OLEJE ALEPIA

Nie wiesz jak sobie poradzić z suchą skórą, pierwszymi zmarszczkami, utratą elastyczności, przebarwieniami? Zapytaj tutaj!

OLEJE ALEPIA

Postprzez anula.ga 24 mar 2011, 13:46

Pewnie nie odkryłam nic nowego :lol: ale oleje alepii były dla mnie prawdziwym objawieniem!!!
Olej Wspaniały (opuncja figowa, argan, nigella, róża damasceńska) to prawdziwy cudotwórca. Wygładza twarz, natłuszcza i nawilża, odpręża i pomaga w walce z niedoskonałościami skóry. Ze względu na tłusty film stosuje go na noc - rano twarz jest naprawdę świetna, promienieje i często nie wymaga juz nałożenia kremu. Bardzo ładnie pachnie i przynosi cudowne ukojenie przesuszonej skórze!
Olej nigella bio z kolei robi cuda w przypadku nasilenia problemów skórnych. Stosowany regularnie przez tydzień zlikwidował wysypkę na twarzy (tzw. zimno) i ślady po niej. Skóra pięknie i szybko się goiła. Poza tym olej ma silne działanie odżywcze, nawilżające i opóźniające procesy starzenia sie skóry (co mam nadzieję zaobserwować po stosownym upływie czasu :lol: )Olej nie ma brzydkiego zapachu - przesadnie ładny też on niej jest, ale nienajgorszy :D mi odpowiada, jest raczej neutralny i niezbyt intensywny.
Oba oleje stosuję także pod oczy - świetnie się do tego nadają! Olej nigelle uzywam też często na dzień, bowiem bardzo ładnie wchłania się do matu - w zimne lub wietrzne dni niezastąpiony w ochronie buziek przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi ;)
Od czasu do czasu pozwalam sobie na małe szaleństwo :P i używam tych cudnych preparatów do ciała zamiast balsamu - trochę mi ich do tego szkoda, ale skóra po nich jest fantastyczna na ładnych parę dni!! Czasem więc warto dla tego efektu trochę ich "zmarnować" na ciałko lub wysuszone łapki.
Naprawdę szczerzez wszystkim polecam - warto!!
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: oleje alep

Postprzez Bianka 02 kwi 2011, 20:25

Oleje zdecydowanie zasługują na upowszechnienie w pielęgnacji skóry. Moją miłością stał się Olej Wspaniały Alepii. Uważam, że jest to olej do wszelakich zastosowań. Mam już swoje latka i skóra wymaga konkretnych kosmetyków. Stosuję ten olej to twarzy zamiast kremu na noc. Mimo mieszanej skóry dobrze się wchłania. Nie pozostawia tłustego filmu. Cera jest dobrze odżywiona. Po jesiennej szarości ani śladu. Twarz promienieje. Czasem kilka kropel dodaję do maseczki z glinki - dla zapachu. Ciało po kąpieli także przepada za tym olejkiem. W saunie wcieram olej we włosy, aby gorące powietrze nie wysuszyło za bardzo. Do rąk także dobry (chodź szkoda mi go na łapki). Mowa o wielorakich zastosowaniach nie jest przesadą. Bardzo polubiłam tą bombę szlachetnych olejków. Szkoda tylko, że taki produkt nie jest w szklanej butelce. Szkło podkreśliłoby szlachetność produktu. Moje serce, a raczej skórę olej ten podbił na zawsze!
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: oleje alep

Postprzez Kinga 15 kwi 2011, 12:15

Również jestem zwolenniczką olei , o to mój:
Obrazek
Olej naprawdę pięknie nawilża, ale nie można przesadzić z jego aplikacją. Jedno psiknięcie starcza mi na całą twarz, szyję i dłonie. Świetnie się wchłania więc nie mam problemów z makijażem.
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: oleje alep

Postprzez Kinga 11 maja 2011, 11:16

Muszę się z Wami czymś podzielić - ciut przesadziłam z nowalijkami i na twarzy pojawiły mi się 3 wielkie (bardzo wielkie :shock: )wypryski i kilka malutkich :twisted: Użyłam właśnie tego oleju i uwierzycie albo nie! ale moje paskudztwa po jednej nocy bardzo znacznie się zmniejszyły, zbladły a po 3 dniach nie było śladu. Sama jestem w szoku :shock: - ten olej jest na prawdę wspaniały. :lol: :lol: :lol:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: oleje alep

Postprzez sarkaaa 25 maja 2011, 13:00

Przyłączam się do "olejowych" zwolenników :D Mój must have to Arganowy olej Alepii. Z pewnym niedowierzaniem po niego sięgnęłam (mam cerę mieszaną - strefę T męczyłam preparatami do cery tłustej, które mocno ją wysuszały, a efekt był kiepski...). Po 1 nocy już była różnica, a później coraz lepiej - piękny koloryt, skóra aksamitna w dotyku, same plusy. A co dla mnie najważniejsze, produkcja sebum się unormowała i skóra wygląda świeżo nawet po kilku godzinach!
Zaś olejek Alepii wieloskładnikowy (opuncja, róża itd.) jest świetny do podreperowania zmęczonej skóry biustu po długotrwałym karmieniu piersią - sama sprawdziłam ;)
Jedyne czego mi brakuje w tych olejkach to piękne owocowe lub kwiatowe zapachy, którymi pachniałaby skóra.
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: oleje alep

Postprzez anula.ga 26 maja 2011, 08:01

Ja do oleju wspaniałego i z nigelli dołącze wkrótce olej z róży rdzawej.
Podzielę sie wrażeniami z uzywania - wrażenia będa podwójne bo córka tez będzie stosować ;) Jak znam zycie to mąż też....
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: oleje alep

Postprzez LIMONKA 05 sie 2011, 20:15

Ja mam właśnie olej z róży rdzawej i jestem bardzo zadowolona. Obawiałam się, że jak to olej będę miała tłustą powłokę na twarzy, ale tak nie jest. Stosuję go wieczorem na twarz, szyję i dekolt. Rano buzia jest gładka i wypoczęta. Mam ochotę wypróbować także inne oleje Alepii. :D
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: oleje alep

Postprzez violka42 05 sie 2011, 21:42

ja również mam olej z róży rdzawej. Oprócz tradycyjnego stosowania na twarz znalazłam dla niego inne zastosowanie. Róża ponoć wygładza blizny. Postanowiłam więc smarować olejem bliznę po ospie na czole córki. Żadne maści jak dotąd nic nie dały. Mam wrażenie, że blizna trochę się wygładziła. Nie oczekuję, że zniknie zupełnie, bo to niemożliwe, Wystarczyłoby by trochę zjaśniała i upodobniła się do naturalnego kolorytu skóry. Jeśli olej sprawdzi się w tej kwestii zacznę atakować nim moje rozstępy po ciąży. Trochę to pewnie nieekonomiczne ale ważne są efekty.
Podoba mi się też, że oleje Alep mają atomizer. Nie lubię butelek bez niego. Trudno wtedy o łatwą aplikację i z reguły wylewa się tego oleju za dużo. Do włosów jeszcze go nie stosowałam.
Następny olej, który zagości w mojej łazience to wychwalany olej wspaniały.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: oleje alep

Postprzez Klolcia 06 sie 2011, 12:20

Ja używam oleju wspaniałego od ok 1,5 tyg. Mam cerę mieszaną. Stosuję go na noc, bo jednak nie wchłania się u mnie do matu. Po nocy skóra jest wyraźnie odżywiona, promienna i gładka. Nie zauważyłam żeby wyraźnie działał na moje niedoskonałości, ale nie umniejsza to jego bardzo dobrych właściwości :)

Słyszałam, że wpływa na zmniejszenie sińców pod oczami, ktoś to może potwierdzić ?
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: oleje alep

Postprzez alex82mario 13 sie 2011, 13:29

Witajcie

Nigdy nie używałam takich olejków, szczerze mówiąc dopiero na tym forum poznałam ile jest wspaniałych naturalnych rzeczy, które przyczyniają się do zdrowia naszej skóry
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Następna strona

Powrót do Kremy, oleje i sera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości