Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Porady dotyczące pielęgnacji włosów metodami naturalnymi.

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez miraga80 06 maja 2012, 17:51

Mojemu dziecku raczej chce się spać później niż mi i to ona zawsze nas budzi z samego rana. Więc wolnego czasu mało, ale jak mówiłam mam zamiar spróbować. Teraz zastanawiam się jakiego oleju użyć, na moje łamliwe, wypadające i osłabione włosy.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez kaylime 06 maja 2012, 21:15

miraga80 napisał(a):Mojemu dziecku raczej chce się spać później niż mi i to ona zawsze nas budzi z samego rana. Więc wolnego czasu mało, ale jak mówiłam mam zamiar spróbować. Teraz zastanawiam się jakiego oleju użyć, na moje łamliwe, wypadające i osłabione włosy.

Ja zaczęłam od oleju kokosowego- wybrałam Dabur Vatika kokosowy z cytryną, amlą i henną- ten olej miał dobre recenzje, więc zaczęłam od czego przyjemnego, coby się nie zniechęcić :P
Na początek polecam coś niedrogiego (żeby nie inwestować za dużo w razie, gdyby taki sposób pielęgnacji nam się nie spodobał), coś w małym opakowaniu, co ma raczej neutralny zapach. Bo np olej Sesa daje podobno świetne efekty, ale mocno pachnie i niektórzy nie są w stanie wytrzymać tego zapachu. Ja polecałabym na przykład olej kokosowy (nierafinowany można wykorzystać nawet w kuchni) :)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez miraga80 07 maja 2012, 08:16

Olej kokosowy, to chyba jednak może być dla mnie za ciężki.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez kaylime 07 maja 2012, 13:34

miraga80 napisał(a):Olej kokosowy, to chyba jednak może być dla mnie za ciężki.

Ja teraz na przykład stosuję olej z amli- jest baaaardzo leciutki- nawet mocno schłodzony (oleje trzymam w lodówce) jest lejący jak woda. Może jednak przyciemniać włosy, a poza tym niektórym ten zapach nie odpowiada (mi osobiście się podoba- pachnie jak mydełko albo kadzidło :P).
Ciekawy efekt daje też zwykła oliwa z oliwek albo na przykład olej lniany. Ja tych dwóch nie stosowałam długo (oliwkę 3-4 razy, olej lniany raz), ale trzeba przyznać, że są lżejsze od kokosowego i pewnie równie skuteczne. Oliwę z oliwek prawdopodobnie każdy ma w domu, więc pozwala to wypróbować metodę olejowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Olej lniany u mnie też często gości, bo tata go pije codziennie (w naturalny sposób obniża poziom cholesterolu).
Są też inne cudowne oleje- wiesiołkowy, opuncjowy, z awokado- całe morze różnych różności. Ja jednak nie wypowiadam się na ich temat, bo nigdy nie stosowałam. Czytałam jednak, że np. olej kaktusowy (Dabur Vatika) nie jest zbyt fajny, że włosy są po nim jakieś takie matowe i źle się układają. Ale wiadomo, jak to jest- to co jednej osobie pasuje, innej może zupełnie nie pasować :)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez kaylime 07 maja 2012, 13:47

Na włosy można stosować chyba każdy olej, poza KROKOSZOWYM - olej krokoszowy jest naturalnym środkiem osłabiającym włosy i ma działanie depilujące, więc tego na włosy niet ;)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez miraga80 07 maja 2012, 15:20

kaylime napisał(a):
miraga80 napisał(a):Olej kokosowy, to chyba jednak może być dla mnie za ciężki.

Ja teraz na przykład stosuję olej z amli- jest baaaardzo leciutki- nawet mocno schłodzony (oleje trzymam w lodówce) jest lejący jak woda. Może jednak przyciemniać włosy, a poza tym niektórym ten zapach nie odpowiada (mi osobiście się podoba- pachnie jak mydełko albo kadzidło :P).
[/quote]

Akurat mam ciemny kolor włosów, więc nie miałabym nic przeciwko, by stał się jeszcze ciemniejszy.
miraga80
 
Posty: 104
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 16:43

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez kaylime 07 maja 2012, 18:49

Więc polecam amlę :) Zresztą teraz zobaczyłam, że są dwa oleje z amlą- do włosów ciemnych i do włosów jasnych, więc każdy znajdzie coś dla siebie :)
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez aisos 07 maja 2012, 21:09

kaylime, możesz być z siebie dumna! Zdecydowałam się zacząć swoją przygodę z olejowaniem włosów. Właśnie siedzę z głową tłustą od oliwy z oliwek i czuję się jak brudas :D no, ale czego nie robi się, żeby być piękną ;) popróbuję kilka dni, a jak mi się spodoba, zacznę rozglądać się za polecaną przez Ciebie amlą
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez kaylime 08 maja 2012, 09:55

aisos napisał(a):kaylime, możesz być z siebie dumna! Zdecydowałam się zacząć swoją przygodę z olejowaniem włosów. Właśnie siedzę z głową tłustą od oliwy z oliwek i czuję się jak brudas :D no, ale czego nie robi się, żeby być piękną ;) popróbuję kilka dni, a jak mi się spodoba, zacznę rozglądać się za polecaną przez Ciebie amlą

Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić Cię na próbę olejowania :) I mam nadzieję, że Ci się spodoba :)
Ja też zawsze z olejem czuję się i wyglądam jak ostatni brudas, jakbym przez rok włosów nie myła xD
kaylime
 
Posty: 73
Dołączył(a): 26 kwi 2012, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Ojej babo ojej, miejże w głowie OLEJ

Postprzez aisos 08 maja 2012, 11:55

Jak przechodziłam z olejem na włosach obok lustra, to aż odwracałam głowę, tak bardzo na siebie nie mogłam patrzeć :lol:
no ale właśnie, nie podobają mi się dzisiaj moje włosy, wyglądają trochę jak siano, żadnego blasku, połysku, nic :? Jak długo czekałaś, kaylime, ma jakieś realne efekty? Bo nie wiem, czy spróbować jeszcze, czy to jednak już widać, że metoda nie dla mnie?
aisos
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25 kwi 2012, 08:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja włosów suchych, zniszczonych, wypadających

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość