Nastolatki - czym pielęgnować cerę?

Nie wiesz jak sobie poradzić z suchą skórą, pierwszymi zmarszczkami, utratą elastyczności, przebarwieniami? Zapytaj tutaj!

Nastolatki - czym pielęgnować cerę?

Postprzez anula.ga 04 kwi 2011, 09:34

Witam,
moja 16 letnia córka tak samo jak ja zapałała miłością do kosmetyków naturalnych :D bardzo mnie to cieszy i poszukujemy obecnie jakiegoś dobrego kremu dla nastoletniej cery borykającej sie z okresowymi problemami wieku dojrzewania.
Dotychczas córka używa mydełek naturalnych zarówno do twarzy jak i do ciała (głównie alep, feniqia), szamponów naturalnych (bardzo odpowiada jej argile provence d'orient). Do twarzy kupiłam jej póki co krem naturado z olejem winogronowym, ale chciałaby coś bardziej dopasowanego do potrzeb jej cery. Wiadomo - cera wrazliwa i bardzo kapryśna. Często ma podrażnienia, rzadziej jakieś krostki, ale często problem z zaczerwienioną skórą na policzkach i nosku.
Może macie Państwo doświadczenie z pielęgnacją nastoletniej cery i możecie doradzić mi kosmetyki wypróbowane przez młodsze pokolenie?
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: Nastolatki - czym pielęgnować cerę?

Postprzez Kinga 05 maja 2011, 09:11

Mój kuzyn - wiek 23 lata - ma straszną cerę - trądzik, ale taki ropny i strasznie suche strupki. Nie wygląda to za ciekawie. Chodził do lekarzy, kupował maści i nie koniecznie widać poprawę. Dwa miesiące temu dałam mu kilka malutkich mydełek prestiż
Obrazek
Sama tak do końca nie wierzyłam, że to malutkie mydełko coś mu poprawi, ale skoro kiedyś kupiłam to mu dałam. Wczoraj do mnie zadzwonił czy mam jeszcze mydełka, bo skóra wygląda o niebo lepiej :mrgreen:
Nie ukrywam też mojego zdziwienia. :shock:
Wynika z tego że nawet malutkie mydełko naturalne potrafi zdziałać cuda. :mrgreen:
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Nastolatki - czym pielęgnować cerę?

Postprzez anula.ga 05 maja 2011, 11:08

Witam,
Bardzo dziękuję Kindze za odpowiedź :-)
tak, to co napisała Kinga to święta prawda - mydełka naturalne to tacy mali cudotwórcy :-)
U nas w domu wszyscy juz sie przestawili na mydła Alep, Feniqia (uwielbiam!), N&B, z glinkami... Zawsze mam problem przy zamawianiu, bo chcialabym wszystkie...
Moja córka jakichś specjalnych problemów z cerą nie ma - wiadomo cera jest nadwrażliwa i zmienna jak to w wieku 16 lat :-))
Ciesze się bardzo, że ona również chce uzywac kosmetyków naturalnych, ale troche sie martwie, gdy uzywa kremów do twarzy przeznaczonych dla takich starych ludzi jak ja :-)
Myslę, że pielęgnacja cery młodej powinna byc dostosowana do wieku, bo przecież działanie kosmetyków, nawet naturalnych, przeznaczonych dla cery dojrzałej wcale nie musi dobrze służyć skórze tak młodej.
Dlatego chciałabym bardzo dobrac córce jakis fajny kremik do twarzy, którego mogłaby na codzień uzywać.
ktoś mi podpowie?
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: Nastolatki - czym pielęgnować cerę?

Postprzez Kinga 05 maja 2011, 12:00

Myślę że dla nastolatki świetny będzie tylko krem nawilżający - najlepszy będzie ten:
Obrazek
będzie świetny dla twarzy jak i do ciała - sama go uwielbiam, bo po pierwsze pięknie pachnie, błyskawicznie się wchłania i cudnie nawilża - myśle , że dla nastolatki będzie ok :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09


Powrót do Kremy, oleje i sera

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości