ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Scarlett 25 sie 2011, 20:24

Moim ostatnim odkryciem,był właśnie ten szampon
niby niepozorny jednak w takiej buteleczce tkwi
siła,kupiłam jako zastępstwo
naszych ulubionych szamponów z Alepii.
Kiedy zamówiłam nie byłam przekonana co do
niego ale muszę przyznać ze jestem bardzo zadowolona
zresztą mój mąż i dzieci też:)
To szampon-żel pod prysznic i mimo ze
nie lubię połączeń typu 2 w 1 lub 3 w1
ten doskonale się spisał,powiem
nawet ze szampon ten doskonale umył mi
włosy bez stosowania odzywki,co bardzo mnie zaskoczyło
bo z doświadczenia wiem ze produkty firmy Alepia
potrzebują dodatkowej odzywki,by jeszcze bardziej lśnić :D
Jako żel jest wspaniałym rozwiązaniem
dla zagonionych :mrgreen:
lub biwakowiczów :D
Pachnie naturalnie jak świeżo zerwane morele
Scarlett
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2011, 15:58

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez sarkaaa 26 sie 2011, 13:19

Przyznam się, że ten oraz nowy pomarańczowy szampono-żel są bardzo zachęcające - lubię takie zapachy. Zastanawia mnie jednak opis - 99,2% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego. A co z resztą??? Są tu jednak jakieś syntetyczne dodatki? Podobnie jest z pozostałymi szamponami Argiles. Alepia jest chyba jednak nie do pobicia ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Sandra 26 sie 2011, 13:47

Oczywiście, że są syntetyczne dodatki. W składzie szamponu znajdziesz na drugim miejscu, zaraz po wodzie, Ammonium Lauryl Sulfate. Jest to detergent, tyle tylko, że nieco mniej drażniący niż SLS czy SLES. Ecocert zezwala na stosowanie tego detergentu w szamponach certfikowanych ekologicznie. :o
Myślę, że producenci stosują te detergenty po to, aby znależć nabywców na swoje szampony. Wszak większość ludzi oczekuje od szamponu, że będzie się dobrze pienił, że włosy po nim będą się dobrze rozczesywały, że będą puszyste i lśniące.

W szamponach Alepii nie ma detergentów i co się o nich czyta na forach? Słowa krytyki. Tylko takie ekomaniaczki jak my kupują te szampony. Ja też sobie teraz kupiłam jeden z szamponów Labogravier wiedząc, że zawiera on ten detergent. Kupiłam go, bo szampony Alepii, są od jakiegoś czasu w Biolanderze niedostępne. :cry:
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Bianka 26 sie 2011, 14:14

Ja także cierpię z powodu braku szamponów Alepii. Totalnie nie wiem co wybrać w ich zastępstwie. Chyba będzie mydło.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez sarkaaa 26 sie 2011, 14:29

W weekend spróbuję umyć włosy mydłem tradycyjnym Alepii +płukanka octowa, zobaczymy jak pójdzie :)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Scarlett 26 sie 2011, 14:34

To prawda mimo wszystko Alepia najlepsza
przyznam ze szampon tek kupiłam
w zastępstwie,mam nadzieję
ze więcej nie będzie takich
problemów z kupnem Alepi.

P.S mimo wszystko jako zastępstwo się spisuje
Scarlett
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2011, 15:58

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Scarlett 26 sie 2011, 14:38

Nie polecam tak często płukanek octowych
bo mimo ze włosy się lepiej rozczesują
to włosy bardzo szybko się do tego przyzwyczajają
i kiedyś miałam taki problem ze nie dały się normalnie
rozczesać bez użycia octu,poza tym
wydaje mi się ze jak przestałam stosować
wygląd moich włosów się pogorszył
szczególnie ze mam bardzo długie włosy.
Scarlett
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2011, 15:58

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez sarkaaa 26 sie 2011, 14:50

Bianka, spotykam coraz więcej osób, które poszukują 100% BIO lub naturalnych kosmetyków. Myślę, że z czasem zasada popytu i podaży zadziała i na te produkty :)Dobrze by było, żeby kosmetyki z etykietką naturalne, które uzyskują certyfikaty miały zakaz dodawania składników syntetycznych. Jeśli coś ma się nazywać "naturalnym", powinno takie być. A co do Alepii, to ja słyszę bardzo dużo świetnych opinii. Jedyny problem, który się pojawia - konieczność płukanek octowych i mała gama zapachowa. Mnie to już nie przeszkadza ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez sarkaaa 26 sie 2011, 14:52

Kusi mnie też zainstalowanie filtra zmiękczającego wodę, może wtedy ocet byłby zbędny? Ale to raczej kosztowna impreza ;)
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: ARGILE PROVENCE Szampon/ Żel do kąpieli Morela BIO

Postprzez Sandra 27 sie 2011, 08:33

Ja kupiłam sobie ten szampon:
http://www.biolander.com/produkty/kategoria/produkt/Szampon-naturalne/cbio-szampon-do-czestego-mycia-miod-calendula-owie/

Ma ładny, delikatny zapach, dobrze się pieni. Włosy po nim dobrze się rozczesują, nie ma potrzeby stosowania odżywki. Nic dziwnego ,że dobrze się pieni. W jego składzie już na drugim miejscu znajduje się Ammonium Lauryl Sulfate , czyli detergent. Skoro jest na drugim miejscu, to znaczy, że jest go dużo. Praktyka to potwierdziła.

Od czasu do czasu robię sobie na noc olejowanie włosów, wczoraj też zrobiłam. Byłam bardzo ciekawa jak mój nowy szampon poradzi sobie dzisiaj ze zmyciem tego oleju. Poradził sobie bardzo dobrze. Oczywiście, jak zawsze musiałam dwa razy nakładać go na głowę, ale olej zmył świetnie. Świadczy to wyrażnie o dużej zawartości detergentu.
Dla porównania szampon Alepia nie był w stanie zmyć oleju gdyż nie zawierał detergentu. Zawsze, oprócz Alepii, musiałam mieć jakiś szampon detergentowy, który służył mi tylko do zmywania oleju.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47


Powrót do Pielęgnacja włosów suchych, zniszczonych, wypadających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość