Odżywka Alepii

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

Odżywka Alepii

Postprzez sarkaaa 31 sie 2011, 12:34

Wiem dzięki Wam, że Alepiowe szampony w większości domostw wymagają specjalnego potraktowania płukankami octowymi. A jak to jest z odżywką? Nakładacie ją na końce włosów w niewielkiej ilości i też spłukujecie octową płukanką? Czytałam w opiniach, że jest świetna, ale ma tendencje do obciążania włosów i trzeba ją dokładnie wypłukać. A co robić jak woda jest twarda i szamponu nie wypłukuje? Odżywka Alepiowe reaguje inaczej na twardą wodę?

Jakie inne odżywki polecacie do włosów przetłuszczających się?
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Odżywka Alepii

Postprzez Bianka 31 sie 2011, 16:19

O szamponach piszemy dużo, a o tej odżywce nic. Karygodne. Kilka dni temu zamówiłam drugą butelką (jest w drodze). Poprzednią miałam od ubiegłego lata. Nie używam jej po każdym myciu. Tylko raz w tygodniu. Najpierw mycie, potem płukanie wodą, płukanka octowa. Nakładam odrobinę na same końce. Zostawiam na jakieś 5 minut. Spłukuję już tylko sama wodą. Odżywka ta ma piękny zapach. Trudno go do czekokolwiek przyrównać. Dla mnie urzekający. Ja nie widzę jakiegoś specjalnego obciążenia włosów. Może dlatego, że bardzo oszczędnie obchodzę się z ta odżywką. Przypuszczam, że użyta w dużej ilości może obciązać włosy.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Odżywka Alepii

Postprzez Bianka 04 wrz 2011, 12:10

Winna jestem uzupełnienie do mojej wypowiedzi o odżywce Alepii. To co napisałam dotyczyło odżywki . którą zakupiłam latem w ubiegłym roku. Była w opakowaniu 300 ml i w składzie miała olej wawrzynowy. W piątek przyszłą paczuszka z Biolandera. Wśród zamówionych kosmetyków - odżywka do włosów Alepii.A oto różnic:
- obecna odżywka jest w opakowaniu 250 ml
- ma inny skład.
W składzie swoim nie ma już oleju wawrzynowego , oliwa z oliwek pozostała. Wody kwiatowe z jaśminu, lawendy, rozmarynu pozostały. Przypuszczam, że to właśnie im odżywka zawdzięcza ten przepiękny zapach. W odżywce nie ma wyciągu z rumianku. Konsystencja i barwa pozostały takie same.
Dzisiaj rano użyłam "nowej" alepowej odżywki na całą długość włosów. Nie tak oszczędnie jak poprzedniej. Wiadomo szampon Alepii, płukanie wodą, płukanie płukanką octową, odżywka i płukanie wodą. Włosy nie są ciężkie, lśnią i dobrze się układają. Kilka godzin delikatnie pachniały. Myslę, ż ejeżeli ta poprzednia mogła obciążać włosy użyta w większej ilości, to ta obecna, pozbawiona oleju laurowego też "lżejszą" wersją.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Odżywka Alepii

Postprzez sarkaaa 14 wrz 2011, 10:44

Ja dziś użyłam po raz pierwszy tej odżywki. Jest bardzo wydajna, wystarczy naprawdę niewielka ilość by ją rozprowadzić na całych włosach. Włosy są miękkie i błyszczące. Łatwo się spłukuje. Wokół głowy unosi się delikatny, bardzo miły zapachowy obłoczek :) Nie zauważyłam nadmiernego obciążenia włosów odżywką. Znalazłam produkt, którego od dawna szukałam!
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Odżywka Alepii

Postprzez violka42 26 lut 2012, 22:33

czekam z niecierpliwością na pojawienie się tej odżywki do włosów
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Odżywka Alepii

Postprzez Bianka 28 lut 2012, 10:50

Ja tez czekam na nią z niecierpliwością! Jak się tylko pojawi no kupię kilka sztuk. :lol: Aby nigdy mi jej nie zabrakło.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Odżywka Alepii

Postprzez LIMONKA 28 lut 2012, 23:27

Mnie też ona kusi. Dla mnie odżywki do włosów to podstawa pielęgnacji.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: Odżywka Alepii

Postprzez Sandra 28 lut 2012, 23:35

Ja chyba bardziej czekam na szampony Alepii, ale powoli tracę nadzieję, że się jeszcze pokażą w Biolanderze... :(
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: Odżywka Alepii

Postprzez violka42 16 kwi 2012, 21:48

zrobię tak jak Bianka, kupię kilka sztuk tej odżywki, jak tylko się pojawi, to w tej chwili towar, na który długo czekamy i jak znam życie zniknie szybko
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Odżywka Alepii

Postprzez MoSi 17 kwi 2012, 10:42

Ja też czekam niecierpliwie na tą odżywkę z Alepii :) Do tej pory jej jeszcze nie miałam ale widzę na forum, jak i w komentarzach w sklepie Biolander wiele pochlebnych opinii więc chciałabym ją w końcu wypróbować także intensywnie wypatruję nowej dostawy 8-) Pozdrowienia dla Wszystkich czekających na Alepię ;)
MoSi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2012, 11:13

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja włosów przetłuszczających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość