Alepia rękawica Kessa

akcesoria kosmetyczne do pielęgnacji twarzy i ciała

Re: rękawica Kessa

Postprzez LIMONKA 28 wrz 2011, 07:30

W końcu i ja ją mam. W połączeniu z FENIQIA Mydło Hammam Musc-Amber to spełnienie marzeń o gładkiej skórze.
Teraz dbanie o siebie to sama przyjemność, a efekt murowany.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: rękawica Kessa

Postprzez Sandra 29 wrz 2011, 15:16

Wczoraj wieczorem wreszcie zrobiłam sobie peeling ciała przy pomocy kessy i Savon Noir Alepii. Najpierw zrobiłam peeling twarzy preparatem Marilou Bio i nałożyłam Savon Noir w charakterze maseczki. Potem był peeling całego ciała.
Muszę się przyznać bez bicia, że tak nie do końca wierzyłam w tę zachwalaną wspaniałość kessy. Nie posądzałam, oczywiście, nikogo o kłamstwo, ale podejrzewałam, że lekko przesadzacie. No bo cóż ta kessa robi - myślałam - ściera martwy naskórek. Przecież to samo robi szorstka gąbka, czy inna rękawica do peelingu. Z drugiej strony jednak aż tyle osób by przesadzało? Nie było innej rady, trzeba było kessę nabyć i wypróbować na własnej skórze. Tak też zrobiłam. Okazało się, że miałyście po tysiąckroć rację!!!! :lol: :lol: :lol: Kessa jest świetna!!! :lol: Jak tylko zaczęłam peeling, poczułam, że ona zupełnie inaczej trze skórę niż inne rękawice czy gąbki. Wyczuwa się, że robi to tak jakoś dogłębnie. Efekt jest wspaniały! :o Skóra gładziusieńka i mięciutka jak nigdy dotąd. Po peelingu w całe ciało wtarłam olej arganowy (a co, jak szaleć, to szaleć !) i dzisiaj nie mogę się nacieszyć gładkością skóry. Mało tego. Rano zaaplikowałam sobie mój drugi nowy nabytek czyli perfumy Amber w kostce i wyrażnie do tej pory czuję od siebie ich zapach. Wczoraj i przedwczoraj tak nie było. Dosyć szybko przestawałam zapach odczuwać. Przypuszczam, że dokładnie oczyszczona skóra lepiej wchłania zapach perfum, a to przecież dodatkowa zaleta peelingu z kessą. Dobrze, że ją kupiłam, spełnia swoją rolę wspaniale! :lol:
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: rękawica Kessa

Postprzez Naturalka 30 wrz 2011, 15:19

Aż wstyd się przyznać, ale nigdy nie miałam okazji wypróbować kessy :oops: ..im więcej waszych postów czytam, tym bardziej chcę ją wypróbować:-)
Szczęśliwa mama...
Naturalka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sty 2010, 20:06

Re: rękawica Kessa

Postprzez Sandra 30 wrz 2011, 15:57

A czegóż tu się wstydzić? Przecież wszystkiego naraz się nie kupi, chyba, że ktoś trafi szóstkę w totka. :roll: Ja też dopiero wczoraj użyłam kessy po raz pierwszy w życiu.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: rękawica Kessa

Postprzez Bianka 30 wrz 2011, 18:07

Kiedyś napisałąm "Kto raz użyje kessy, ten przepadł" no i miałam rację! Ja nie wyobrażąm sobie, abym mogła jej nie mieć. Najczęściej używam jej dwa razy w tygodniu. Cieszę się, że poznałam taki sposób pielęgnacji ciała.
Bianka
 
Posty: 253
Dołączył(a): 20 sty 2011, 21:57

Re: rękawica Kessa

Postprzez Sandra 30 wrz 2011, 18:12

Bianka, miałaś całkowitą rację! Też się cieszę, że ją wreszcie mam. Zastanawiałam się właśnie jak często można robić sobie peeling kessą, a Ty, jak na zamówienie, piszesz o dwóch w tygodniu. Peeling kessą spodobał mi się tak bardzo, że najchętniej robiłabym go codziennie, ale zdaję sobie sprawę, że przesadnie skóry nie można ścierać.
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: rękawica Kessa

Postprzez Sandra 03 paź 2011, 01:00

Pewnie pomyślicie sobie, że jestem już nudna z tym wychwalaniem kessy , ale muszę jeszcze coś napisać na ten temat.

Jednym z objawów łuszczycy są zmiany na skórze łokci lub kolan, albo i łokci i kolan. W moim przypadku zmiany pojawiły się tylko na lewym łokciu. Skóra na nim była znacznie ciemniejsza niż na prawym, szorstka i łuszcząca się. Po codziennym ścieraniu szorstką gąbką w czasie kąpieli, stan skóry nieco się poprawił. Gąbka usuwała łuski, mimo to skóra nadal była szorstka, nic nie pomagało. Nie był to jednak problem dla kessy. W sobotę wieczorem zrobiłam sobie drugi już peeling kessą i Savon Noir Alepii. Jakież było moje zdziwienie, oczywiście miłe, gdy okazało się, że lewy łokieć jest prawie tak samo gładki jak prawy. Różnica jest naprawdę minimalna. Myślę, że po następnym peelingu, no może po dwóch, łokieć będzie zupełnie gładki. Jest to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Byłam przekonana, że ten łokieć już zawsze będzie taki szorstki.

Kessa dobrze sobie radzi z jeszcze jednym problemem. Od wielu lat na podudziach i przedramionach mam skórę bardziej szorstką i suchą niż na udach i ramionach. Kessa i z tym sobie radzi, skóra w tych miejscach jest już dużo bardziej gładka. Po prostu wierzyć się nie chce. Wydawałoby się, że taki tam niepozorny kawałek szorstkiej szmatki, a jaki skuteczny. Wszystkie inne rękawice i gąbki do pięt kessie nie dorastają! :lol:
Mój blog:http://naturaiuroda.blogspot.com/. Zapraszam!
Sandra
 
Posty: 228
Dołączył(a): 19 cze 2011, 14:47

Re: rękawica Kessa

Postprzez LIMONKA 03 paź 2011, 11:37

Rękawica Kessa jest po prostu rewelacyjna. Jestem nią zachwycona. Miałam problem z szorstkimi kolanami, a po kilku jej uźyciach moje kolana wyglądają o niebo lepiej. Jestem pewna, że przy regularnym stosowaniu razem z czarnym mydłem problem nie powróci.
Zapraszam na mój blog: http://limonkabio.blogspot.com/
LIMONKA
 
Posty: 71
Dołączył(a): 01 sie 2011, 16:49

Re: rękawica Kessa

Postprzez violka42 23 paź 2011, 00:10

i ja mam moją rękawicę Kessa
rękawica Kessa razem z Savon noir tworzy duet niezastąpiony w walce o piękną skórę.
Rękawicę Kessa stosujemy na szyję, ramiona, biodra, brzuch i stopy.
KORZYŚCI:
- jedwabiście gładka skóra,
- głęboko oczyszczona z martwych komórek,
- dobrze przygotowana do aplikacj kremów, olejów, balsamów,
- pomaga w walce z cellulitem,
- skóra nabiera zdrowego koloru, jest dobrze dotleniona.
Jak stosować?

Przed przystąpieniem do masażu rękawicą Kessa najpierw należy nawilżyć ciało (dość ciepłym strumieniem) aby skóra zmiękła i otworzyły się pory.
Następnie zaaplikować czarne mydło (odrobinę mydła rozcieramy w dłoniach aż powstanie delikatna emulsja i nacieramy nią całe ciało) - więcej o stosowaniu czarnego mydła tutaj
Odczekać kilka minut i delikatnie spłukując mydło przystąpić do masażu rękawicą Kessa.
Trzeć dość mocno ruchami kulistymi aby dokładnie usunąć martwy naskórek i pobudzić krążenie krwi i limfy.
Na koniec spłukać letnią wodą.
Następnie umyć całe ciało najlepiej mydłem Alep.
Na końcu wmasować w skórę ulubiony balsam lub olejek do ciała.

Rękawica Kessa razem z Savon noir sprawia, że skóra jest jedwabiście gładka i oczyszczona z martwych komórek. Skóra bardzo dobrze chłonie balsam lub olejek, którym posmarujemy ciało.
Stosowałam wiele różnego rodzaju gąbek, rękawic, szczotek i masażerów do ciała i muszę stwierdzić, że Kessa jest najlepsza. Siła tarcia skóry zależy od nas samych.
Efekt, jaki otrzymałam bardzo mnie zaskoczył. Wiele rękawic dostępnych w sklepie jest zbyt twarda lub ostra dla skóry z problemami naczynkowymi na nogach. Ja mam pajączki na nogach i obawiałam się takich rękawic. Kesa nie zrobiła mi krzywdy. Skóra jest gładka i zadbana.
Kessa + Savon noir to numer 1 w mojej pielęgnacji ciała.
zapraszam serdecznie na mój blog:
http://naturaija-violka42.blogspot.com/
violka42
 
Posty: 210
Dołączył(a): 23 cze 2011, 14:52

Alepia rękawica Kessa

Postprzez Biolander 27 kwi 2012, 11:05

Kessa jest tradycyjną rękawicą w Hammam służąca do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka i wszystkich nieczystości z użyciem czarnego mydła lub glinki Rhassoul

Obrazek
Biolander
Moderator
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 gru 2009, 12:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości