Deo Spray Ałunowy

Problemy z sucha skórą? Nie wiesz jak dobrze ją nawilzyć, zregenerować? Zapytaj tutaj!

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez sarkaaa 30 maja 2011, 15:00

Oj dobrze, że jest to forum :) Bianka i Kinga bardzo dziękuję :) Moje typy to boi de rose, drzewo herbaciane i citronella...
sarkaaa
 
Posty: 138
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez violka42 29 lip 2011, 20:14

właśnie za sprawą Kingi kupiłam ten ałun w sprayu, zastanawiam się ,czy zamiast wody dodać do niego hydrolat różany, pokombinuję trochę, w końcu aż 5 razy można go uzupełniać
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez jadwigaw 08 sie 2011, 08:04

tyle czytałam o właściwościach ałunu, że dezodorant ałunowy muszę sobie sprawić, lubię lekko zapachowe dezodoranty i muszą chronić od potu i nie brudzić ubrań, mam wymagania :lol:
jadwigaw
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 sie 2011, 12:37

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez Bianka 09 sie 2011, 15:11

jadwigaw napisał(a):tyle czytałam o właściwościach ałunu, że dezodorant ałunowy muszę sobie sprawić, lubię lekko zapachowe dezodoranty i muszą chronić od potu i nie brudzić ubrań, mam wymagania :lol:

Ałun dla mnie stał się wielkim odkryciem. Lepiej późno niż wcale, gdyż mam już swoje latka. ;) Wiele osób będzie uważało, że nie jest to ideał jeśli chodzi o regulację pocenia. Bo nie jest. Ale przecież nie chodzi o to, aby się nie pocić. To naturalny proces. Rozkład potu przez bakterie komplikuje sprawę ;) Ałun nie pachnie. Nie blokuje procesu pocenia się. Sprawia, że pot jest bezwonny. I jeszcze jedno - na ugryzienia komarów nie ma nic lepszego. Odkrywała to jedna z forumowiczek - Kinga - o ile dobrze pamiętam. A ja to potwierdzam. ;) Osobiście nie wyobrażąm sobie, abym mogła użyć jakiegoś dezodorantu z solami glinu. Od razu na myśł przychodzą mi nowotwory piersi. Czarnyu scenariusz. Tak to już jest, że chemia zdrowiu nie służy. Dbajmy więc o sobie stosując to co "wymyśliła" natura.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez LIMONKA 14 sie 2011, 12:01

Wiele dezodorantów hamuje proces pocenia i jest to niezdrowe. Czytałam, że ałun likwiduje zapach potu i namnażanie się bakterii. Pocenia nie da się uniknąć. Jak ktoś się bardzo poci to trzeba użyć dezodorantu jeszcze raz w środku dnia. Nie wierzę, że raz użyty rano ma starczyć jako ochrona na cały dzień. A wiele osób tego właśnie oczekuje. Sama widziałam dezodorant ochrona 48 godzin. To już samo sugeruje jaka to chemia jest.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez Kinga 22 sie 2011, 08:47

Odpowiem tak, na początku gdy kupiłam ałun musiałam powtarzać aplikację w ciągu dnia. Po roku stosowania ałun wystarcza na cały dzień i zapewnia mi właśnie 48h ochrony. Organizm musi się przestawić i będzie dobrze. Ja używam tylko ałunu albo deo albo w krysztale. Teraz używam w krysztale bo deo mi się skończył - i nie kupie już nigdy nic innego - to jedyna dla mnie bezkonkurencyjna ochrona przed potem :D
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez violka42 15 wrz 2011, 20:11

Kolejne moje odkrycie wśród naturalnych kosmetyków. Wrzesień jest taki słoneczny, a ja mam super ochronę przed poceniem w postaci właśnie tego dezodorantu. Ałun Alepia jest prawdziwym naturalnym kryształem pochodzącym z wód mineralnych z kamieniołomów w Syrii.
Jest to dezodorant w 100% naturalny. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Wystarczy dolać do niego wody i gotowe. Można go uzupełniać, czyli dolewać wodę aż 5 razy. Oznacza to, że jest mega wydajny.
Sprawdził się u mnie całkowicie.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez sewa 21 wrz 2011, 22:32

Dołączam się do hymnów pochwalnych odnośnie Ałunu. Jest rewelacyjny w każdej postaci, tj. w krysztale i w sprayu.
Kryształ służy mi do standardów, tj. pod paszki, a również zalecam stosowanie co poniektórym domownikom do nóżek, by skarpetki brzydko nie pachnialy.
Dla mnie wystarczający jest ałun w kamieniu. Rzeczywiście na początku potrzebowałam powtarzać czynność aplikacji. Już nawet o tym prawie zapomniałam, gdyż po 2-3 miesiącach stosowania przyzwyczaiłam się do 1 krotnego stosowania. Teraz zwilżam kamień 2-3 razy i rozsmarowuję pod każdą paszką i zdecydowanie pozwala przetrwać nawet duże upały.
Dzięki Pani Eli odkryłam jeszcze jedną zaletę tego cuda, tj. naturalny ałunos-anty-moskitos. Poszukiwałam naturalnego antycośtam, by małe dziecko uchronić przed zbędnymi bąblami. Ałun w sprayu zagościł na stałe w torbie spacerowej maluszka i pryskałam wózek. Na początku robiłam to trochę bez przekonania, jednak zwróciłam na niego uwagę, że podczas grila inni byli wręcz od stóp do głów pogryzieni przez meszki ... a mnie ino ledwie dosięgły swym krwiożerczym apetytem. ... wtedy to poczułam, że "COŚ" działa.
Na małe i średnie robactwo Ałun działa, na ataki skomasowanych sił niszczycielskich ... co można było spotkać w tym roku jedynie siatka ochronna na wózek, a na mnie grube ubranie.
sewa
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 maja 2011, 22:37

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez Naturalka 30 wrz 2011, 09:44

Ja tez rozbiłam swój Ałun wsypałam do buteleczki 100ml (tak na 2,5-3cm) zalałam woda źródlana, dodałam kilka kropli oleju cytrynowego i jedna krople mięty. Przegryzło się do rana..i wow!!!Jestem pod wrażeniem!Taki deo działa rzeczywiście dużo, dużo, lepiej niż sam kryształ. Być może chodzi o skoncentrowanie substancji aktywnych w wodzie. Cały dzień czułam się świeżo..troszeczkę się pociłam, ale bezzapachowo! I o to chodzi, specyfik nie ma blokować naturalnego oczyszczania organizmu tylko niwelować bakterie odpowiedzialne za przykry zapach..rzeczywiście działa 100%!
Szczęśliwa mama...
Naturalka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sty 2010, 20:06

Re: Deo Spray Ałunowy

Postprzez violka42 13 lis 2011, 14:29

a ja mam jeszcze ALEPIA Dezodorant Naturalny Ałun 60gr.
Kolejny naturalny dezodorant zagościł u mnie w łazience. To dezodorant ałunowy.
Ałun jest bardzo ceniony. Stosuje się go gównie jako naturalny dezodorant pod pachy.
Ałun to kryształ mineralny o właściwościach zadziwiających.
Kryształ Ałunu Alepii pochodzi z Syrii. Jest w 100% naturalny.

Jak działa ałun?
Przed użyciem zwilżyć ałun wodą, natrzeć zwilżonym ałunem kilkakrotnie miejsca pod pachami. Wytworzy się tam otoczenie, w którym bakterie odpowiadające za brzydki zapach potu wcale się nie rozwiną. Ważne jest to, że ałun nie zatyka ujścia gruczołów potowych i skóra normalnie oddycha. Pocimy się, ale nie wytwarzamy niemiłego zapachu. Dodatkowo nie plami i nie brudzi ubrań.
Jest bardzo skutecznym dezodorantem.

Dezodorant jest bardzo wydajny, wystarczy na około 2 lata używania.
Jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny.

Korzyści ze stosowania dezodorantu ałunowego:
- posiada działanie przeciwbakteryjne,
- wzmacnia skórę,
- zmniejsza pory, co jest korzystne w przypadku osób, które nadmiernie się pocą,
- nie zostawia śladów na ubraniu,
- jest bez dodatku alkoholu,
- nie zawiera perfum,
- nie zawiera barwników, konserwantów, składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego,
- jest bezzapachowy,
- jest hipoalergiczny.

Minerał ałunu (Potassium alun) zawiera sole potasu i aluminium, które są składnikami naturalnie występującym w przyrodzie.
Ałun potasowy posiada strukturę cząsteczkową, która nie jest absorbowana przez skórę, co czyni go nieszkodliwym.
Ałun można stosować również:
- na wrastające włosy po depilacji (natrzeć wydepilowaną skórę zwilżonym kryształem ałunu),
- na ukąszenia owadów,
- na skaleczenia,
- na trądzik,
- w przypadku poparzeń słonecznych.

Ten naturalny w 100% dezodorant powinien zagościć w każdym domu. Bardzo go lubię i uważam, że jest niezastąpiony.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawilżanie i regeneracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości