Ałun na ukąszenia

dom, kulinaria, uroda, zdrowie, miłość i seks, macierzyństwo, zwierzaki,

Ałun na ukąszenia

Postprzez Kinga 18 lip 2011, 10:19

Dziś po raz kolejny odkryłam na nowo AŁUN - co prawda w nie najlepszych okolicznościach - za to sprawdził się rewelacyjnie. Moją mamę użądliły pszczoły, aż 3 razy - opuchnięcie i świąt - coś strasznego. Wtedy przypomniało się o właściwościach ałunu. Namoczonym przykładaliśmy do ukąszeń i szybko wszystko ustało. Cała moja rodzina ze mną na czelę - nie będę ukrywać byliśmy zaskoczeni tak pozytywnym działaniem ałunu.

Długo nie czekałam cos ugryzło mnie- nie była to pszczoła, zreszta nie wiem co, ale efekt był duzu - zaognienie, spuchnięcie i niewyobrażalny świąt - posmarowałam ałunem i po godzinie wszystko ustąpiło - została tylko niewielka kropka. :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Ałun na ukąszenia

Postprzez Bianka 19 lip 2011, 12:20

Przy następnym ataku komarów wypróbuję niewątpliwie :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Ałun na ukąszenia

Postprzez Bianka 20 lip 2011, 15:32

Długo nie musiałam czekać na możliwość sprawdzenia ałunu w akcji o kryptonimie: KOMAR. :lol: Ze mną tak już jest, że jeśli w pomieszczeniu jest 10 osób i jeden komar to ja będę ofiarą :cry: Wczoraj wieczorem wyszłam na chwilą na taras. Komarzysko przyleciało i zrobiło swoje :cry: Po takich ukąszeniach zawsze mam duży odczyn zapalny utrzymujący się kilka dni. Ale teraz mam sposób na te potwory :!: Szybko pobiegłam do łazienki po ałun, potarłam i po 3 godzinach widać było tylko mały ślad. A dzisiaj już nic nie widać :D Dzięki Kinga za super poradę :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Ałun na ukąszenia

Postprzez Kinga 21 lip 2011, 09:07

Bianka cieszę się bardzo, że Ałun się sprawdził - ja też uzywam ałun bardzo długo i wpadłam na ten pomysł niedawno :)
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Ałun na ukąszenia

Postprzez Bianka 21 lip 2011, 21:27

Dzisiaj wieczorem powtówka z rozrywki . Dzięki ałunowi komary mi już nie straszne. Bestie pokonane :lol:
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Ałun na ukąszenia

Postprzez Kinga 22 lip 2011, 08:27

u mnie to samo - ale na szczęście już wiemy co robić :lol: :lol: :lol: a po tych deszczach małe cholery latają jak głupie :lol: :lol: :lol: eh!
Ja z domu wyrzuciłam wszystkie apteczne specyfiki typu: gdy swędzi i piecze :D bo teraz mam ałun!!
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09


Powrót do Dobre rady na różne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości