Pytania laika - prosze o pomoc

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

Pytania laika - prosze o pomoc

Postprzez Sal 19 cze 2012, 14:24

Jesli moje pytania juz pojawily sie na forum, to z gory przepraszam. Czytalam liczne watki, do niektorych wracalam, ale nie zapamietalam jeszcze wszystkiego (co oczywiste), a ze zrodzilo mi sie kilka pytan i bardzo zalezy mi na waszej pomocy - jako doswiadczonych uzytkowniczek - postanowilam zapytac:

1) stosuje do mycia wlosow mydlo Alep (nie pamietam w tej chwili z jakim % udzialem oleju laurowego). Po umyciu musze zastosowac plukanke, bo wlosy sa matowe, a po plukance pieknie sie blyszcza. Wyczytalam na forum, ze rowniez po szamponach Alep nalezy zastosowac plukanke. Czy jest jakas istotna roznica miedzy tymi kosmetykami poza forma (stala - plynna)?

2) czego uzywacie do stylizacji? Mam delikatne przetluszczajace sie wlosy, ktore mi na dodatek wypadaja (stad moje zaintersowanie naturalnymi kosmetykami). Po umyciu mydlem Alep i zastosowaniu plukanki pieknie sie blyszcza, ale sa miekkie i nie trzymaja formy, musze je jakos utrwalic, wiec poki co nadal uzywam lakieru ze sklepu fryzjerskiego (znam go od lat, choc chemiczny nie szkodzi moim wlosom; albo powiem inaczej: nie szkodzi w stopniu zauwazalnym ;) . Chce kupic cos z Biolandera, bo nie chce zaprzepascic efektu olejowania i wplywu naturalnych srodkow myjacych, stosujac chemiczny utrwalacz. Jakie macie doswiadczenia z produktami do stylizacji?

3) co byscie polecaly - z produktow Biolandera - w celu wzmocnienia wlosow i spowodowania, by odrosly te ktore wypadly?
Mam generalnie problem z wlosami, od zawsze drze, by nie wypadaly. Na pewno nie sluzy mi stres, leca mi po zdenerwowaniu strasznie. Ostatnio zastanawialam sie - po przeczytaniu wypowiedzi w necie - czy nie leca mi po zastosowaniu preparatow aptecznych typu Loxon i innych (przepisanych przez lekarza). Odrosly, ale potem sie znowu oslabily. Po wizycie u dermatologa uslyszalam, ze wybralam najmadrzej przestawiajac sie na naturalna kosmetyke ;).
Sal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 cze 2012, 11:47

Powrót do Pielęgnacja włosów przetłuszczających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość