szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczania

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczania

Postprzez anula.ga 09 kwi 2011, 07:43

Witam serdecznie :-)
Ponieważ mam włosy skłonne do przetłuszczania i wiem jak trudno jest w takim przypadku dobrać szampon jednoczesnie fajnie pielęgnujący włosy a z drugiej strony nie powodujący szybkiego przetłuszczania sie włosów, postanowiłam podzielic się na forum swoimi doświadczeniami.
Po zmianie szamponów chemicznych na naturalne moje włosy przeszły fazę buntu - po każdym umyciu zbijały sie w strąki, od razu po umyciu wydawały sie przetłuszczone. To było naprawdę straszne :( miałam wtedy zamiar rzucić te wszystkie cuda natury w kąt i nigdy do nich nie wrócić.... ale przetrzymałam tych pierwszych kilka myć i potem efekty były błyskawiczne! Po każdym myciu włosy coraz piękniejsze, bardziej lśniące, wygładzone. Naprawdę warto :D
Po fazie buntu mogłam zająć sie testowaniem szamponów i wyborem takich, które przedłużą lub przynajmniej nie skrócą świeżości włosów po umyciu. A oto szampony, które zdały egzamin i na stałe zagościły pod moim prysznicem ;)

Argile Provence szampon Epices d'Orient orientalny zapach, dobrze się pieni. Jest to dla mnie b.dobry szampon do pierwszego mycia i usuwania pozostałości odżywek, które musze stosować ze względu na strasznie plączące sie włosy. Czasem używam go także do drugiego mycia i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń - włosy lśniące, ładnie sie układają, nie przetłuszczają sie szybciej.

Alepia szampon z miodem i mlekiem jest świetnym dla mnie produktem. Po pierwsze technika mycia tym szamponem jest nieco inna niz tradycyjna - należy wmasować szampon we włosy i pozostawić aby sam zdziałał resztę :-)) dla moich plączących sie włosów brak szorowania palcami w trakcie mycia znacznie redukuje problem ich rozczesania. Włosy są długo świeże i uniesione u nasady, zyskują na objetości.

I moje ostatnie odkrycie (ale wcale nie ostatnie miejsce!) - Labogravier szmapon z mlekiem oślim. Bardzo przypadł mi do gustu, jest niesamowicie wydajny, świeżo i ładnie pachnie i świetnie sie pieni. Włosy długo zachowują świeżość, ślicznie sie błyszczą i sa podatne na układanie. Póki co, to chyba mój faworyt w pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczania.

Z odżywek najbardziej odpowiada mi odżywka alepii, niestety obecnie nie jest dostepna :(
Czy macie Panie/Panowie sprawdzone odżywki do włosów, które ułatwiaja rozczesywanie i nie obciążają włosów? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.
A może tez macie swoje wypróbowane i przestestowane szampony dla takich wymagających włosów?
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez sarkaaa 30 maja 2011, 08:07

Argile wzmacniający, testuję od 2 tygodni i zapach neutralny, włosy błyszczące, miękkie. Powinnam krzczeć rrrratttuuuunnnkkuuuu, bo włosy stoją mi na głowie jak na dziku, tyle mam młodych odrostów, ale jak przeczekam ten etap, to będę miała chyba lwią grzywę, tyle ich będzie :D
Nie mam odwagi na odżywkę, boję się dodadkowego obciążania tłustych włosów. Inna sprawa, że naturalne szampony już same w sobie potrafią zdziałać cuda ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez Bianka 30 maja 2011, 11:39

Wypróbowałam dwa szampony z Argile Provence. Mam włosy niby normalne z tendencją do przetłuszczania się. Zaczęłam od tego wzmacniającego z pokrzywą, szałwią i zielona glinką. Trochę się bałam, że błąd włosy nabiorą jakieś zielonej poświaty i będę świtezianką. :lol: Nic z tych rzeczy. Żadnych barw nimfy wodnej. A efekt? Włosy zpo zimie nabrały blasku i zdrowego wyglądu. Jakieś 3 tygodnie temu przerzuciłam się na Argile Provence do zniszczonych włosów. Ten szampon zawiera wyciąg z szałwii, nagietka, lawendy oraz czerwoną glinkę. Pięknie pachnie ylang-ylang. Moje włosy i ten szampon polubiły. Są zdrowe,błyszczące, dobrze się układają. ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez sarkaaa 30 maja 2011, 20:58

anula.ga, czy odżywka Alepii nie była dla Ciebie zbyt obciążająca? Ja miałam kilka szamponów Alepii, ale koszmarnie obciążały mi włosy, zlepiały się w tłuste strąki - zrezygnowałam z walki po 2 m-cach (na szczęście była zima i mogłam schować włosy pod czapką) Czy z Alepią zawsze takie problemy, że nie lubi być spłukiwana twardą wodą??? Gdyby nie to, wiem, że byłby to mój szampon idealny, a tak szukam cały czas...Nie mam za bardzo czasu na zabawę w płukanki octowe :? Nie wiem z czego wynika niekompatybilność Alepii z twardą wodą, z innymi szamponami nie ma tego problemu...
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez Bianka 31 maja 2011, 09:18

Oj Sarkaaa szkoda, że tak szybko odpuściłaś szamponom Alepii. :cry: Mam kilka i stosuje na zmianę z tymi, o których pisałam wczoraj. Aby włosy były śliczne po szamponie, który jest oparty na bazie mydła nie da się nie zastosować płukanki octowej. Inaczej na głowie mamy strąki ociekające olejem :cry: Niestety w kranach mamy twarda wodę. Zawiera ona bardzo dużo wapnia. A mydło w wodzie powoduje właśnie wytrącanie wapiennego osadu. Na początku u mnie było podobnie. Mama mnie oświeciła, że po wojnie kiedy tylko było szare mydło babcia zawsze mojej mamie i jej rodzeństwu spłukiwała głowy wodą z octem. Ja się tego nauczyłam. Prawdą jest, że cały rytuał mycia włosów trwa dłużej. Ale ja nie żałuję. Nie zawsze mam na to czas. Jak każda jestem zabiegana. Pielęgnacja ciała jest nagrodą za trudy dnia, a włosy są zadowolone. Butelkę octu winnego mam na półce z kosmetykami. :D Wiem, że to dziwi gości. Taktownie nie pytają :D Odżywkę Alepii także mam. Ubóstwiam ją za zapach. Nakładam ją po płukance octowej. Po kilku minutach spłukuję normalną wodą. Jest ok. Sarkaaa daj jeszcze jedną szansę tym szamponom. Tylko nie zapomnij o occie ;)
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez anula.ga 31 maja 2011, 09:39

Witam,
Sarkaaa, niestety z szamponami alepii jest przewaznie tak, że płukanka octowa jest niezbędna.
Przyznam szczerze, że z uwagi na brak czasu (myję włosy rano przed pracą) również darowałam sobie zabawę z płukankami ;) .

Ale szampon Alepii babymiel albo z miodem i mlekiem nie wymaga w moim przypadku żadnej płukanki :D :D
Natomiast odżywka Alepii jest cudna i stosuję ją ze wszystkimi szamponami, nie tylko z Alepią. Trzeba uważać na odżywkę i używac jej naprawdę mało - łatwo przesadzic z ilością, bo ona "rośnie" nałożona na włosy! Jeśli uda Ci sie dorwać odżywkę Alepii (będzie trudno) to naprawdę polecam! Tylko malutko nakładać na włosy - świetnie się rozprowadza, włosy sa po niej naprawdę świetne a uzyta w odpowiedniej ilości mi absolutnie nie obciążała włosów.
anula.ga
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 paź 2010, 08:04

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez sarkaaa 31 maja 2011, 10:22

Oh, no to chyba się skuszę na te szampony jak skończę mój obecny Argile. Zauważyłam, że Alep 7 olejów i Babymiel ma troszkę inny skład niż pozostałe Alepie (sodium borat zamiast sodium citrate), może to również wpłynie na lepsze spłukiwanie się szamponu??? Jakoś tęskno mi do Alepii. Tak wiele dobrego się nasłuchałam o tych szamponach i nie mogę ich stosować :( :( :(
A co do odżywki Alepii, to można wpisać do działu czego brakuje w Biolanderze, może wróci status "dostępna" ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez alex82mario 04 sie 2011, 22:38

witajcie


Myję włosy codziennie. Używałam różnych ziołowych szamponów na przetłuszczające się włosy, stosowałam sok z cytryny itp. nic nie pomaga. Jaki szampon jest najlepszy, bo męczy mnie , ze włosy tak szybko się przetłuszczają
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez sarkaaa 11 sie 2011, 19:32

Troszkę już o sprawdzonych szamponach pisałyśmy powyżej. Ja już od dłuższego czasu stosuję Argiles Provance (do codziennego stosowania na zmianę z szamponem do włosów przetłuszczających się). Wcześniej myłam włosy codziennie, teraz myję co drugi dzień, a to jest niezłym sukcesem, bo włosy przez 2 dni są świeże. Poprawa w świeżości przyszła po kilku tygodniach stosowania nowego rodzaju szamponów. Niebawem kupię którąś Alepię do włosów tłustych (do użycia koniecznie z płukanką octową.). Wypróbuję też szampon z oślim mlekiem w kostce i w koncentracie.
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: szampony i odżywki dla włosów skłonnych do przetłuszczan

Postprzez alex82mario 13 sie 2011, 13:35

Jest bardzo dużo szamponów do włosów przetłuszczających się, ale myślę , że będę próbować wszystkich po kolei , gdyż dla jednej osoby może działać ten rodzaj szamponu, a na mnie inny . Ja też muszę myć codziennie włosy , a że mam długie to mam czasami tego dosyć. Spróbuję może pomogą mi naturaln ksmyki
alex82mario
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 lip 2011, 19:17

Następna strona

Powrót do Pielęgnacja włosów przetłuszczających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość