włosy przetłuszczające się a oleje

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez anula.ga 03 kwi 2011, 10:59

Witam serdecznie,
mam pytanie do Pań, które stosuję oleje do wpielęgnacji włosów.
Świetnie w pielęgnacji twarzy spisują sie u mnie oleje alep (wspaniały i z nigelli). Chciałabym zacząć stosować je także do włosów, ale obawiam się nadmiernego obciążenia i wzmożonego efektu przetłuszczania się włosów.
Może macie Panie dosiadczenia w tym zakresie? Będę wdzięczna za podpowiedzenie metod pielęgnacji włosów olejami, sposobów i doświadczeń.
Z góry serdecznie dziękuję :D
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez Bianka 03 kwi 2011, 17:39

Witam serdecznie,
ekspertem od stosowania olejów w pielęgnacji włosów nie jestem, pewne jednak doświadczania przeprowadziłam. Olej Alepia Wspaniały najczęściej wcieram w końcówki włosów podczas kąpieli w saunie. Gorące powietrze nie jest najlepsze dla włosów. Olej jednak dobrze chroni włosy przed wysuszeniem. Czasami dodaję tego oleju do glinki rhassoul (glinkę najpierw mieszam z wodą lub hydrolatem z rumianku lub róży) i taką papkę nakładam na włosy. Głowę owijam ręcznikiem i z takim kompresem na głowie jestem w saunie około godzinę (z przerwami). Potem myję włosy szamponem (często jednym z alepii), na koniec płukanka octowa. Włosy są jedwabiste, a najważniejsze że gorące powietrze sauny im nie zaszkodziło. Stosując płukankę octową nie zauważyłam, aby włosy stawały się nadmiernie obciążone (mam skłonności do przetłuszczania się włosów). Czasami także stosuję glinkę tak przygotowaną tylko do mycia włosów (bez pobytu w saunie). Ja lubię ten mój glinkowo-olejowy rytuał. Oczywiście nie przy każdym myciu, bo potrzeba na to czasu. Zapomniałabym. Wykorzystuję także olej arganowy. Efekt - błyszczące (u mnie na błąd włosach to po prostu jaśniejsze refleksy i bardziej błyszczące pasma) i mocniejsze włosy. Pozdrawiam.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez anula.ga 04 kwi 2011, 08:40

Serdecznie dziękuję Bianka :P
W takim razie muszę koniecznie spróbować nałożyć olej na włosy :-)) przy skórze szybko mi sie przetłuszczają, ale końcówki mam strasznie suche!
Glinka rhassoul też mnie bardzo zaciekawiła, ale jakos nie mogę sobie wyobrazić mycia włosów glinką - boję się, że nie włoże w nie grzebienia, bo i tak mam zawsze duży problem z rozczesaniem włosów i niewiele jest odżywek radzących sobie z tym problemem :D a jak już znajdę odżywkę, po której włosy ładnie się rozczesują to przeważnie bardzo je obciąża i przyspiesza przetłuszczanie... Ach! My kobiety zawsze znajdziemy powód do niezadowolenia ;)
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez Klolcia 18 sie 2011, 19:47

Również muszę spróbować umyć włosy glinką Rhassoul. A co do olejowania włosów to u mnie sprawdzają się tylko nałożone na noc (codziennie rano myję włosy). Kiedy nałożę chociaż odrobinę jakiegokolwiek oleju na mokre włosy po umyciu niestety nie wchłania się tak jakbym chciała i wyglądają na przetłuszczone :( Mimo wszystko olejowanie na noc również przynosi efekty :)
Klolcia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 02 sie 2011, 12:43

Re: włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez Bianka 18 sie 2011, 21:30

Dzięki takim zabiegom nie ma już prawie rozdwojonych końcówek. :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: włosy przetłuszczające się a oleje

Postprzez violka42 19 sie 2011, 23:51

stosuję olej kokosowy na końcówki włosów i jest to zabieg skuteczny na ich rozdwajanie, po za tym lubię ten zapach, mam włosy przetłuszczające się i codziennie myję głowę, oleje stosowane na noc są dla mnie do przejścia, w dzień nie odważyłabym się tak wyjść do ludzi
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52


Powrót do Pielęgnacja włosów przetłuszczających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość