10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

dom, kulinaria, uroda, zdrowie, miłość i seks, macierzyństwo, zwierzaki,

10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

Postprzez N&B 10 lut 2011, 20:45

Obrazek
1. Sen,
2. Optymizm,
3. Uprawiać często miłość,
4. Mieć dla towarzystwa zwierzątko,
5. Robić bilas zdrowia raz do roku( choresterol, mamografia,..)
6. Być zamożnym,
7. Nie palić, nie pić alkoholu (mała lampka czerwonego wina Bio od czasu do czasu),
8. Wyeliminować stres,
9. Spożywać i aplikować na skórę anty-oxydanty,
10. Dobrze wyjść za mąż/ ożenić się,

A waszym zdaniem ? Co nalezy robic aby byc jak najdluzej w dobrej formie? Jak dbac o mozg/ o dobra pamiec, skore,..Podzielcie sie waszym doswiadczeniem.
N&B
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 gru 2009, 21:32

Re: 10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

Postprzez Kinga 21 maja 2011, 11:23

Sama prawda! Według mnie stres jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Długotrwały stres zmniejsza siły obronne organizmu, powoduje przewlekłe zmęczenie oraz utratę apetytu lub odwrotnie - nadmierne łakomstwo. Towarzyszą mu często bóle głowy, bezsenność, zaburzenia trawienia, a także bóle krzyża i kręgosłupa. Także niepokój, uczucie złości, pesymizm, nadpobudliwość oraz zaburzenia koncentracji.
Łatwo się piszę a gorzej to stosować w życiu. Ale z obserwacji widzę, że osoby które mają wszystko w głębokim poszanowaniu - żyją dłużej i są zdrowsze. STRES NAS ZJADA! :evil:
Jednak ja jestem mistrzynią w stresowaniu się byle czym !
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: 10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

Postprzez Bianka 22 maja 2011, 22:01

Święte słowa Kinga. Stres nas zabija. Mnie trudno z nim walczyć chodź co dzień powtarzam sobie, że życie jest zbyt krótkie, aby się denerwować. I to najczęściej niepotrzebnie. Dlatego tak ważne są te małe przyjemności. Dobre mydło i pachną kąpiel czasem potrafią zdziałać cuda. I dlatego także jesteśmy na tym forum. Aby podzielić się doświadczeniami ze stosowania dobrych naturalnych kosmetyków. :D
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: 10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

Postprzez Kinga 23 maja 2011, 15:27

To prawda tylko tutaj można sobie poplotkować o naszych eco- skrzywieniach :lol:
Jeżeli chodzi o stres to teorię też mam opanowaną, jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.
Obrazek
Kinga
 
Posty: 119
Dołączył(a): 02 gru 2010, 11:09

Re: 10 przykazań aby zachować dobrą kondycję na długie lata!

Postprzez jadwigaw 02 sie 2011, 09:52

Uważam, że sen to podstawa. Ponadto staram się nie jeść kolacji i dużo spacerować. Zyskuję dotleniony organizm i świeżą cerę. Za darmo. Staram się patrzeć na świat z optymizmem. Jak na razie dobrze na tym wychodzę. :lol:
jadwigaw
 
Posty: 23
Dołączył(a): 01 sie 2011, 12:37


Powrót do Dobre rady na różne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości