywnym opalaniu. Jak pewnej soboty zobaczyłam słońce to przesadziłam z opalaniem :evil: Przy jasnej karnacji o to bardzo łatwo. Użyłam oleju kokosowego i było ok. Ja go bardzo lubię za zapach. Myślę, że do twarzy sprawdziłby się jeynie w przypadku bardzo suchej skóry.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Olej arganowy

Postprzez violka42 18 sie 2011, 18:29

i chyba tylko na noc, olej kokosowy wydaje się być jednym z bardziej tłustych, nie wchłania się tak dobrze jak, np z róży
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Olej arganowy

Postprzez Bianka 18 sie 2011, 21:28

Olej kokosowy, ten który mam, ma postać stałą. Pod wpływem ciepła staje się płynny. Czasami stosuję go na noc zamiast balsamu do ciała. Czasami rano smaruję ramiona, ręce. Raczej wtedy kiedy mam na sobie jakieś krótkie rękawy. Dość szybko się wchłania.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Olej arganowy

Postprzez Biolander 19 sie 2011, 13:13

Dostałam zapytanie od sklepu z którym współpracujemy dlaczego nasze oleje nie są tłuste. Czy są rozcieńczane?

Przesyłam odpowiedz de Constantiniego ( Alepia):

" Il n'y a pas deux huiles d'argan grasse et non grasse, mais une huile d'argan cosmétique (alepia) et une huile d'argan alimentaire.
Les deux huiles sont dites sèches, et c'est tout l'intérêt de l'huile d'argan, car sèche veut dire vite absorbée par la peau et qui ne laisse pas une sensation de gras.

Je suis sûr que l'"huile grasse" est une fausse huile d'argan ou bien une huile mélangée avec une autre huile."


W tłumaczeniu brzmi:

"Nie ma dwóch olei Argan tłusty czy suchy ale są dwa oleje argan: kosmetyczny i spożywczy.
Oba są olejami suchymi co jest bardzo istotne, ponieważ mają łatwą możliwość przenikania przez skórę i nie zostawiają tłustej warstwy.

Jestem przekonany, że olej argan jeśli jest tłusty jest olejem mieszanym z innymi olejami."


Ta informacja może się komuś przydać jeśli będzie miał wątpliwosci w odróżnieniu, który olej Argan jest dobry.
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Re: OLEJ ARGANOWY

Postprzez Sandra 19 sie 2011, 13:37

Bardzo cenna informacja dla kogoś kto jeszcze nie używał oleju arganowego jak na przykład ja. :?
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: OLEJ ARGANOWY

Postprzez Klolcia 19 sie 2011, 16:17

A jak jest z zapychaniem oleju arganowego ? Zauważyłyście coś takiego u siebie ?
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: OLEJ ARGANOWY

Postprzez Bianka 19 sie 2011, 17:26

Bardzo cenna informacja. Nawet poradziłam sobie z oryginalnym tekstem 8-) Mimo mieszanej cery mnie olej arganowy nie "zapycha". Osobiście uważam, że w bardzo młodym wieku nie ma potrzeby stosowania jakiegokolwiek oleju do twarzy. Wydaje mi się, że krem nawilżający będzie właściwszy. Oleje to ciężka broń dla buziek, które juz niejednego doświadczyły. Młodej skórze nie jest to potrzebne. ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: OLEJ ARGANOWY

Postprzez Klolcia 19 sie 2011, 18:25

Właśnie tak myślę, że olej arganowy na twarz to raczej dla nieco starszych osób ;) Pewnie użyje go co jakiś czas na noc, a resztę zużyje do ciała, bo mam bardzo suchą skórę :) Dzięki za odpowiedź.
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: OLEJ ARGANOWY

Postprzez violka42 19 sie 2011, 23:45

ja też jeszcze nie stosowałam oleju arganowego, ale pewnie niedługo skuszę się na niego, bo wiele już dobrego o nim słyszałam
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kremy, oleje i sera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość